אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פטריק דרהי מנפיק את החברה האם של HOT בבורסה באמסטרדם

פטריק דרהי מנפיק את החברה האם של HOT בבורסה באמסטרדם

חברת ההשקעות בתקשורת, אלטיס, צפויה להנפיק בעוד כחודש עד 25% ממניותיה לפי שווי חברה של 3-2.5 מיליארד יורו ולגייס כ-750 מיליון יורו

08.01.2014, 12:37 | בלומברג

אלטיס (Altice), חברת ההשקעות בתקשורת במימונו של פטריק דרהי, מתכוונת לגייס 750 מיליון יורו (1 מיליארד דולר) בהנפקה ציבורית ראשונה (IPO), שמטרתה לעזור לה לשלם חובות בעוד היא ממשיכה באסטרטגיית התרחבות.

קראו עוד בכלכליסט

המנכ"ל דקסטר ג'ואי מסר כי בין 20%-25% ממניות החברה, שבסיסה בלוקסמבורג, יימכרו לאחר הנפקת החברה בבורסה באמסטרדם בעוד כארבעה שבועות. דרהי נמנה בין בעלי המניות המוכרים. גולדמן זאקס ומורגן סטנלי הם החתמים של ההנפקה.

פטריק דרהי , צילום: שמואל נחמני פטריק דרהי | צילום: שמואל נחמני פטריק דרהי , צילום: שמואל נחמני

אלטיס הוקמה על ידי דרהי, בעל השליטה בחברהת HOT, בשנת 2002 והיא הבעלים והמנהלת של חברות כבלים, טלפונים ניידים ואינטרנט במגוון מדינות, בהן צרפת, ישראל, בלגיה ופורטוגל. היא גם בעלת מניות עיקרית במפעילת הכבלים הגדולה ביותר בצרפת, נומרקייבל (Numericable). הרווח לפני ריבית מיסים פחת והפחתות (EBITDA) של החברה עמד עבור תשעת החודשים הראשונים של השנה על 1.1 מיליארד יורו, בעוד שהחוב הסתכם ב-6.9 מיליארד יורו.

לדבריו של ג'ואי החברה זיהתה לפחות 10 יעדי רכישות פוטנציאליים לחיזוק עמדתה בשוק ולצורך התרחבות לשווקים חדשים. "אחת הסיבות שאנחנו פונים לשוקי ההון היא שברצוננו לעבור לפעילות נרחבת יותר", הסביר ג'ואי.

עוד הוא הוסיף כי החברה עשויה לגייס הון נוסף בשלב מאוחר יותר במידה ותצטרך לממן עסקאות ולשלם דיבידנדים בעתיד. החברה בוחנת אפשרויות רכישה בכל השווקים שבהם היא פועלת, הדגיש ג'ואי, שהוסיף כי אסטרטגיית הרכישה של אטליס תתמקד בעיקרה על חיזוק עמדתה הנוכחית. "כשאנחנו מחפשים רכישות חדשות, אנחנו בוחנים עסקים עם ניהול לקוי באזורים אטרקטיביים כדי לנהל אותם למטרת צמיחה ורווחים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות