אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יועמ"ש הכנסת: אין בעיה חוקית עם תיקון השרים את חישוב הארנונה

יועמ"ש הכנסת: אין בעיה חוקית עם תיקון השרים את חישוב הארנונה

בשינוי המוצע ע"י השר סער וראשי הרשויות אפשר יהיה למסות גם שטח מרפסות וחניונים - צעד שייקר את הארנונה בעשרות אחוזים

07.01.2014, 21:19 | רוני זינגר

היועץ המשפטי של הכנסת, אייל ינון, אישר הערב (ג') את אפשרותם של שרים לתקן את מדידת השטח לצורך חישוב ארנונה. בכך למעשה, הוא מגבה את בקשתו של שר הפנים גדעון סער ושל ראשי הרשויות המקומיות לערוך את השינויים בתקנות באופן שיגדילו את מחיר הארנונה בעשרות אחוזים.

קראו עוד בכלכליסט

הבוקר ביטל יו"ר ועדת הכספים ניסן סלומינסקי את הדיון שהיה אמור להתקיים בעניין בקשת משרד האוצר ומשרד הפנים לשינוי תקנות מדידת השטח לחישוב ארנונה. סלומינסקי אמר כי ״המגמה היא לא להעלות את הארנונה מעל למותר ואנחנו צריכים למצוא את הנוסחה. הנוסחה שתוסכם על כולם עדיין לא נמצאה״.

שר הפנים גדעון סער. רוצים לגבות יותר ארנונה, צילום: עמית שעל שר הפנים גדעון סער. רוצים לגבות יותר ארנונה | צילום: עמית שעל שר הפנים גדעון סער. רוצים לגבות יותר ארנונה, צילום: עמית שעל

ואולם על פי חוות דעתו של היועץ המשפטי לכנסת, אייל ינון הדבר בהחלט אפשרי: "נושא הארנונה אינו מוסדר כיום במסגרת חוק ייעודי שקובע הוראות לעניין הארנונה… כיוון שהמצב המשפטי הנוהג הוא כזה שאין חוק שמסדיר את נושא הארנונה בכללותו, והוראות לעניין סכומי הארנונה ולעניין אופן חישוב שטחו של נכס מוסדרות בתקנות, השרים רשאים לתקן במסגרת התקנות גם את עניין חישוב השטח".

בשינוי המוצע ואשר לא עלה כאמור לדיון בוועדת הכספים, ניתן יהיה למסות שטח מרפסות, חניונים ושטחים משותפים.

במהלך היום נשמעו קולות שתמכו בהחלטת סלומינסקי וטענו כי מדובר במהלך לא חוקי, כאמור הערב מגבה יועמ״שׁ הכנסת את המהלך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות