אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
על רקע הגירעון: יוסי כהן מונה למנכ"ל צוותא צילום: עמית שעל

על רקע הגירעון: יוסי כהן מונה למנכ"ל צוותא

בשל מצבו הכלכלי הקשה של התיאטרון, המבנה המיושן והירידה במספר המבקרים, נשקלה בשנים האחרונות האפשרות לסגור את המוסד הוותיק. כהן, לשעבר מנהל תיאטרון גבעתיים: "מבין את גודל המשימה"

05.01.2014, 11:55 | אורי שאלתיאל ומאיה נחום שחל

גם אתמול, בדיוק כמו ב־20 השנים האחרונות, לא נשאר אפילו מקום פנוי אחד בצוותא לקונצרט הקבוע של שבת ב־11:11 בבוקר. רוכשי הכרטיסים אמנם התלוננו על התנאים הירודים של האולם, אבל הסבירו ש"את הבטהובן שהיה שם מומלץ לשמוע גם בשדה קוצים". בקהל נראה גם יוסי כהן, שמחר בבוקר אמור להתיישב על כיסאו החדש כמנכ"ל צוותא.

קראו עוד בכלכליסט

כהן, שניהל בשנתיים האחרונות את תיאטרון גבעתיים וברזומה שלו גם שבע שנים כמפיק הראשי בצוותא, יודע שהקונצרט המפוצץ של שבת בבוקר לא משקף את מצבו של הקומפלקס בבונקר של לונדון מיניסטור. גירעונות של מיליוני שקלים, ירידה תלולה במכירת הכרטיסים, פחות ופחות אמנים מבוקשים ומתקן שהפך עם השנים למיושן ומלוכלך הפכו את צוותא משם דבר לכמעט שום דבר.

תיאטרון צוותא. גירעון של מיליוני שקלים, צילום: ג תיאטרון צוותא. גירעון של מיליוני שקלים | צילום: ג'רמי פלדמן תיאטרון צוותא. גירעון של מיליוני שקלים, צילום: ג

בקבוצת חבצלת (של השומר הצעיר) המנהלת את צוותא שקלו בשנים האחרונות להניף את הדגל הלבן, אבל לבסוף החליטו לתת למוסד ההיסטורי עוד סיכוי אחד. "למרות הפסדים של מיליונים לא הסכמנו לוותר", אומר אבשלום (אבו) וילן, מנכ"ל חבצלת, "פשוט מכיוון שאסור לנו לוותר על התרבות שצוותא מייצגת, תרבות אחרת שצריך לשמר. הבעיה היא שאף אחד לא עוזר לנו. הייתי אצל רון חולדאי אולי חמש פעמים אבל הוא לא מוכן לתת לנו כסף. אולי המינוי של כהן יצליח להזיז דברים".

"אני מבין בהחלט את גודל המשימה שלי", אומר כהן. "אני יודע שאנחנו צריכים לטפס כאן על הר גבוה מאוד, אבל אני מאמין באמונה שלמה שזה אפשרי. אנחנו צריכים להחזיר את הפקות המקור לצוותא, להחזיר את הערבים המיוחדים שהביאו מאות אנשים, ולהחזיר את האמנים הגדולים".

וגם לשפץ במיליוני שקלים את המבנה הרעוע.

 "ברור שצריך לשפץ וגם ברור שהשיפוץ יעלה לא מעט. כבר דיברנו על זה עם חבצלת. אבל לא נכניס לצוותא רצפת שיש ונברשות. צוותא היא צוותא, אנחנו פשוט צריכים להחזיר אותה להיות כזאת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות