אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
10% מהצעירים בבריטניה "מיואשים מהחיים" עקב מצבם הכלכלי צילום: בלומברג

10% מהצעירים בבריטניה "מיואשים מהחיים" עקב מצבם הכלכלי

לפי סקר חדש, 40% מהמובטלים הצעירים דיווחו על "מחשבות אובדניות, תיעוב עצמי והתקפי חרדה" בשל אי יכולתם למצוא עבודה ועל רקע מצבם הכלכלי

03.01.2014, 15:43 | סוכנויות הידיעות

על רקע העלייה בשיעור האבטלה בקרב הצעירים בבריטניה, מחקר חדש מזהיר מפני ההשלכות של המצב על בריאותם הנפשית. כך מדווח CNBC.

9% מהמשתתפים במחקר - שכלל 2,100 צעירים בגילאי 16-25, טענו כי "אין להם בשביל מה לחיות". אם משליכים את שיעור זה על כלל האוכלוסייה הצעירה בבריטניה - מדובר ב-750 אלף אזרחים שחשים כך. עוד עולה מהנתונים כי 40% מהצעירים המובטלים דיווחו על "מחשבות אובדניות, תיעוב עצמי והתקפי חרדה" בשל אי יכולתם למצוא עבודה.

הסקר "YouGov" נערך עבור מדד בריאות נפש בקרב צעירים של ארגון לסיוע לבני נוער ולצעירים The Prince's Trust Macquarie Youth.

מאהל מחאה בלונדון נגד המצב הכלכלי, צילום: בלומברג מאהל מחאה בלונדון נגד המצב הכלכלי | צילום: בלומברג מאהל מחאה בלונדון נגד המצב הכלכלי, צילום: בלומברג

חרף סימנים לכך שכלכלת בריטניה מתאוששת מהמשבר הכלכלי, מנכ"ל הקונפדרציה לתעשייה בבריטניה, ג'ון קריידלנד, התריע כי יש לוודא הצמיחה תתחלק באופן שווה באוכלוסייה, כך שכולם יוכלו ליהנות ממנה.

הארגון לסיוע לבני נוער ולצעירים מסר עוד כי למעלה מ-430 אלף צעירים במדינה עלולים למצוא עצמם באבטלה כרונית. כבר עתה, 25% מהמובטלים הכרוניים בקרב הצעירים נוטלים תרופות נגד דיכאון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות