אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נוחי דנקנר החליט למשוך את הבקשה לעיכוב ביצוע פסק דין צילום: אוראל כהן

נוחי דנקנר החליט למשוך את הבקשה לעיכוב ביצוע פסק דין

עם זאת הוא עשוי לערער על פסק הדין בפני בית המשפט העליון כאקט אחרון. ככל הנראה שום צד מהשותפים בקבוצה לא היה מוכן לסכן את כספו ולהפקיד אותו כדרישת השופט

05.01.2014, 18:20 | גולן חזני

נוחי דנקנר וקבוצת המשקיעים מושכים את הבקשה לעיכוב ביצוע פסק הדין, אולם הוא עשוי לערער על פסק הדין בפני בית המשפט העליון כאקט אחרון. ככל הנראה, שום צד מהשותפים בקבוצה לא היה מוכן לסכן את כספו ולהפקיד אותו כדרישת השופט בקופת בית הנמשפט בתמורה לעיכוב הביצוע ולחשוף אותו לפיצוי במקרה של נזק שייגרם לאי.די.בי פיתוח בשל העיכוב בביצוע ההחלטה.  

קראו עוד בכלכליסט

ככל הנראה, מנסה הקבוצה להשיג חומר "מרשיע" נגד בן משה בימים הקרובים, ואז להגיש בקשה מחודשת לבית המשפט או לבסס עליה את הערעור.

בא כוח קבוצת דנקנר עו"ד אלון רון כתב: "הריני מתכבד להודיע לבית המשפט לאחר בחינה מעמיקה יותר של פסק הדין המשלים בשל החלטת בית המשפט בעניין עיכוב הביצוע מהיום, מודיעים המבקשים על משיכת הקשה לעיכוב ביצוע פסק הדין, ומבקשים להורות על שחרור לאלתר של הכספים המופקדים בידי שמעונוב נאנמנויות בע"מ ובקופת בית המשפט לידי מפקידי הכספים".

קודם לכן נחשף ב"כלכליסט" כי קבוצת נקש מושכת את כספי הערבות שלה ופורשת מהקבוצה.

נוחי דנקנר, צילום: אוראל כהן נוחי דנקנר | צילום: אוראל כהן נוחי דנקנר, צילום: אוראל כהן

 

מוקדם יותר היום השופט אורנשטיין החליט לאשר את הצעת ההסדר של אלשטיין ובן משה לאחר עיון בדו"ח שהגיש ברביעי האחרון המשקיף מטעם בית המשפט, חגי אולמן, בעניין קבוצת אקסטרה שבשליטת בן משה, משאביה הכספיים ומבנה השליטה בה.

בנוסף, השופט הורה כי אולמן והמומחה מטעמו איל גבאי יהיו אחראים על ביצוע הסדר החוב על פי הצעת בן משה ואלשטיין האמורה. לבן משה אמר השופט: "צריכה להיות לכם אחריות. תהיו זהירים".

לאחר שהשופט הודיע באולם על החלטתו לאשר את הצעת בן משה-אלשטיין, ביקש נציג קבוצת דנקנר גרנובסקי עיכוב ביצוע, לצורך הגשת ערעור, בקשה שכאמור בוטלה. הנושים ונציגו של בן משה התנגדו לבקשה, ולאחר דיון קצר החליט השופט לקחת הפסקה קצרה על מנת לשקול את הנושא. רענן קליר המייצג את בן משה אמר במסגרת התנגדותו לבקשה כי במקרה של עיכוב ביצוע ימשיך דנקנר באופן פסול לנהל את החברה: "בעל השליטה הנוכחי ינהל את החברה? לא יעלה על הדעת", אמר קליר.

ההודעה של אלכסנדר גרנובסקי על פרישה מקבוצת המשקיעים היא שהביאה את נוחי דנקנר למשוך את הבקשה שלו למתן צו עיכוב ביצוע. ל"כלכליסט" נודע כי גרנובסקי, המשקיע הגדול בקבוצת דנקנר-גרנובסקי באמצעות חברת אמבלייז, חשש להפקיד את כספי החברה באופן שיהיו נתונים לסיכון וחילוט עבור נזקים שיסובו לחברת אי.די.בי פיתוח בעקבות עיכוב ביצוטע ההסדר. גרנובסקי חבר לדנקנר במהלך שגרם לו להיפרד מאדוארדו אלשטיין, שותפו, באוגוסט האחרון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות