אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סגן שר האוצר במליאת הכנסת: "החברה לדיור לא תהיה מפלצת" צילום: עומר מסינגר

בלעדי לכלכליסט

סגן שר האוצר במליאת הכנסת: "החברה לדיור לא תהיה מפלצת"

מיקי לוי הגיב לשאילתא של ח"כ מיקי רוזנטל בשם "כלכליסט" לנחיצות הקמת חברה ממשלתית חדשה: "כל החברה הזו בסך הכל עשרה אנשים, ומי שעומד בראשה, מקבל שקל לשנה"

09.01.2014, 08:51 | עינת פז-פרנקל

"כל החברה הזו זה בסך הכל עשרה אנשים, ומי שעומד בראשה, מקבל שקל לשנה". כך אמר אתמול סגן שר האוצר מיקי לוי במליאת הכנסת בתשובה לשאילתא בנוגע להקמת החברה הממשלתית החדשה לדיור.

קראו עוד בכלכליסט

לוי רמז שבפועל יוביל את החברה הממשלתית החדשה אורי שני, מקורבו של שר האוצר לפיד, המכהן כיועץ ללא שכר לקבינט הדיור. וזאת, על אף שמונה לחברה יו"ר ומנכ"לה החדש יוכרז בקרוב.

לפני שלושה חודשים פנה מבקר המדינה לשר האוצר יאיר לפיד בשאלות נוקבות על התוכנית שלו לבניית עשרות אלפי דירות להשכרה, והעלה ספק באשר לנחיצותה של הקמת חברה ממשלתית חדשה לדיור.

חרף פניות של כתבי "כלכליסט" אל משרדי האוצר ומבקר המדינה, לא נמסרה תשובת שר האוצר לשאלות המבקר. לפיכך פנה "כלכליסט" אל ח"כ מיקי רוזנטל (העבודה), כשם שיכול לפנות כל אזרח אל ח"כ ולבקש מהם להגיש שאילתא.

ח"כ מיקי רוזנטל, צילום: בשמת איבי ח"כ מיקי רוזנטל | צילום: בשמת איבי ח"כ מיקי רוזנטל, צילום: בשמת איבי

רוזנטל הגיש את השאילתה, המופנית לשר האוצר, ב־21 באוקטובר ורק בחלוף חודשיים וחצי, התאפשר לו לשאול את שאלותיו ולקבל עליהן תשובות. אך מי שהגיע לענות על השאילתא בפני מליאת הכנסת היה לוי ולא השר עצמו, למורת רוחם של קומץ חברי הכנסת והשרים שישבו באולם.

לוי אמר כי "אם הוא (אורי שני, ע"פ), עם עוד תשעה חברי דירקטוריון, יביאו את הפתרון, אני מוכן להגיד שהצלחנו. אנחנו לא מקימים מפלצת ענקית, אלא חברה שתסנכרן בין כלל המשרדים". חשוב להדגיש כי העלות של החברה לא תסתכם בשקל לשנה.

תקציב החברה הממשלתית החדשה לדיור, לפי החלטת הממשלה, יעמוד על 8 מיליון שקל לשנה, והונה העצמי ההתחלתי יעמוד על 20 מיליון שקל בשנה למשך השנתיים הראשונות. לחברה יהיו 4-9 דירקטורים, לרבות נציגי האוצר והציבור. לוי ציין עוד כי "לעת עתה, נחה דעתו של מבקר המדינה מתשובותינו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות