אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מישל אובמה חתכה 6.4 טריליון קלוריות מהמזון הארוז בארה"ב צילום: איי אף פי

מישל אובמה חתכה 6.4 טריליון קלוריות מהמזון הארוז בארה"ב

תאגידי המזון הגדולים בארה"ב הפחיתו כמות גדולה מהמשוער של קלוריות ממוצריהן, בעקבות יוזמה של הגברת הראשונה

11.01.2014, 20:17 | סוכנויות הידיעות

תאגידי המזון האמריקאיים הגדולים הפחיתו את כמות הקלוריות במוצריהם בכמות גדולה בהרבה מהיעד שהם הציבו לעצמם, כך לפי מחקר שהתפרסם בסוף השבוע.

החברות, ביניהן גם ענקיות המזון קראפט הנמצאת בבעלות קוקה קולה, הצטרפו ב־2010 ל"קרן ההתחייבות למשקל בריא" חלק מיוזמה של אשת נשיא ארה"ב מישל אובמה להגברת המודעות לאכילה בריאה באומה בה 1 מכל שלושה בוגרים סובל מהשמנת יתר, עלייה של יותר מפי שניים בתוך שלושים שנה. שכיחותה של השמנת היתר בקרב ילדים בארה"ב שילשה את עצמה באותה התקופה.

עם הצטרפותן של 16 החברות אל הקרן הן הציבו יעד של הפחתת טריליון קלוריות ממוצריהן עד 2012 והפחתה של 1.5 טריליון קלוריות ממוצריהן עד 2015. החברות שהשתתפו במיזם אחראיות לייצור של יותר משליש מהמזון הארוז הנמכר בארה"ב.

אלא שלפי נתונים שפירסמה קרן רוברט ווד ג'ונסון (RWJF), השותפה ביוזמת המשקל הבריא, מספר הקלוריות שהפחיתו החברות ממוצריהן עד 2012 גדול פי 4.2 מהיעד שהן ציפו להגיע אליו ב־2015.

כלומר, החברות דיווחו על הפחתה של 6.4 טריליון קלוריות ממוצריהן בתקופה שבין 2007, השנה שנבחרה כנקודת התייחסות ליוזמה, לבין 2012. במילים אחרות, מדובר בהפחתה של 78 קלוריות עבור אזרח אמריקאי ליום.

"זו הפתעה מרגשת", אמר ג'יימס מרקס, סגן נשיא RWJF, לסוכנות הידיעות בלומברג, "מדובר בחברות האמריקאיות הגדולות ביותר והחשובות ביותר מבחינה אסטרטגית, וזה אומר שהחברות האחרות יהיו חייבות ללכת בעקבותיהן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
צריך להוריד מהתפריט מספר פריטים ואז הדיאטה תצליח יותר... הרבה יותר...
הראשון דגני בוקר. תסתכלו על המרכיבים... סוכר, פרוקטוז, סירופ תירס ממותק, וזה ללא התוספות של פירות יבשים. אחר כך תורידו את הארוחות אצל שלוחות המזון המהיר כגון מקדונלד, בורגר קינג, ונודיס, פיצות למינהן, מזון אסייתי מהיר ושאר מקומות כמו רשתות לקפה (את הדונאט או הכריך). תתחילו לאכול יותר ירקות מכל סוג חיים, מבושלים, מוקפצים במעט שמן, או מאודים. פחות מזון בטיגון עמוק. לבסוף תתחילו להעלות את המרווחים בין ארוחות גדולות... רק 3 פעמים ביום ואולי עוד אחת או שתי ארוחות ביניים. איכלו פירות אל תישתו משקאות מוגזים עם סוכר או מיצים, גם לא טבעיים. אחרון אחרון תזיזו את התחת שלכם... עכשיו בידקו כמה קלוריות באמת חסכתם... לפחות פי 5 יותר ממה שגברת אובמה הצליחה. שאר אבות מזון כגון חלבונים: בשר או דגים או ביצים איכלו בהנאה אך אל תגזימו. תתחילו להנות מהאוכל שאתם אוכלים, ללעוס לא לבלוס, ואז תרגישו שבעים ולא רעבים תמידית. להוריד כמות מזון תעשייתי. בהצלחה לאלו שעשו זאת עד עכשיו....
מזון מהיר יהרוג אותך צעיר....  |  13.01.14
6.
הפחתה של 78 קלוריות מסך של 3K או 4K זה זניח!
טוב יעשו חברות המזון, אם יפחיתו את הסוכר והמלח על נגזרותיו פלוס כל חומרי הטעם והשימור, ובמקום שמנים צמחיים מתועשים (המילה המכובסת בארץ הנה שמן מזוכך), יחזרו לשמנים הממוצים בכבישה קרה, ו/או שומן וחמאה. אגב, ה-FDA אחראי באופן לא מבוטל למגפת ההשמנה שאת השפעותיה (פירמידת המזון השקרית) אנו רואים באוסטרליה, אנגליה וכמובן בישראל. אבל מה הם יעשו עם תועפות התירס המסובסד לחקלאות והמשמש לייצור פרוקטוז תירס גבוה, או להאכלת בקר האוכל אותו רק כי אין לו ברירה, וכי הוא יוצר אצלו רעב תמידי מחד וצבירת שומנים מאידך? כן, בדיוק כפי שקורה לבני אדם שתזונתם כוללת 50%+ פחמימות מזיקות וסוכרים, ונזקקים לאכול מסביב לשעון כי הם רעבים תמידית. מדובר בטיפה באוקיינוס אבל העיקר שמישל מצטלמת יפה. נא לא לאבד את תגובתי בבקשה!
טיפה באוקיינוס  |  12.01.14
לכל התגובות