אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר בכנסת: תווי הקנייה יכובדו בערכם המלא

אושר בכנסת: תווי הקנייה יכובדו בערכם המלא

עד עתה נהגו רשתות השיווק לקבוע כי התווים ברשתות הדיסקאונט יהיו שווים רק 90% מערכם

06.01.2014, 19:52 | נורית קדוש

אחרי שבמשך שנים סבל תחום תווי הקנייה מסייגים רבים שהקשו על הצרכן לקבל את מלוא תמורתו, אישרה הערב (ב') מליאת הכנסת בקריאה שלישית את חוק התלושים של ח"כ יוני שטבון (הבית היהודי), לפיו שווי תווי הקנייה יהיה אחיד.  עפ"י החוק, שווי תווי הקנייה יהיה אחיד והסכום הנקוב עליהם יכובד במלואו.

קראו עוד בכלכליסט

עד שינוי החקיקה נהגו רשתות השיווק לקבוע סייגים לפיהם יכובדו התווים ברשתות הדיסקאונט כמו שופרסל, מגה ומגה בול רק ב-90% מערכם. כך, כל 100 שקלים שווים בחנויות אלה רק 90 שקלים.

תווי קנייה, צילום: רוני שיצר תווי קנייה | צילום: רוני שיצר תווי קנייה, צילום: רוני שיצר

ח"כ שטבון: "תווי הקנייה נועדו לשרת את הציבור, לא את הרשתות. בתקופת החגים, התווים הם אוויר לנשימה. בעבור המשפחות הנזקקות, תווי הקנייה הם הלחם והחלב. ה-10 או ה-20 שקלים הללו, שהחוק הקטן הזה מוסיף, הם קריטיים עבורם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
ואם אני לא מקבלת תווים מהמעסיק,אלא ממישהו אחר?
אז אני גם צריכה לסבול שהם לא שווים ב-100% ? אני למשל ממלאת סקרים באינטרנט תמורת תווי שי. בשבילי זה כן הלחם והחלב. אז על כל 100 שקלים אני מקבלת בתכלס רק 90. השאלה אם עכשיו אתרי הסקרים יורידו גם את המחיר...?! ועוד משהו חשוב:בסופרמרקט אם יש עודף הם לא נותנים בכסף וגם לא עודף בתלושי שי (שאז אני יכולה לקנות גם במקום אחר שמכבד את התווים), בחודשים האחרונים הם נותנים זיכוי שלהם בלבד ! והכל כדי שאשוב לקנות אצלם ולא חלילה אצל המתחרים. איזו מדינה !!! אחחחחחחחחחח
מירה  |  08.01.14
לכל התגובות