אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רדהיל ביופארמה: תוצאות מקדמיות חיוביות בניסוי לטיפול במחלת הקרוהן

רדהיל ביופארמה: תוצאות מקדמיות חיוביות בניסוי לטיפול במחלת הקרוהן

החברה דיווחה על תוצאות חיוביות בניסוי שלב אחד, בקומבינציה אנטיביוטית לטיפול במחלה הפוגעת ברירית של מערכת העיכול

06.01.2014, 20:14 | ערן סוקול

חברת הביו-פרמצבטיקה הישראלית, רדהיל ביופארמהעולה היום (ב') במסחר בוול סטריט לאחר דיווח על תוצאות מקדמיות חיוביות בניסוי שלב I בתרופה לטיפול במחלת הקרוהן.

קראו עוד בכלכליסט

החברה בניהולו של דרור בן אשר, המפתחת תרופות מוגנות פטנט בשלבי פיתוח קליניים מתקדמים, מדווחת היום אודות תוצאות מקדמיות חיוביות בניסוי שלב I עם RHB-104, קומבינציה אנטיביוטית במתן אוראלי לטיפול במחלת הקרוהן, המצויה כעת בניסוי שלב III בארה"ב, עם מרכזים קליניים נוספים מתוכננים בקנדה ובישראל.

הניסוי שלב I ההשוואתי, כלל 84 גברים ונשים בריאים בגילאים 18-45 ונועד לבחון את ההשפעה של נטילת RHB-104 עם מזון על הפרמקוקינטיקה של מרכיבי התרופה ושני מטבוליטים - תוצרים של חילוף חומרים. מטרתו השניה של הניסוי היתה להעריך את הבטיחות והסבילות של RHB-104 במתן עם מזון ובצום.

 

מחלת קרוהן מוגדרת כדלקת לא זיהומית שפוגעת ברירית של מערכת העיכול. ההגדרה להערכת החוקרים, הדלקת אינה נגרמת על ידי חיידקים או נגיפים, עם זאת ישנה עלייה בשכיחות של מחלת קרוהן אצל מי שסבלו בעבר מדלקות זיהומיות במערכת העיכול.

 

 

אילוסטרציה, צילום: shutterstock אילוסטרציה | צילום: shutterstock אילוסטרציה, צילום: shutterstock

 

החברה דיווחה על התוצאות המקדמיות כשעתיים לפני תום המסחר בתל אביב, כאשר בסיכום יומי הוסיפה מניית רדהילבתל אביב 3.12% לערכה.

רדהיל ביופארמה מפתחת תרופות מוגנות פטנט בשלבי פיתוח קליניים מתקדמים (Phase II/III) עד לשלב אישור ה-FDA ולמסחור. החברה המתמקדת בעיקר בפיתוח ומסחור של פורמולציות וקומבינציות חדשות מוגנות פטנט המהוות שיפור או שימוש חדש לתרופות קיימות, בעלת שווי שוק של 296 מיליון שקל. 26.13% ממניות החברה מוחזקות על ידי בעלי עניין ו-73.87% מהמניות מוחזקות בידי הציבור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות