אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בורסות אירופה: המסחר ננעל בעליות קלות צילום: בלומברג

בורסות אירופה: המסחר ננעל בעליות קלות

בספרד נרשמה ירידה במספר המובטלים; מניית נקסט זינקה ב-10% לאחר שקמעונאית הבגדים הודיעה כי תחלק דיבידנד מיוחד של 50 פני למניה

03.01.2014, 19:09 | ערן סוקול

המסחר בבורסות המובילות באירופה ננעל בעליות שערים קלות, לאחר נתון מעודד משוק התעסוקה בספרד.

 

פוטסי דאקס

CAC 40 מילנו

 

חדשות טובות מגיעות היום משוק התעסוקה בספרד שהראתה ירידה של 107.6 אלף במספר המובטלים בדצמבר, כאשר הצפי בשוק היה לגידול של כ-24 אלף במספר המובטלים. בנוסף, מדד מחירי הדיור בבריטניה הכה את התחזיות בשוק ועלה בדצמבר ב-1.4%, זאת לעומת הצפי בשוק לעלייה של 0.8% בלבד ועלייה של 0.7% בחודש הקודם.

לעומת זאת, לפי הבנק המרכזי באירופה חלה בדצמבר החרפה של מחנק האשראי ביבשת, עם ירידה של 2.3% ביקף האשראי שניתן לסקטור הפרטי, לעומת ירידה של 2.2% בחודש הקודם וצפי לירידה של 1.9% בלבד.

מניית נקסט - NEXT PLC הנסחרות בבריטניה (NXT) זינקה ב-10% לאחר שקמעונאית הבגדים העלתה את תחזית הרווח שלה לשנה כולה והודיעה כי תחלק דיבידנד מיוחד בסך של 50 פני למניה. מהחברה נמסר כי פעילות ערה של משלוחים מקוונים הקפיצה את המכירות בתקופת חג המולד.

אירופה, צילום: בלומברג אירופה | צילום: בלומברג אירופה, צילום: בלומברג

בעוד אבטלה בקרב הדור הצעיר ממשיכה לגאות בבריטניה, מחקר חדש מזהיר מפני ההשלכות של המצב על הבריאות הנפשית של אנשים צעירים.

כ-40% מ-2,100 משתתפי המחקר הראה סימנים להפרעות נפשיות. על פי הסקר, 9% מהמשתתפים, שהיו בגילאי 16-25, טענו שאין להם בשביל מה לחיות. שיעור זה אף גבוה יותר בקרב המשתתפים המובטלים כרונית.

הסקר אף מלמד כי הצעירים המובטלים נטו לחוות הפרעות נפשיות – 40% מתוכם דיווח על סימפטומים כגון מחשבות אובדניות, תיעוב עצמי והתקפי חרדה בשל אי יכולתם למצוא עבודה.

בבריטניה כיום ישנם 1.07 מיליון צעירים בגילאי 16-24 שלא היו מועסקים או בתוכניות חינוך או הכשרה כלשהן בין יולי לספטמבר 2013.

חרף סימנים לכך שכלכלת בריטניה מתאוששת מהמשבר הכלכלי, מנכ"ל הקונפדרציה לתעשייה בבריטניה ג'ון קריידלנד התריע כי יש לוודא הצמיחה תתבטא באופן שווה באוכלוסייה כך שכולם יוכלו ליהנות ממנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות