אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התחילו מאפס: נולדו עניים מרודים והפכו למיליארדרים צילום: רויטרס

התחילו מאפס: נולדו עניים מרודים והפכו למיליארדרים

אופרה וינפרי נולדה למשפחה חסרת כל ממיסיסיפי, פרנסואה פינו ספג התעללויות קשות בבית הספר בגלל מעמדו הכלכלי, ולאונרדו דל וקיו גדל בבית יתומים. ואיפה התחיל ראלף לורן?

04.01.2014, 22:11 | סוכנויות הידיעות

אומרים שכסף מוליד כסף נוסף, אך משפחה עשירה היא לא הדרך היחידה להגיע להצלחה חומרית. כמה מהאנשים העשירים בתבל הגיעו דווקא מרקע של עוני מרוד.

הווארד שולץ

ערך נקי: 2 מיליארד דולר

שולץ מספר כי גדל בשכונת בניינים ענייה ושתמיד הרגיש שהוא בצד הלא נכון של עיר. הוא למד באוניברסיטה באמצעות מלגת פוטבול ולאחר עבודה בחברת זירוקס ייסד את סטארבקס המפעילה כיום למעלה מ-16 אלף סניפים בעולם.

שולץ. הרגיש שהוא נמצא בצד הלא נכון של העיר, צילום: בלומברג שולץ. הרגיש שהוא נמצא בצד הלא נכון של העיר | צילום: בלומברג שולץ. הרגיש שהוא נמצא בצד הלא נכון של העיר, צילום: בלומברג

אופרה וינפרי

ערך נקי: 2.9 מיליארד דולר

וינפרי נולדה למשפחה ענייה ממיסיסיפי אך הדבר לא מנע מבעדה לזכות במלגת לימודים ולהפוך לכתבת החדשות האפריקאית-אמריקאית הראשונה בנשוויל. היא עברה לשיקגו כדי להגיש תוכנית ראיונות והפכה לתופעה.

וינפרי. תופעה ייחודית וינפרי. תופעה ייחודית וינפרי. תופעה ייחודית

קירק קרקוריאן

ערך נקי: 3.9 מיליארד דולר

 

קרקוריאן נאלץ לנשור מלימודיו כדי לעזור למשפחתו. הוא הפך למתאגרף ובמלחמת העולם השנייה הצטרך לחיל האוויר הבריטי. לאחר המלחמה הפך את אהבתו לבנייה למקצוע ובנה כמה מבתי המלון ומרכזי הנופש הגדולים בלוס וגאס.

קרקוקיאן. נשר מלימודיו כדי לפרנס את המשפחה, צילום: בלומברג קרקוקיאן. נשר מלימודיו כדי לפרנס את המשפחה | צילום: בלומברג קרקוקיאן. נשר מלימודיו כדי לפרנס את המשפחה, צילום: בלומברג

דו וואנג צ'אנג

ערך נקי: 5 מיליארד דולר

 

המייסד השותף של רשת האופנה Forever 21 (אשתו ג'ין סוק היא שותפתו) כאשר הגיע ב-1981 מקוריאה לארה"ב מקוריאה הוא נאבק בעוני ונאלץ לעבוד בשלוש משרות בו-זמנית. בני הזוג פתחו את חנותם הראשונה ב-1984. כיום יש לרשת 480 חנויות ברחבי העולם.

דו וואנג צ דו וואנג צ'אנג. עבד בשלוש משרות בו-זמנית | צילום: בלומברג דו וואנג צ

ראלף לורן

ערך נקי: 7.7 מיליארד דולר

לורן סיים את לימודיו בתיכון בברונקס אך נאלץ לנשור מלימודיו באוניברסיטה כדי להתגייס לצבא. הוא עבד כמוכר עניבות והחל לעצב עניבות משלו. בשנה הראשונה מכר עניבות בשווי 500 אלף דולר ושנה לאחר מכן ייסד את פולו.

ממוכר עניבות לטייקון אופנה, צילום: אי פי אי ממוכר עניבות לטייקון אופנה | צילום: אי פי אי ממוכר עניבות לטייקון אופנה, צילום: אי פי אי

פרנסואה פינו

ערך נקי: 15 מיליארד דולר

כיום עומד פינו בראש אימפריית האופנה קרינג (Kering), לשעבר PPR, אך בצעירותו נאלץ לנשור מתיכון בגלל התעללויות קשות שעבר בשל היותו עני מרוד. פינו ידוע בזכות הטקטיקות העסקיות האגרסיביות שלו הכוללות רכישת עסקים כושלים במחיר זעום.

פינו. ספג התעללויות בגלל מעמדו החברתי פינו. ספג התעללויות בגלל מעמדו החברתי פינו. ספג התעללויות בגלל מעמדו החברתי

לאונרדו דל וקיו

ערך נקי: 15.3 מיליארד דולר

 

דל וקיו היה אחד מחמישה ילדים במשפחה ענייה. בילדותו נשלח לבית יתומים. בבגרותו עבד במפעל לחלקי רכב שם איבד את אצבעו בתאונת עבודה. בגיל 23 החל לייצר מסגרות למשקפיים וכיום עומד בראש אימפריית משקפיים המייצרת מותגים כגון ריי-בן ואוקלי.

דל וקיו. מבית יתומים לאימפריית משקפיים דל וקיו. מבית יתומים לאימפריית משקפיים דל וקיו. מבית יתומים לאימפריית משקפיים

ג'ורג' סורוס

ערך נקי: 20 מיליארד דולר

 

בצעירותו הציג את עצמו סורוס כנכדו של עובד משרד החקלאות ההונגרי כדי להימלט מציפורני הנאצים. ב-1947 ברח ללונדון ועבד כמלצר כדי לממן לעצמו לימודי כלכלה. הוא עבד בחנות מזכרות לפני שהשיג עבודה בבנק בניו יורק וההימור המפורסם שלו נגד הלירה שטרלינג הפכה אותו למיליארדר.

סורוס. הימר נכון, צילום: בלומברג סורוס. הימר נכון | צילום: בלומברג סורוס. הימר נכון, צילום: בלומברג

לי קא שינג

ערך נקי: 31 מיליארד דולר

משפחתו של לי קא שינג נמלטה להונג קונג מסין הקומוניסטית. אביו נפטר כשהיה בן 15, והוא נאלץ להפסיק את לימודיו כדי לפרנס את המשפחה. הוא עבד במפעל לייצור פרחי פלסטיק, והצליח להקים את Cheung Kong Industries שייצרה חלקי פלסטיק אך התרחבה לעסקי נדל"ן. כיום מנהל קה שינג עסקים במגוון עצום של תחומים החל מבנקאות, קמעונואת, בטון, מלונאות וכלה בתקשורת סלולרית, תעופה, פלדה ועוד.

לי קא שינג. בן מהגרים שנאלץ לנשור מהלימודים כדי לפרנס את משפחתו, צילום: עמית שעל לי קא שינג. בן מהגרים שנאלץ לנשור מהלימודים כדי לפרנס את משפחתו | צילום: עמית שעל לי קא שינג. בן מהגרים שנאלץ לנשור מהלימודים כדי לפרנס את משפחתו, צילום: עמית שעל

לארי אליסון

ערך נקי: 41 מיליארד דולר

אליסון נולד לאם חד הורית ענייה בברוקלין. הוא גדל אצל דודתו אך לאחר שזו נפטרה, נשר מלימודיו ועבר לקליפורניה. במשך שמונה שנים עבד בעבודות מזדמנות עד שייסד את אורקל ב-1977.

אליסון. הגיע ממשפחה ענייה מברוקלין, צילום: בלומברג אליסון. הגיע ממשפחה ענייה מברוקלין | צילום: בלומברג אליסון. הגיע ממשפחה ענייה מברוקלין, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות