אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היה קטנוע? סאן יאנג הוא כלי הרכב הנגנב ביותר בישראל

היה קטנוע? סאן יאנג הוא כלי הרכב הנגנב ביותר בישראל

מתחילת 2013 נגנבו 1,723 קטנועים מתוצרת סאן יאנג, כך על פי נתונים של המשטרה. במקום השני קטנועי קימקו ורק במקום השלישי נמצאת מכונית - מיצובישי לנסר ש-761 יחידות ממנה נגנבו אשתקד

09.01.2014, 11:20 | תומר הדר

קטנועי סאן יאנג הם כלי הרכב הנגנב ביותר במדינת ישראל בשנת 2013, כך עולה מנתונים שמפרסמת היום משטרת ישראל, המפרטים את סוגי הרכבים שנגנבו בשנה החולפת. אתמול פרסמה המשטרה נתונים רשמיים על היקף הגניבות, המצביעים על ירידה ניכרת בגניבות שהביאה לשפל של שבע שנים.

מתחילת 2013 נגנבו 1,723 קטנועים מתוצרת סאן יאנג. אחריהם נמצאים קטנועי קימקו, ש-907 מהם נגנבו ב-2013. במקום השלישי ברשימת הגניבות נמצאת מכונית ראשונה: מיצובישי לאנסר, ש-761 יחידות ממנה נגנבו אשתקד ובמקום הרביעי נמצאת מאזדה 323 הוותיקה ממנה נגנבו 607 רכבים. במקום החמישי נמצאת מלכת הליסינג: מאזדה 3, ממנה נגנבו 548 יחידות אשתקד ואחריה במקום השישי האימפרזה של סובארו (521), במקום השביעי פולקסווגן גולף (440), במקום השמיני טויוטה קורולה (425), במקום התשיעי סובארו ליאונה (423) ובמקום העשירי סיטרואן ברלינגו (363).

מיצובישי לנסר. מובילה את רשימת הגניבות בקטגוריית המכוניות מיצובישי לנסר. מובילה את רשימת הגניבות בקטגוריית המכוניות מיצובישי לנסר. מובילה את רשימת הגניבות בקטגוריית המכוניות

רכבים חדישים: מאזדה 3 מלכת הגניבות אך קיה צוברת פופולאריות בשטחי הרשות.

נתוני משטרת ישראל מתיחסים גם לגניבות של רכבים חדישים שיוצרו מ-2009 והלאה. על פי הנתונים, הרכב הנגנב ביותר מבין הרכבים החדישים הוא מאזדה 3, ממנו נגנבו אשתקד 296 רכבים. אחריו, במקום השני קיה פורטה, ממנה נגנבו 160 רכבים ואילו במקום השלישי נמצאת קיה ריו עם 134 גניבות. הסיבה העיקרית לגניבות המאזדה 3 היא מחסור בחלקי חילוף זולים בישראל, אך הסיבה לגניבת הקיות שונה: רכבים קוריאניים מתוצרת קיה ויונדאי נהנים משוק עירני בשטחי הרשות ומיובאים אליה מחו"ל במספרים גדולים, מה שיוצר דרישה לחלקי חילוף. במקום הרביעי נמצאת סקודה אוקטביה, ממנה נגנבו אשתקד 126 רכבים ובמקום החמישי נמצאת טויוטה קורולה עם 120 גניבות.

הכי הרבה גניבות - באזור השרון

מניתוח נתוני הגניבות על פי מחוזות עולה כי האזור בו היכו גנבי הרכב בעוצמה הגבוהה ביותר הוא אזור השרון, עם 34% מסך גניבות הרכבים. במקום השני נמצאת תל אביב - שסיפקה 22% מכלל הרכבים שנגנבו ב-2013. אחרי תל אביב מופיעה ירושלים, ממנה נגנבו 16% מכלל הרכבים ואחריה מופיע מחוז הדרום, שממנו נגנבו 14% מכלל הרכבים. המחוז השלב ביותר היה יהודה ושומרון, שסיפק רק 2% מכלל המכוניות שנגנבו אשתקד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
אחת הסיבות שקנינו לבת סיטרואן C3
מעבר לצריכת הדלק הנהדרת שלה, המכונית לא גניבה ובשל כך גם הביטוח שלה זול. לשכנים שלנו גנבו שלוש (1) פעמים מאזדה 3 מהחניה, אמנם רכב חברה אבל זה מעצבן לקום בבוקר ולא למצוא את האוטו ותמיד יש בתוכו דברים חשובים, פעם זה משקפי שמש יקרות, פעם נעלי ריצה וכו'.
אפי  |  11.01.14
1.
זה שנה ששית ברציפות לסאן יאנג, לא? ועדיין לא אכפת להם ולא עשו דבר בנושא
את הסאן יאנג ניתן להניע בחצי דקה דרך האוורור... פשוט שערוריה של חוסר אכפתיות של החברה, למרות שברור שזה טוב לה ככה היא מוכרת יותרת. בכללי אחלה קטנוע, נגנב לי אחד בדקה שעליתי הביתה לקחת משהו (ממש דקה וראיתי אותו נעלם). וכיום יש לי עוד אחד שננעל גם אם אני לידו
תותח  |  09.01.14