אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'יי פי מורגן יקנס ב-2 מיליארד דולר בשל התנהלותו בפרשת מאדוף צילום: אי פי איי

ג'יי פי מורגן יקנס ב-2 מיליארד דולר בשל התנהלותו בפרשת מאדוף

הצהרה רשמית בנושא תפורסם, כפי הנראה, בשלישי הקרוב. החלק הארי של הכספים יועבר לקורבנות שהפסידו מיליארדי דולרים בתרמית הפונזי

06.01.2014, 13:43 | סוכנויות הידיעות

הרגולטורים בארה"ב צפויים להודע השבוע על קנס של 2 מיליארד דולר בו יחוייב בנק ג'יי פי מורגן צ'ייס על התנהלותו בפרשת מאדוף. על פי מקורבים לעניין ההודעה עשויה להתפרסם כבר ביום שלישי הקרוב ולכלול הצהרה רשמית בדבר הצעדים הפדראליים וכן את ההסכם שנחתם עם התובע הכללי של מנהטן, פריט בהרארה, לתביעה דחויה.  על כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל.

קראו עוד בכלכליסט

ג ג'יי פי מורגן צ'ייס. שורה של קנסות והסדרים משפטיים | צילום: אי פי איי ג

כפי הנראה, חלקם הארי של כספי הקנס יועבר לקורבנות של ברנרד מאדוף, שהודה באשמת ניהול תרמית פונזי במשך עשרות שנים שבמהלכה גנב ממשקיעיו מיליארדי דולר. העונש הכספי מוטל על הבנק מכיוון שלא דיווח על ההתנהלות החשודה בחשבונותיו של מאדוף. למעלה מ-1.5 מיליארד דולר יעברו למשרד המשפטים ויתרת הסכום יועבר לידי הרשות המבקרת על המערכת הבנקאית וקרנות החיסכון (Comptroller of the Currency) ולרשת לאכיפת החוק בשוק ההון (Financial Crimes Enforcement Network).

הקנס הוא האחרון בסדרה של קנסות והסדרים משפטיים שעמן מתמודד הבנק. בסוף 2013 הסכים הבנק לשלם כמעט 20 מיליארד דולר כדי ליישב רשימה ארוכה של תביעות משפטיות בגין חלקו במכירת אג"ח מבוססות-המשכנתא טרם קריסת שוק הנדל"ן ובגין שערוריית המסחר "הלווייתן מלונדון" שבשל מהלכי ההשקעה הגרנדיוזים של אחד מסוחריו נגרם לבנק אובדן של מיליארדי דולר.

הבנק הודיע למשקיעיו כי הפריש 23 מיליארד דולר כדי ליישב תביעות עתידיות.

בחודש שעבר, במהלך כנס שערך הבנק בניו יורק, אמר מנכ"ל הבנק ג'יימס דימון "אנו צריכים לשים את הדברים האלו מאחורינו כדי שנוכל לבצע את העבודה שלנו ועבודה זו היא לשרת את לקוחותינו ברחבי העולם".

לא ניתן היה להשיג תגובה מהגופים המצוינים לעיל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות