אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרולינה למקה נגד הייצוגית: "גם לרנואר אין קשר לצייר הצרפתי" צילום: אייל נבו

בלעדי לכלכליסט

קרולינה למקה נגד הייצוגית: "גם לרנואר אין קשר לצייר הצרפתי"

רשת המשקפיים הגיבה בביהמ"ש לבקשה לייצוגית שהוגשה נגדה ע"י לקוח בטענה שהוטעה לחשוב שמדובר במותג ברלינאי בשל השם "קרולינה למקה ברלין"

02.01.2014, 07:05 | אורנה יפת וזוהר שחר לוי

רשת המשקפיים קרולינה למקה, שבבעלות יוסי גביזון, מגיבה בבית המשפט לבקשה לאישור תובענה כייצוגית שהגיש נגדה לקוח הטוען כי הוטעה לחשוב שמדובר במותג ברלינאי מעצם שמו "קרולינה למקה ברלין".  

קראו עוד בכלכליסט

בתגובה לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד, שהגיעה לידי "כלכליסט", טוענת הרשת, באמצעות משרד עורכי הדין יגאל ארנון, כי מגיש התביעה הוא למעשה עובד במשרד עורכי דין המתמחה בתביעות ייצוגיות, וכי "מדובר בהצגה מתוזמרת היטב" בעקבות כתבה שקרא באינטרנט על המותג.

התובע טען כי המשקפיים שרכש שווים 20 שקל ולא 200 שקל כפי ששילם עליהן, וכי בדיעבד גילה שהחברה המתיימרת להציג את עצמה כברלינאית מייצרת את המשקפיים בסין.

על כך ענו עורכי דינה של קרולינה למקה כי המעצבת הראשית של המותג, הנושאת את אותו שם, היא "גרמנייה, בת זוגו ואם ילדיו של היזם ואחד מבעלי המניות בחברה (גביזון – א"י וזש"ל), העוסקת זה 15 שנה בעיצוב משקפיים ומעצבת את משקפי המותג מאז 2011". עוד טוענת הרשת כי למקה "מעידה על עצמה כמי שספגה את השראתה מברלין, שהיא בירת העיצוב של גרמניה". בתשובתה לבית המשפט תוהה הרשת באירוניה: "האם כדי שהמבקש ירגיש שהמוצר 'מצדיק את מחירו', על גב' למקה לדווח לו כל אימת שהיא שבה לביקור מולדת בגרמניה?".

בר רפאלי מדגמנת משקפי קרולינה למקה, צילום: אייל נבו בר רפאלי מדגמנת משקפי קרולינה למקה | צילום: אייל נבו בר רפאלי מדגמנת משקפי קרולינה למקה, צילום: אייל נבו

עוד טוענת החברה כי מותגים יקרים בהרבה, ובהם משקפיים אופטיים של המותג ריי באן, משקפי השמש של המותג מארק

ג'ייקובס ועוד רבים אחרים, מיוצרים אף הם בסין ונמכרים במחירים הרבה יותר גבוהים מהמחירים שבהם רכש התובע.

קרולינה למקה אינה רואה פגם בצירוף שם העיר ברלין למותג, ומביאה דוגמאות לבתי עסק שאוחזים בשמות שכוללים ציונים גיאוגרפיים שאין להם קשר ישיר למותג. "הצרכן הסביר יודע שבבוטיק הקוסמטיקה ניו יורק סטייל הבעלים אינו דובר אנגלית; שבחנות אופנת פריז ברחוב אלנבי בתל אביב הוא יכול לרכוש מוצרי אופנה מכל העולם; שככל הנראה נעלי לונדון בחולון איננו סניף של ענק הנעלה בריטית; ושחנות אופנת איטליה בתל אביב איננה קשורה לארץ המגף".

נראה כי אנשי קרולינה למקה עשו עבודה מאומצת בחיפוש אחר דוגמאות. סמנכ"לית הפיתוח העסקי מיכל קרפ סיכמה את עמדת החברה בכך שאמרה כי "הצרכן הסביר יודע שלמותג רנואר אין קשר לצייר הצרפתי, כי חברת אפרודיטה אינה בבעלות אלת האהבה במיתולוגיה וכי למותג הגלישה בלו בירד אין קשר לציפורים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות