אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הונאת הפונזי של מאדוף: ג'י.פי.מורגן ישלם 2.6 מיליארד דולר על התעלמות מהחשדות צילום: אי פי איי

הונאת הפונזי של מאדוף: ג'י.פי.מורגן ישלם 2.6 מיליארד דולר על התעלמות מהחשדות

מרבית הסכום מיועד לקרבנות ההונאה. ההסדר יכלול גם סעיף שמבטיח שהבנק לא יועמד לדין, אך מחייב אותו להודות בממצאי החקירה הפדראלית ולהגביר את תהליכי הפיקוח הפנימיים

07.01.2014, 18:06 | סוכנויות הידיעות
הבנק האמריקאי גי'י.פי.מורגן ישלם 2.6 מיליארד דולר ליישוב האשמות שהתעלם במכוון מסימנים על קיומה של הונאת הפונזי שביצע ברנרד מאדוף, כך הודיעו היום רשמית הרשויות הפדראליות בארצות הברית.

קראו עוד בכלכליסט

מרבית הסכום צפוי להיות מיועד לקרבנות של מאדוף, שכוללים משקיעים רגילים, מפורסמים וארגוני צדקה. הונאת הפונזי המתמשכת גרמה להפסדים של 17.3 מיליארד דולר, מתוכם הוחזרו עד כה 11.9 מיליארד דולר.

ההסדר יכלול גם סעיף שמבטיח שהבנק לא יועמד לדין, אך מחייב אותו להודות בממצאי החקירה הפדראלית ולהגביר את תהליכי הפיקוח הפנימיים.

הבנק מסר בהצהרה כי ככל הנראה היה יכול "לעשות עבודה טובה יותר בחיבור חלקי המידע והחששות שנאספו לאורך זמן בנוגע למאדוף". עם זאת, הדובר ג'ו אוונג'ליסטי הדגיש כי "איננו מאמינים שאף עובד של הבנק סייע ביודעין להונאת הפונזי של מאדוף". הוא הוסיף כי מדובר היה בהונאה חסרת תקדים מבחינת ההיקף שלה "שרימתה אלפים, כולל אותנו, וגרמה לרבים לספוג הפסדים כואבים".

בנק ג בנק ג'יי פי מורגן | צילום: אי פי איי בנק ג

הסכום הנוכחי יעלה ל-20 מיליארד דולר את הקנסות שהוטלו על הבנק ב-12 החודשים האחרונים בשל מספר חקירות שהתנהלו נגדו.

עם זאת, ההסדר לא יסיים את המעורבות של הבנק בתיקים משפטיים הקשורים למאדוף. אירווין פיקארד, הנאמן שמונה מטעם בית המשפט להשיב למשקיעים את הכספים שמאדוף גנב, הגיש בשנה שעברה בקשה לבית המשפט הגבוה בבקשה לדרוש פיצויים פיננסיים מג'יי.פי.מורגן ומספר בנקים נוספים, ביניהם HSBC ו-UBS. בית המשפט מתוכנן לדון בבקשה ביום שישי הקרוב אולם רק בקשות ספורות מסוג זה מאושרות בסופו של דבר.

פיקארד הגיש גם מספר עתירות נגד הבנק בבית המשפט לפשיטות רגל. אמנדה רמוס, דוברת מטעמו של פיקרד ביקשה להדגיש כי כל הסכם בין ג'יי.פי.מורגן ומשרד המשפטים האמריקאי "יהיה נפרד" מפעולות הנאמן נגד הבנק. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות