אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ורינט קונה חברת תוכנה אמריקאית ביותר מחצי מיליארד דולר צילום: אוראל כהן

ורינט קונה חברת תוכנה אמריקאית ביותר מחצי מיליארד דולר

חברת קאנה סופטוור מתמחה בפתרונות שירות לקוחות המוטמעים בענן ובתשתית הלקוח. הרכישה צפויה להוסיף לורינט הכנסות בסך של כ-140 עד כ-150 מיליון דולר

06.01.2014, 14:45 | רפאל קאהאן

חברת ורינט מערכות, המתמחה באספקת מערכות ושירותים בתחום המודיעין העסקי והבטחוני. הודיעה היום (ב') כי חתמה על הסכם לרכישת חברת קאנה סופטוור (KANA Software), המספקת פתרונות שירות לקוחות המוטמעים בענן ובתשתית הלקוח.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי ורינט המהלך צפוי ליצור שילוב שיקדם את אסטרטגיית ה-Actionable Intelligence של ורינט. שילוב אמור לספק חבילת פתרונות שתאפשר לארגונים להטמיע חבילה מקיפה מספק יחיד ולייצר מהפך בהתנהלות מו לקוחותיהם. ורינט צופה כי רכישת קאנה תושלם במהלך הרבעון הפיסקלי הראשון שיסתיים ב-30 באפריל 2014.

קאנה סופטוור מתמחה בפתרונות שירות לקוחות המוטמעים בענן ובתשתית הלקוח, צילום: shutterstock קאנה סופטוור מתמחה בפתרונות שירות לקוחות המוטמעים בענן ובתשתית הלקוח | צילום: shutterstock קאנה סופטוור מתמחה בפתרונות שירות לקוחות המוטמעים בענן ובתשתית הלקוח, צילום: shutterstock

דן בודנר, מנכ"ל ורינט מסר כי: "אנו מאמינים שרכישת קאנה תאפשר לורינט לספק חבילת יכולות שלמה בתחום ה-Actionable Intelligence, ותספק ערך מוסף ללקוחותינו ושותפינו. פתרונות שתי החברות משלימים זה את זה ובכך יוצרים יכולת מקיפה שתסייע בשיפור התנהלות ארגונים מול הלקוחות. התרשמנו מחברת קאנה ואנו חולקים חזון משותף לגבי השווקים אליהם אנו פונים. כמו כן אנו מאמינים שקיימת התאמת תרבות ארגונית בין שתי החברות."

על פי הדיווח לחברת קאנה כ-900 לקוחות גלובליים אשר יתווספו כעת ללקוחות ורינט, שכבר משרתת היום יותר מ-10 אלף לקוחות. מארק דופל, מנכ"ל קאנה אמר כי: "צוות ההנהלה שלנו נלהב מההזדמנות להצטרף לספקית טכנולוגיה מובילה כמו ורינט, ואנו צופים כי גם לקוחותינו ישמחו, בעיקר כאשר יבינו כי ורינט וקאנה יכולות כעת לספק תמונה בהירה של מי עושה מה, מתי, איך ולמה במסגרת פעילות שירות הלקוחות שלהם."

השלמת העסקה צפויה ברבעון הפיסקאלי הראשון

 

ורינט הסכימה לרכוש את קאנה עבור 514 מיליון דולר במזומן, בכפוף להתאמות בעת סגירת העסקה. מימון הרכישה צפוי להיעשות באמצעות שילוב של 100 מיליון דולר מעתודות המזומן של ורינט, כ-300 מיליון דולר מהלוואות בנקאיות (בתנאים דומים להלוואה הנוכחית של ורינט), והשאר מקו האשראי של ורינט.

החברה צופה כי הרכישה תושלם במהלך הרבעון הפיסקלי הראשון, בכפוף לתאריך התפוגה של תקופות המתנה רגולטוריות ועמידה או ביטול תנאים אחרים שהחברות מאמינות שנדרשים בעסקה מסוג זה. ג'ונס דיי שימשו כיועצים משפטיים לורינט בהקשר של עסקה זו. גולדמן, סאקס ושות' שימשו כיועצים פיננסיים, וקירקלנד ואליס שימשו כיועצים משפטיים לקאנה.

תחזית כספית לשנת 2014

 

ורינט לא משנה את תחזיתה הנוכחית לשנה זו, ולשנה שמסתיימת ב-31 בינואר, 2015, לפני סגירת עסקת הרכישה. עם זאת, צופה ורינט כי קאנה תייצר הכנסות במונחי non-GAAP בטווח שבין 150-140 מיליון דולר ו-EBITDA במונחי non-GAAP בטווח שבין 45-40 מיליון דולר במהלך 2014, השנה הפיסקלית של קאנה.

בנוסף, בהתבסס על שיעור הרווחיות הצפויה של קאנה, ועלויות המימון של ורינט, כמו גם תזמון סגירת העסקה במהלך הרבעון הפיסקלי הראשון של ורינט, צופה החברה כי הרכישה תוסיף לרווחי ה-non-GAAP שלה עבור השנה המסתימת ב-31 בינואר 2015. הערכות ה-non-GAAP של קאנה הוכנו באופן דומה לאלה של ורינט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות