אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
 מיזוג פריון–קונדואיט: סרגלי הכלים משתלטים על מדדי היתר צילום: ענר גרין

מיזוג פריון–קונדואיט: סרגלי הכלים משתלטים על מדדי היתר

מניית פריון צפויה להיות המניה עם המשקולת הגדולה ביותר במדדי היתר (כ־10%), ולכן למדדים אלו תיווצר תלות גדולה בתחום סרגלי הכלים

08.01.2014, 07:43 | אורי טל טנא

ביום חמישי הודיעה פריון על השלמת המיזוג עם חטיבת קליינט־קונקט של קונדואיט. כתוצאה מהמיזוג הקצתה פריון למחזיקי קונדואיט 81% ממניות החברה הממוזגת, וכך נוצרה במדדי היתר מניית ענק ששווי השוק שלה הוא כ־2.9 מיליארד שקל.

בסוף השבוע שלאחר רישום המניות בבורסה בתל אביב יתבצע עדכון "מספר מניות במדד שבועי" במניות פריון, והמשקולת שלה במדדי יתר־מאגר ויתר־50 תקובע על המשקולת המקסימלית במדדי היתר - 10%. העלייה במשקולת תוביל לביקוש של כ־50 מיליון שקל שיזרימו תעודות הסל על מדדי היתר למניית פריון.

בנוסף המניה תקבל ביקוש של כ־4 מיליון שקל מתעודות הסל על מדד בלוטק־50. תזמון הביקוש תלוי במועד רישום המניות בפועל, ואם הוא יבוצע עד לנעילת המסחר ביום רביעי, הביקוש יתבצע במסחר הנעילה ביום חמישי שלאחר רישום המניות.

באותו מועד תעודות הסל על מדדי יתר־50 ויתר־מאגר יזרימו היצע מהותי של כ־25 מיליון שקל למניות כל אחד משני המדדים, ותעודת הסל על מדד בלוטק־50 תזרים היצע של כ־4 מיליון שקל למניות המדד.

לאחר עדכון "מספר מניות במדד" במניית פריון ועד לאמצע יוני, מניית פריון צפויה להיות המניה עם המשקולת הגדולה ביותר במדדי היתר (כ־10%), ולכן למדדים אלו תיווצר תלות גדולה בתחום סרגלי הכלים (בנוסף לפריון, מניית בבילון מהווה כ־2.5% במדד יתר־ 50 ו־1.7% במדד יתר־מאגר.

במדד יתר־מאגר נסחרות גם מניות ווייטסמוק וסומוטו). באמצע יוני מניית פריון צפויה לעזוב את מדדי היתר ולעבור למדדי ת"א־100 ות"א־75.

ג ג'ף מנדלבאום מנכ"ל פריון (מימין) ורונן שילה מנכ"ל קונדואיט | צילום: ענר גרין ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
לצערי שוב טל-טנא אכזב - כל מניות היתר זכו לביקושים ולא להיצעים מלבד פריון
אולי זו האסטרטגיה של הכותב, אבל שימו לב מה קרה בפועל בנעילת המסחר ביום חמישי: פריון קיבלה ביקוש מצרפי של 57 מיליון שקל בנעילה והמניה עבר מעלייה של 2.4% לירידה של 1.23% - כתוצאה מהכנה מוקדמת של הסוחרים המתוכמים (שאולי מר טנא קשור אליהם). מנגד, יתר מניות היתר 50 דפקו זינוק בנעילה. קחו לדוגמא את אוצר התיישבות, מניה עם מחזור ממוצע של בין 600 למיליון שקלים ביום: קיבלה ביקוש של 653 אלף שקל בנעילת המסחר והמניה זינקה ב3.3%. רוב מניות המדד התנהגו באופן דומה. ככה שבפועל המניות קיבלו ביקושים ולא היצעים. מר טנא יוכל לומר שהכל נובע מכנה מוקדמת של השחקנים המתוכמים אך איך נוצר הדבר שהכל עבד הפוך? האם יכול להיות שהשחקנים המתוכמים בעצם מכרו בשורט כל כך הרבה בתקופה האחרונה את כל מניות היתר ככה שנוצר מצב שהם היו צריכים לקנות כל כך הרבה שהם קיזזו את ההשפעה השלילית של תעודת הסל ועוד יצרו ביקושים? אשמח לתשובה מלומדת
ירון  |  09.01.14