אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועד חברת החשמל הסיר את האיום לניתוק תחנות פרטיות צילום: אוראל כהן

ועד חברת החשמל הסיר את האיום לניתוק תחנות פרטיות

רשות החברות וההסתדרות הסכימו על שבועיים של שקט תעשייתי, בניסיון לקדם את המו"מ עם העובדים לגבי הרפורמה בחברה

08.01.2014, 08:14 | ליאור גוטמן

ועד עובדי חברת החשמל הסיר זמנית את האיום לנתק את תחנות הכוח הפרטיות מהרשת הארצית. כך נודע ל"כלכליסט". האיום הוסר בעקבות פגישה דחופה שניהלו לפני כמה ימים מנכ"ל רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב ויו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות אבי ניסנקורן, שבה הוסכם על "שקט תעשייתי" שייארך 14 יום. בפרק זמן זה ינסו הצדדים למצוא פתרון לבקשת ועד עובדי חברת החשמל שלא לחבר לרשת החשמל הארצית את תחנות הכוח של דוארד ודליה אנרגיה, שהוגשה ביום רביעי האחרון לבית הדין הארצי לעבודה בירושלים.

קראו עוד בכלכליסט

מיקו צרפתי, צילום: אוראל כהן מיקו צרפתי | צילום: אוראל כהן מיקו צרפתי, צילום: אוראל כהן

ועד עובדי חברת החשמל, בראשותו של דוד (מיקו) צרפתי, ביקש להפעיל פסיקה של אותו בית הדין מיוני האחרון, אז נקבע שוועד העובדים יהיה רשאי לנתק את תחנות הכוח מרשת החשמל במידה ושיחות הרפורמה בין ההנהלה, המדינה והוועד לא יתקדמו. תחנת הכוח הפרטית דוראד עתידה לפעול כבר בחודש הבא ולספק כ־840 מגה־ואט, הספק ששווה לכ־7.2% משיא הביקוש הארצי.

הנימוק של הוועד לניתוק התחנות הוא שמדובר בהפרטה של מערך הייצור במעמד צד אחד ומבלי שהגיעו להסכמות או לפיצוי מול הוועד והעובדים. בשיחה עם "כלכליסט" אמר צרפתי ש"השיחות עם המדינה לא התקדמו לאף מקום והגשנו בקשה להוציא הודעת ניתוק. לא מדובר בניתוק בפועל, אבל ביקשנו מבית הדין הארצי לעבודה שיעקוב בשבועיים הקרובים אחר המשא ומתן מול המדינה".

כדי למנוע החרפה במו"מ עם העובדים ניהלו יוגב וניסנקורן שיחת הבהרה, שבסופה הוסכם כי חברת החשמל לא תגיב לעתירה, הוועד ישהה את הבקשה והצדדים ינסו לגשר על הפערים – או לכל הפחות להתקדם במו"מ עם הוועד – כבר עד אמצע ינואר.

העובדים דורשים במסגרת הרפורמה פיצוי שעשוי להגיע עד ל־1.7 מיליון שקל לעובד, שמירה על תנאי ההעסקה של העובדים שיישארו בחברה אחרי הרפורמה והבטחה שיוכלו להקים תחנות כוח חדשות או לשדרג את הקיימות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות