אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבורסות בוול סטריט ננעלו בירידות; ורינט זינקה ב-9% צילום: בלומברג

הבורסות בוול סטריט ננעלו בירידות; ורינט זינקה ב-9%

דאו ג'ונס ירד ב-0.3%, נאסד"ק איבד 0.4%; ורינט הודיעה על רכישת קאנה האמריקאית; רדוור ניתרה ב-7% לאחר שהעלתה תחזיות

06.01.2014, 23:09 | ערן סוקול

המסחר בבורסות בניו יורק ננעל בירידות שערים. ברקע: הירידות שנרשמו בבורסות אסיה, המגמה המעורבת באירופה והסופה המשתוללת בארה"ב מאז סוף השבוע. לאחר פתיחת המסחר פורסם מדד מנהלי הרכש למגזר הלא יצרני לחודש דצמבר - שאיכזב.

בבורסת הסחורות של ניו יורק ירד מחיר הנפט ב-0.6% ונקבע על רמה של 93.43 דולר לחבית. מחיר הזהב ירד ב-0.1% ונקבע על 1,238 דולר לאונקיה.

דאו ג'ונס נאסד"ק

S&P 500

בתום חופשה בת שבועיים בהוואי ישוב היום נשיא ארה"ב ברק אובמה לשולחנו, כשעל ראש סדר יומו המשימה לצמצום הפערים בין עשירים לעניים והעלאתה של רפורמת הבריאות על מסלול יציב. לקראת נאום מצב האומה שאותו יישא ב־28 בינואר, נערך אובמה לחשיפת הצעות ספציפיות לטיפול באי־השוויון בהכנסות, ובמיוחד העלאת שכר המינימום הפדרלי ל־10 דולר לשעה לפחות. לפי גורמים רשמיים בממשל, אובמה עשוי בהחלט לזכות בתמיכה רחבה להצעה זו לא רק בקרב הדמוקרטים אלא גם אצל חלק מהרפובליקאים.

סופת שלג עוצמתית הכתה בארה"ב במהלך סוף השבוע, עם טמפרטורות הנמוכות ביותר שנרשמו מזה שני עשורים. החזאים מדברים על זרם סילוני נוסף של קור שיגיע מהקוטב הצפוני, ויקפיא את מרכז ארה"ב. 

בסקירתם השבועית כותבים כלכלני הראל פיננסים כי "התחזית הממוצעת של האסטרטגים בוול סטריט לשנה הנוכחית צופה שבשוק המניות מחירי מניות החברות יעלו ב-4.8% - התחזית החלשה ביותר מאז סוף 2004. נתוני המקרו כרגע חזקים בכל העולם אך נראה כי בטווח הקצר המגמות בתחום יקבעו במידה רבה על ידי הדו"חות הכספיים שיתחילו להתפרסם כבר השבוע. אנו עדיין מעריכים כי האפיק המנייתי יניב את התשואה הגבוהה ביותר השנה".

המסחר בבורסות המובילות באירופה ננעל היום במגמה מעורבת. נתוני מדד מנהלי הרכש שפורסמו היום ביבשת, הפתיעו לטובה בספרד עם קריאה של 54.2 נקודות לעומת צפי לקריאה של 51.1 נקודות בלבד. לעומת זאת, באיטליה ובבריטניה פורסמו נתונים חלשים יחסית לצפי - התכווצות הכלכלה באיטליה עם  47.9 נקודות לעומת צפי לקריאה של 48.9 נקודות, בבריטניה אמנם המשיכה הכלכלה להתרחב עם 58.8 נקודות במדד, אולם בקצב מתון יותר מהצפי 60.4 ולעומת 60 נקודות שנרשמו במדד בחודש הקודם.

פוטסי דאקס

CAC 40 מילנו

המסחר בבורסות אסיה ננעל הבוקר בירידות, בהובלת הבורסה של יפן שחזרה היום לפעילות אחרי חופשת השנה החדשה. התחזקות הין מול הדולר לחצה את הבורסה של יפן מטה - המטבע היפני נסחר היום סביב 104.5 ין לדולר, לעומת המחיר של 105.3 שבו נסחר לפני היציאה לחופשה. בסין העיבה הרמת החסם על הנפקות חדשות, והחשש כי הנפקת יותר מדי מניות חדשות תפגע בערכן של החברות הנסחרות בשנגחאי.

ניקיי האנג סאנג

שנגחאי

מאקרו בארה"ב

היום לאחר תחילת המסחר פורסם מדד מנהלי הרכש למגזר הלא יצרני לחודש דצמבר, עם קריאה של 53 נקודות, כאשר הצפי בשוק היה לקריאה של 54.6 נקודות, לעומת 53.9 נקודות בחודש הקודם.

מדד מנהלי הרכש למגזר הלא יצרני הינו מדד מוביל להתפתחות הכלכלית במשק, הנקבע על ידי סקר שנערך בקרב כ-400 מנהלי רכש בפירמות מובילות, אשר מתבקשים לדרג את הרמה היחסית של תנאים עסקיים, הכוללים תעסוקה, הזמנות חדשות, מחירים, משלוחי ספקים ומלאי. בנתוני מנהלי הרכש קריאה של מעל 50 נקודות משקפת מצב של גידול בתעשייה וקריאה של פחות מ-50 מצביעה על התכווצות.

 

וול סטריט, צילום: בלומברג וול סטריט | צילום: בלומברג וול סטריט, צילום: בלומברג

מניות במרכז

עסקת מיליארדים בין ענקיות התקשורת: חברת טי-מובייל (TMUS), מפעילת הסלולר הרביעית בגודלה בארה"ב, תרכוש מווריזון (VZ) טווח תדרים תמורת כ-2.4 מיליארד דולר במזומן. וריזון היא מפעילת הסלולאר הגדולה בארה"ב. העסקה צפויה להיחתם עד אמצע 2014.

מניית טוויטר (TWTR)  מאבדת גובה לאחר שמורגן סטנלי הוריד את המלצתו למניות חברת המדיה החברתית עם מחיר יעד של 33 דולר למניה. "ככל שהתחרות בתחם הפרסום המקוון גוברת, אנו מפנים את המשקיעים למניות גוגל(GOOG)  ופייסבוק(FB), פלטפורמות דומיננטיות עם רמות סיכון/סיכוי אטרקטיביות יותר", כתב האנליסט סקוט דוויט (Devitt).

הרגולטורים בארה"ב צפויים להודיע השבוע על קנס של 2 מיליארד דולר בו יחוייב בנק ג'יי פי מורגן צ'ייס (JPM) על התנהלותו בפרשת מאדוף. על פי מקורבים לעניין ההודעה עשויה להתפרסם כבר ביום שלישי הקרוב ולכלול הצהרה רשמית בדבר הצעדים הפדראליים וכן את ההסכם שנחתם עם התובע הכללי של מנהטן, פריט בהרארה. 

ישראליות במרכז

"ארז ויגודמן עשוי מהחומר הנכון לנהל את טבע במקומו של ג'רמי לוין", כך כתב בני לנדא במכתב לבעלי המניות של ענקית הגנריקה הישראלית. לפי דיווח בבלומברג, בעלי המניות של טבע(TEVA) , ובראשם לנדא דוחקים במשקיעים למנות כבר בחודש הקרוב את ארז ויגודמן, מנכ"ל מכתשים אגן כיום. ויגודמן הוא המועמד המועדף על הדירקטוריון במקומו של ג'רמי לוין שפוטר לפני כחודשיים, אם כי ההצבעה על המינוי טרם בוצעה.

ורינט(VRNT) רוכשת את קאנה (KANA Software) – ספקית אמריקאית של פתרונות שירות לקוחות מתקדמים. ורינט צופה כי העסקה, בשווי של 514 מיליון דולר, תושלם במהלך הרבעון הפיסקלי הראשון של ורינט לשנת 2014. קאנה, מעמק הסיליקון בקליפורניה, מספקת פתרונות שירות לקוחות בענן ובחצר הלקוח עבור ארגונים גדולים ובינוניים, המבוססים על איחוד מידע על התנהלות הלקוח מול הסוכנים, באינטרנט, ברשתות חברתיות ובמובייל.

קמטק(CAMT) מחזירה את המייסד לתפקיד המנכ"ל. בעקבות הודעת המנכ"ל הנוכחי רועי פורת על התפטרותו, החליט הדירקטוריון למנות במקומו את רפי עמית, היו"ר ואחד ממייסדי החברה - ספקית פתרונות לתעשיות המוליכים למחצה והמעגלים המודפסים. עמית שימש בתפקיד המנכ"ל עד לחודש אוגוסט 2010, ומאז עבר לעמוד בראשות הדירקטוריון. בתוקף תפקידו כיו"ר ניהל עמית בשנים האחרונות את מהלך ההתרחבות של החברה באסיה.

רדוור(RDWR), ספקית פתרונות ניהול תעבורת האתרים, העלתה היום את תחזיותיה לרבעון הרביעי של 2013. החברה צופה הכנסות רבעוניות ברמת שיא של כ-53 מיליון דולר, גבוה יותר מהתחזית הקודמת של 49.5-51 מיליון דולר. הרווח למניה על בסיס Non-GAAP צפוי לעמוד על 21-22 סנט למניה בדילול מלא לעומת 18-19 סנט למניה כפי שצוין קודם לכן. "אנו שמחים לדווח על הכנסות שיא עבור החברה", אמר רועי זיסאפל, מנכ"ל החברה. "התוצאות החזקות במכירות הן התוצאה של המשך צמיחה ביבשת אמריקה בשילוב עם ביצועים חזקים באירופה, המזרח התיכון ואפריקה".

חברת הביומד פלוריסטם(PSTI) צפויה להודיע לראשונה תוצאות בניסוי הקליני שלב 1-2 שבדק את בטיחות ויעילות הטיפול בפגיעות שרירים באמצעות תאי גזע מהשלייה -PLX PAD. התוצאות ידווחו במסגרת כנס שתערוך החברה בבוקר של ה-21 בינואר 2014 בבורסה לניירות ערך בת"א. לצורך הצגת התוצאות יגיע לראשונה לישראל מגרמניה החוקר הראשי שערך את הניסוי. הוא יצטרף להנהלת פלוריסטם לדיון בתוצאות המחקר במסגרת כנס "יום הרפואה המשקמת" אותו יזמה החברה.

רדהיל ביופארמה(RDHL) חברת הביו-פרמצבטיקה הישראלית, המפתחת תרופות מוגנות פטנט בשלבי פיתוח קליניים מתקדמים, מדווחת היום אודות תוצאות מקדמיות חיוביות בניסוי שלב I עם RHB-104, קומבינציה אנטיביוטית במתן אוראלי לטיפול במחלת הקרוהן, המצויה כעת בניסוי שלב III בארה"ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות