אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע תיכנס למדד תל דיב ובבילון צפויה לצאת ממנו צילום: אוראל כהן

טבע תיכנס למדד תל דיב ובבילון צפויה לצאת ממנו

המניות הנכנסות צריכות תשואת דיבידנד של לפחות 2% בשנתיים האחרונות שלפני הכניסה למדד ושווי שוק אחזקות הציבור של לפחות 400 מיליון שקל

01.01.2014, 07:59 | אורי טל טנא

הרכב מדד תל דיב אמנם צפוי להתעדכן רק באמצע מרץ, אבל כבר כעת ניתן להצביע על מרבית השינויים הצפויים במדד.  

קראו עוד בכלכליסט

התנאי הראשון לשייכות למדד הוא תשואת דיבידנד של לפחות 2% בשנתיים מתוך שלוש השנים שלפני הכניסה האפשרית למדד. תנאי זה בוחן דיבידנד ששולם עד לסוף השנה, ולכן ניתן לבחון אותו כבר כעת.

התנאי השני לכניסת מניות למדד הוא שווי שוק של אחזקות ציבור של לפחות 400 מיליון שקל, כאשר ערך השוק מחושב לפי ממוצע מחירי המניה באמצע פברואר. מניה תצא מהמדד אם שווי השוק של אחזקות הציבור במניה יהיה נמוך מ־300 מיליון שקל באותו פרק זמן.

שש מניות עומדות בשני תנאי הכניסה למדד, שווי השוק של אחזקות הציבור בהן גבוה בהרבה מ־400 מיליון שקל, ולכן הן ייכנסו למדד.

  

מניות טבע, עזריאלי ודלתא נמצאות ביניהן. שלוש מניות נוספות עומדות בקריטריון הדיבידנדים אך שווי השוק של אחזקות הציבור בהן, נכון לנעילת המסחר אתמול, קרוב לסף ה־400 מיליון שקל. מניות אלו ייכנסו למדד רק אם יצליחו לעמוד בקריטריון שווי השוק של אחזקות הציבור בסוף פברואר.

 

המניות שייכנסו למדד תל דיב צפויות לביקוש של כ־10 מיליון שקל שיזרימו אליהן תעודות הסל באמצע מרץ. הביקוש זהה לכל המניות כיוון שהמדד מבוסס על משקולת זהה של מניות המדד.שלוש מניות צפויות לצאת מהמדד בגלל אי־עמידה בקריטריון הדיבידנדים.

 

מניית בבילון תצא מהמדד אם שווי השוק של אחזקות הציבור במניה לא יעלה בלפחות 20% בחודשיים הקרובים. המניות שייצאו מהמדד צפויות להיצע שיזרימו תעודות הסל באמצע מרץ בהיקף של כ־12–10 מיליון שקל לכל מניה.

מדדים (אילוסטרציה), צילום: shutterstock מדדים (אילוסטרציה) | צילום: shutterstock מדדים (אילוסטרציה), צילום: shutterstock

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות