אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סעודיה נגמלת מנפט: צרפת תסייע לה בפיתוח תעשייה גרעינית צילום: איי פי

סעודיה נגמלת מנפט: צרפת תסייע לה בפיתוח תעשייה גרעינית

הממלכה חתמה הסכמי מסגרת עם שתי חברות צרפתיות מובילות בתחום - "אריבה" וחברת החשמל הצרפתית - כדי להפחית את תלותה בנפט ובגז

02.01.2014, 22:10 | דורון פסקין

סעודיה מעוניינת לפתח את תעשיית הגרעין שלה לצורכי אנרגיה וזאת כדי להפחית את תלותה בנפט ובגז. השבוע התקדמה הממלכה בנושא כשחתמה הסכמי מסגרת עם שתי חברות צרפתיות מובילות בתחום "אריבה" ו-EDF (חברת החשמל הצרפתית).

קראו עוד בכלכליסט

ההסכם הראשון נחתם בין שתי החברות הצרפתיות לבין חמש חברות תעשייה מובילות בסעודיה, כדי לפתח את יכולתן של האחרונות בתחום אספקת צרכי התעשייה הגרעינית. ההסכם השני נחתם עם 4 אוניברסיטאות מובילות כדי לאפשר פיתוח כוח אדם מתאים לתעשיית הגרעין בממלכה הסעודית.

נשיא צרפת פרנסואה הולנד והנסיך הסעודי סלמן עבדול עזיז אל סעוד, צילום: איי פי נשיא צרפת פרנסואה הולנד והנסיך הסעודי סלמן עבדול עזיז אל סעוד | צילום: איי פי נשיא צרפת פרנסואה הולנד והנסיך הסעודי סלמן עבדול עזיז אל סעוד, צילום: איי פי

ההסכמים הללו נחתמו בעת ביקורו של נשיא צרפת פרנסואה הולנד בריאד. הם באים בסיום סדרה של צעדים שננקטו השנה על ידי שתי החברות הצרפתיות למול השוק הסעודי במטרה לפתח את תעשיית הגרעין, כולל אירוח מהנדסים סעודים בצרפת למטרות הכשרה.

סעודיה היא מתנגדת בולטת לתכנית הגרעין של יריבתה איראן. הסעודים איימו לא פעם כי אם תמשיך איראן בפיתוח תוכניתה הגרעינית ללא תגובת המערב גם היא תפתח תעשייה כזו למטרות שלום.

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות