אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אילן בן דב מתקפל: מוותר על פטור מתביעות אישיות צילום: אוראל כהן

אילן בן דב מתקפל: מוותר על פטור מתביעות אישיות

אם לא יהיו הפתעות, הסדר החוב בסאני מתקרב לסיומו. לאחר שמחזיקי האג"ח בחברה-הבת סקיילקס אישרו את ההסדר

05.01.2014, 07:03 | אסף גילעם
אם לא יהיו הפתעות גדולות, הסדר החוב בסאני של אילן בן דב (73.1%) מתקרב לסיומו. לאחר שמחזיקי האג"ח בחברה־הבת סקיילקס אישרו את ההסדר באמצע החודש שעבר, הגישה החברה־האם סאני הצעת הסדר מעודכנת לאישור בית המשפט. החברה ממתינה כעת לאישור השופט איתן אורנשטיין לכינוס אסיפות הנושים לאישור ההסדר.

קראו עוד בכלכליסט

ההסדר המעודכן לא טומן בחובו הפתעות גדולות. מחזיקי האג"ח של סאני, להם חייבת החברה 262 מיליון שקל לא יספגו תספורת, אלא רק פריסה של החוב לזמן ארוך יותר. בלב ההסדר הוסכם כי יונפקו שתי סדרות אג"ח חדשות לכלל הנושים, שלא תשלמנה ריבית, ושיפרעו בשלושה תשלומים. המח"מ של האג"ח תואם את זה של מחזיקי החברה־הבת, כך שהתשלומים למחזיקי סאני יבוצעו לאחר שמרבית החוב למחזיקים בחברה־הבת ישולם כבר.

המחזיקים יקבלו שיעבוד על כלל נכסי החברה: מניות סקיילקס שכבר משועבדות להם, מניות מובילאיי, והתמורה הצפויה מעסקת תפוז (אותה התחייב בן־דב לרכוש בתמורה לכ־10 מיליון שקל). מעבר לכך, הוצאות החברה יוגבלו למקסימום של 2 מיליון שקל בשנה (כולל מע"מ).

בחוו"ד שהגיש המומחה הכלכלי שמונה על ידי בית המשפט, כתב רו"ח יואב כפיר בסוף אוקטובר האחרון כי היקף הזרמת ההון לחברה במסגרת הסדר החוב לא הצדיקה פטור מתביעות. "מבחינתנו" הסביר, "לא קרה הרבה. בעל השליטה נשאר עם המניות, ומחזיקי האג"ח מחכים לכסף. אנחנו תומכים בהסדר כי יש בו אופציה על המחיר של מניית סקיילקס, אבל אנחנו לא רואים כדאיות כלכלית לתת פטור מתביעות לבעל השליטה. תרומת הבעלים לא מספיק גדולה".

בן דב. "תרומת בעלים לא גדולה", צילום: אביגיל עוזי בן דב. "תרומת בעלים לא גדולה" | צילום: אביגיל עוזי בן דב. "תרומת בעלים לא גדולה", צילום: אביגיל עוזי

בעקבות הדיונים שהתקיימו בין החברה, הנאמן, נציגות המחזיקים הוסכמו מספר שינויים קלים להסדר. השינוי המהותי היחיד, הוא ויתור בן־דב על הפטור מתביעות כנגדו. בתמורה לכך, יזכו נושאי המשרה בחברה לפטור. בנוסף, בוטלה התחייבות בן־דב לרכוש מניות של סקיילקס עבור 5 שקלים למניה ובוטלה גם אופצית בן־דב לרכוש מיליון מניות סקיילקס בתנאים דומים. החברה התחייבה כי במועד שבו שער המנייה של סקיילקס יעלה לראשונה מ־6.5 שקלים, תמכור החברה מיליון מניות נוספות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות