אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פלאש נטוורקס רוכשת את מוביקסל נטוורקס בכ-10 מיליון דולר

פלאש נטוורקס רוכשת את מוביקסל נטוורקס בכ-10 מיליון דולר

שתי החברות פועלות בתחום שיפור חוויית המשתמש במובייל ואופטימיזציית הגלישה. לפי מנכ"ל פלאש נטוורקס, לא צפוי מהלך פיטורים נרחב - והחברה נרכשה במטרה להעצים את הפעילות הנוכחית

07.01.2014, 13:04 | מאיר אורבך
חברת פלאש נטוורקס קנתה את מוביקסל נטוורקס. החברות לא פירסמו את סכום הרכישה אך על פי הערכות הוא עומד על כ-10 מיליון דולר. בחברה הממוזגת יועסקו כ-300 עובדים. בשיחה עם "כלכליסט" אמר ליעם גלין, מנכ"ל פלאש נטוורקס שלא צפויים פיטורים המוניים בחברה הנרכשת ויבוצעו רק התאמות מינימליות.

"מנהלי שתי החברות הבינו שיש צורך למזג בין שתי החברות שפועלות בתחומים דומים", אמר גלין. שתי החברות פועלות בתחום של שיפור חווית המשתמש במובייל והקלה על עומסי גלישה. "מוביקסל ופלאש היו מתחרות אחת של השניה והיה נכון לייצר כח אחד גדול ומשמעותי ועכשיו אנחנו נהיה השחקן המשמעותי בתחום. רכשנו את מוביקסל לא כדי לפרק אלא כדי להעצים. אנחנו רווחים ומייצרים מזומנים - והצעד הבא שלנו הוא זה צמיחה לא אורגנית באמצעות רכישה".

פלאש נטוורקס הוקמה ב-1996. מטה החברה ממוקם בהרצליה פיתוח. החברה מחזיקה בחברות בארצות הברית ואירופה. החברה גייסה עד היום 62 מיליון דולר ממשקיעים שונים כאוורגרין, ורטקס, אתגר, מתוכם הלוואה של 10 מיליון דולר מקרן פלנוס ומבנק מזרחי-טפחות שקיבלה בשנת 2007.

מוביקסל נקלעה בשנים האחרונות למשבר ונאלצה לבצע מספר סבבי גיוס הון. במהלך 2012 מונה לתפקיד מנכ"ל החברה וותיק תעשיית הטלקום קלוד גז שביצע אף הוא סבב של פיטורי בכירים.

מאגר המידע IVC מעריך שהכנסות החברה ב-2011 עמדו על כ-40 מיליון דולר. על פי הערכות, ב-2012 ירדו הכנסות החברה, אך לא בצורה משמעותית. עד כה גייסה החברה כ-30 מיליון דולר מאינטל קפיטל, קרן ההון סיכון של אייפקס CTI וקרן אמפופארק. מוביקסל מספקת למפעילות סלולר ציוד שמאפשר למנויים לשלוח קטעי וידאו ותמונות בין סמארטפונים תוך חיסכון בתעבורת המידע. ב-2010 רכשה מוביקסל את חברת 724 האמריקאית בכ-20 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות