אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השליטה הועברה, מקורות המימון לא נחשפו צילום: אניה בוכמן, אוראל כהן

השליטה הועברה, מקורות המימון לא נחשפו

בפסק הדין שהוקרא אתמול אמר השופט אורנשטיין כי "לא נפל מתום בממצאים שהתגלו, ואין כל ראיה שיש בה כדי לשמוט את הקרקע תחת האישור להסדר הנושים". בכך אישר את ההסדר מבלי שהוסר הלוט מעל מקורות המימון של מוטי בן־משה

06.01.2014, 06:55 | יניב רחימי
השופט איתן אורנשטיין החליט אתמול לאשר את הסדר הנושים שהוצע על ידי קבוצת בן־משה־אלשטיין, מבלי לחשוף את המידע על מקורות המימון של הרוכשים.

כל זאת לאחר שהשופט אורנשטיין קבע במעמד אישור ההסדר לפני כשלושה שבועות, כי העברת השליטה באי.די.בי מנוחי דנקנר למוטי בן־משה ואדוארדו אלשטיין, תיכנס לתוקף בכפוף לכך שייינתן מידע מספק ביחס לבעלי השליטה המיועדים.

מימין מוטי בן משה ונוחי דנקנר, צילום: אניה בוכמן, אוראל כהן מימין מוטי בן משה ונוחי דנקנר | צילום: אניה בוכמן, אוראל כהן מימין מוטי בן משה ונוחי דנקנר, צילום: אניה בוכמן, אוראל כהן

בפסק הדין שהוקרא אתמול אמר השופט אורנשטיין כי "לא נפל מתום בממצאים שהתגלו, ואין כל ראיה שיש בה כדי לשמוט את הקרקע תחת האישור להסדר הנושים" ובכך אישר בעצם את ההסדר מבלי שהוסר הלוט מעל מקורות המימון של בעל השליטה החדש, מוטי בן־משה.

שותפו של בן־משה, אדוארדו אלשטיין, כבר עבר את בדיקת הגורמים הרלוונטיים עוד כשהיה שותף של נוחי דנקנר באחד הסיבובים הקודמים של הסדר החוב.

צוות הבדיקה שמונה לעניין מצא שמקור הכספים שהופקדו על ידי חברת אקסטרה של בן־משה לביצוע ההסדר הוא מחשבונות הפעילות השוטפת של החברות שבקבוצה. זאת במענה לטענה שהושמעה כי מקור הכספים הגיע מגורמים עלומים.

עוד עלה מהבדיקה כי הבעלות באקסטרה ישראל היא של בן־משה עצמו, בניגוד לטענה כי קיים בקבוצה גורם שלישי שיכול לכוון את פעילות הקבוצה בחו"ל.

דחיית העברת הבעלות עד להשלמת הבדיקה נועדה לוודא כי מקורות ההון של בן־משה לגיטימיים וכי לא עומדים מאחוריו אנשי עסקים נוספים שזהותם לא דווחה, כפי שנרמז ונטען על ידי קבוצת דנקנר בהזדמנויות שונות רבות.

בסוף השבוע האחרון ביקש השופט אורנשטיין את התייחסותו של בן־משה ביחס לאפשרות שהדו"ח ייחשף. בן־משה הודיע באמצעות עורכי דינו כי הוא אינו מתנגד לחשיפה הזו מכיוון שהוא מניח שהדו"ח אינו מכיל מידע סודי הנוגע לעסקיו הפרטיים. יחד עם זאת, הוא ביקש לעיין בדו"ח לפני שיותר בפרסום.

דו"ח הבדיקה, שהוכן על ידי המשקיף מטעם ביהמ"ש חגי אולמן, רשות ניירות ערך והכונס הרשמי, נמסר בשבוע שעבר לעיון בית המשפט בלבד, מבלי שנחשף לעיני הציבור.

השאלה היא האם תוכנו של הדו"ח ייחשף בכלל בעתיד? אם קבוצת בן־משה תמשיך שלא להתנגד לחשיפה מטעמים של פרטיות, גם כעת לאחר האישור של הסדר הנושים, הרי שהדו"ח צפוי להתפרסם בסופו של דבר בעתיד הקרוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות