אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מודי'ס על מינוי ויגודמן למנכ"ל טבע: "חיובי לדירוגה של החברה" צילום: סיון פרג'

מודי'ס על מינוי ויגודמן למנכ"ל טבע: "חיובי לדירוגה של החברה"

לפי הסוכנות "המינוי מקטין את הסיכון לסטייה מהאסטרטגיה המוצהרת של החברה"; למרות זאת היא מודיעה כי מבחינתה לפי שעה "אין שינוי בדירוג החברה או בתחזית הדירוג השלילית"

09.01.2014, 21:00 | ערן סוקול

סוכנות הדירוג מודי'ס הגיבה הערב (ה') למינויו של ארז ויגודמן למנכ"ל טבע, ומקבלת את המינוי בברכה. אולם מותירה את דירוג האשראי של החברה על כנו.

קראו עוד בכלכליסט

לפי מודי'ס "הבחירה של ויגודמן - מי שכיהן כדירקטור בטבע מאז 2009 - היא חיובית לדירוג האשראי של החברה כי היא מקטינה את הסיכון לסטייה משמעותית מהאסטרטגיה המוצהרת של טבע".

למרות זאת מודיעה הסוכנות כי מבחינתה לפי שעה "אין שינוי בדירוג A3 של טבע או בתחזית הדירוג השלילית של החברה".

לעומת זאת, התגובות שהתקבלו בשוק ההון הישראלי למינוי היו פחות נלהבות. מנהל מחלת מחקר בבנק ירושלים, יונתן קרייזמן, אמר כי "השוק היה מעדיף לראות מינוי דומה יותר לג'רמי לוין". גלעד אלפר, אנליסט בכיר באקסלנס ברוקראז', התייחס למינוי של ויגודמן ואמר "אם יאשרו השנה קופקסון גנרי, טבע תיכנס למשבר כבד ואף מנכ"ל לא יציל אותה".

הודעתה של סוכנות הדירוג מגיעה לאחר שטבע הודיעה היום כי מנכ"ל מכתשים אגן ארז ויגודמן, מונה לנשיא ומנכ"ל החברה במקומו של ג'רמי לוין שהתפטר לפני כחודשיים.

ויגודמן ייכנס רשמית לתפקידו ב-11 בפברואר. וימשיך לכהן בתפקידו במכתשים אגן עד ה-2 בפברואר, הוא יחליף את המנכ"ל בפועל של טבע, איל דשא, אשר ישוב למלא את תפקידו המקורי כמנהל הכספים הראשי של החברה.

ארז ויגודמן, נשיא ומנכ"ל טבע הנכנס, צילום: תומי הרפז ארז ויגודמן, נשיא ומנכ"ל טבע הנכנס | צילום: תומי הרפז ארז ויגודמן, נשיא ומנכ"ל טבע הנכנס, צילום: תומי הרפז

ויגודמן מכהן כדירקטור בטבע משנת 2009, ופעילות החברה אינה זרה לו, אך חלק מהקולות הנשמעים ברקע, בעיקר מצדם של המשקיעים הזרים, טוענים שמינויו של מנכ"ל שאינו מגיע מתעשיית התרופות עשוי להיות בעייתי.

אלא שויגודמן כבר הוכיח שגם מנכ"ל שאינו צומח בתעשייה מסוימת יכול לבצע מהלכים אסטרטגיים קשים - ויגודמן שהגיע למכתשים אגן אחרי שכיהן כמנכ"ל שטראוס־עלית, הצליח להשיג תוצאות עסקיות טובות, למרות המינוי הלא טריוויאלי, ואולי דווקא העובדה כי הוא הגיע מתעשייה שונה אפשרה לו לגבש נקודת מבט אחרת.

תגובת המשקיעים בתל אביב להודעה היתה מעט צוננת, כאשר מניית טבע ננעלה בירידה של 0.35% במסחר בתל אביב. אולם במסגרת המסחר בניו יורק, מוסיפה כעת מניית טבעכ-0.7% לערכה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות