אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תשובה לא לבד: זוהר לוי רוצה להנפיק חברת בת בלונדון

תשובה לא לבד: זוהר לוי רוצה להנפיק חברת בת בלונדון

חברת הנדל"ן סאמיט מדווחת הבוקר על תוכניות להנפקה מחדש של סאמיט גרמניה בבורסת AIM בלונדון. החברה שואפת לגייס 100 מיליון יורו, ולהשלים את המהלך עד סוף מרץ

01.01.2014, 12:16 | אסף גילעם

חברת סאמיט אחזקות שבשליטת זוהר לוי (44.9%) מדווחת הבוקר (ד') על תוכניות להנפיק את חברת הבת בגרמניה. לפי הודעתה, חברת הבת סאמיט גרמניה פועלת לגיוס הון בהנפקה מחדש של מניותיה בבורסת AIM בלונדון. 

קראו עוד בכלכליסט

קבוצת דלק דיווחה אתמול כי היא בוחנת מהלך אסטרטגי לריכוז תחום חיפושי הגז והנפט בחברה חדשהשתירשם למסחר גם בחו"ל.

סאמיט מחזיקה ב-98% ממניות סאמיט גרמניה. ההון העצמי של חברת הבת עמד בסוף הרבעון השלישי של 2013 על 180 מיליון יורו.

סאמיט מוסיפה כי היקף הגיוס, תנאיו ומועדו טרם נקבעו, אך המהלך צפוי להיות מושלם במהלך הרבעון הראשון של השנה.

סאמיט הינה חברת נדל"ן מניב שעיקר פעילותה בגרמניה. חברת הבת סאמיט גרמניה מחזיקה בנכסים ברחבי גרמניה בשטח של 640 אלפי מ"ר, המהווים כ-91% מנכסי הקבוצה, ואשר מניבים כיום דמי שכירות בסך של 40 מיליון יורו.

במקביל פועלת סאמיט להשלמת גיוס אג"ח בישראל בהיקף של עד 200 מיליון שקל.

ההודעה על ההנפקה מגיעה לאחר שסאמיט השלימה מהלך נרחב של מימון מחדש לכל נכסיה בגרמניה. החברה דיווחה בשבוע שעבר על הסכם עם גורם מממן של פורטפוליו הנכסים שלה הקרוי "וולנטיין", לרכישת ההלוואה שניתנה בגין רכישת הפורטפוליו בהנחה של 150 מיליון שקל. במקביל דיווחה סאמיט על הסדר חוב בהיקף של 168 מיליון יורו כנגד פורטפוליו הנכסים DT12 כשהיא מעבירה אליה נכסים בהיקף של 54 מיליון יורו.

זוהר לוי זוהר לוי זוהר לוי

סאמיט תרשום בעקבות העסקה רווח בסדר גודל של כ-150 מיליון שקל, שגובהו המדויק ייקבע בהמשך (לאחר הערכת השווי לנכסים). יחד פקיעת עסקאות SWAT (עסקאות לגידור מטבע) ישנות שביצעה החברה בהיקף של 70 מיליון שקל אשר צפוי לפקוע בקרוב, צפוי לעלות הונה העצמי של סאמיט מ-830 מיליון שקל למעל למיליארד שקל.

בתחילת שנה שעברה השלימה סאמיט עסקה עם RBS למימון מחדש של חוב בסך 400 מיליון יורו, ולאחר דווח מידי מהשבוע שעבר בדבר מימון מחדש של נכס אחר בסך 23.5 מיליון יורו. לחברה כיום נכסים בהיקף של 2.7 מיליארד שקל בעיקר בגרמניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות