אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'ון מק'אפי: כך נפלתי מפסגת עולם ההייטק

ג'ון מק'אפי: כך נפלתי מפסגת עולם ההייטק

היזם המפורסם, שמכר את חברת האבטחה שנקראת על שמו לאינטל ב-7.6 מיליארד דולר, נאשם השנה ברצח בבליז וברח לקנדה. עתה הוא טוען לחפותו, מספר איך איבד את הונו ומדוע הוא מרוצה מהחלטת אינטל למחוק את שמו ממוצריה

09.01.2014, 19:28 | ניצן סדן
לג'ון מקאפי היתה שנה מעניינת מאוד. היזם האקסצנטרי, מייסד חברת האבטחה שנמכרה לאינטל ב-2010, נאשם ברצח בבליז וברח מהמדינה. השבוע הודיעה ענקית השבבים שהתוכנה שנקראת על שם מק'אפי תעבור מיתוג מחדש ותיקרא אינטל סקיוריטי.

קראו עוד בכלכליסט

לא מדובר בהחלטה מפתיעה, בהתחשב בנזק התדמיתי שגרמו מהלכי מק'אפי לחברה: הוא נודע כחובב סמים מתוצרת בית, חי חיי הוללות ראוותניים ואף פרסם סרטון בוטה שלועג לתוכנה שפיתח בעצמו ומסביר למשתמשים כיצד להסיר אותה מהמחשב.

עתה מציג מק'אפי את הצד שלו בפרשה, בראיון שנתן לרשת CNN. לדבריו, רק שבריר מהונו העצום נותר לאחר משבר הסאב-פריים של 2008 וכל רכושו היה נכסיו בבליז.

מק מק'אפי. כבר לא נמלט מהרשויות מק

בעקבות מותו המסתורי של שכנו והאשמתו ברצח, נמלט מחשש שלא יזכה למשפט הוגן. מק'אפי ושכנו היו מסוכסכים והוא נחשב לחשוד העיקרי בפרשה. זמן קצר לאחר היעלמותו, נשרף ביתו. רכושו הוצע על ידי משטרת בליז לציבור במכירה פומבית - אך יצירות אמנות שהיו בבעלותו נגנבו בידי גורם לא ידוע.

בתחילה, נראה שמק'אפי נהנה מן המרדף. הוא אף לעג לרשויות המקומיות ברשת. אך הראיון האחרון מראה תמונה שונה בתכלית: "את כל מה שהיה לי איבדתי בבליז", אמר. "עזבתי עם כיסים ריקים".

"התוכנה הגרועה עלי אדמות"

מק'אפי התעקש להדגיש שאינו נמלט עוד מרשויות בליז ושהוא רק רוצה לשים את הפרשה מאחוריו ולהמשיך בחייו בשקט. הוא חי עם אשתו ג'אניס בדירה במונטריאול ומתפרנס ממתן שירותי יעוץ בתחומי מיזוגים, טכנולוגיה ומהלכי ארגון מחדש. הוא אוהב לשוטט בגלריות שבקרבת ביתו ולאכול במסעדות המקומיות. ואולם, מק'אפי מתכנן לחזור לסנטה קרוז שבקליפורניה, ברגע שיסתיימו צילומי סרט תיעודי על חייו, אשר החלו לאחרונה.

ומה על מחיקת שמו ממוצרי אינטל? מק'אפי טען שהוא "מאושר" מכך. "אני אסיר תודה לנצח לאינטל על כך ששחררה אותי מהקישור הנורא עם התוכנה הגרועה על פני הפלנטה. ואלה לא המילים שלי, אלה המילים של מיליוני משתמשים זועמים", אמר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות