אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עזיבת ויגודמן: טבילת האש הראשונה של אלשטיין ובן־משה צילום: אוראל כהן, אניה בוכמן

עזיבת ויגודמן: טבילת האש הראשונה של אלשטיין ובן־משה

העברת השליטה באי.די.בי, שאושרה רק לפני שבוע, מידיו של דנקנר לאלו של בן־משה ואלשטיין, לא מאפשרת לבעלי השליטה החדשים ליהנות מתקופת חסד

12.01.2014, 07:50 | יניב רחימי

העזיבה של ארז ויגודמן את מכתשים אגן לטובת טבע מוצאת את קבוצת אי.די.בי, המחזיקה באמצעות כור ב־40% מהחברה, במצב רגיש.

העברת השליטה, שאושרה רק לפני שבוע, מידיו של נוחי דנקנר לאלו של מוטי בן־משה ואדוארדו אלשטיין, לא מאפשרת לבעלי השליטה החדשים ליהנות מתקופת חסד, ומחייבת אותם לקפוץ למים ולאתר מחליף לוויגודמן.

ארז ויגודמן, צילום: תומי הרפז ארז ויגודמן | צילום: תומי הרפז ארז ויגודמן, צילום: תומי הרפז

בתוך כך ביום חמישי אישרה השופטת רות רונן את הסכם הפשרה שנחתם בין כור לבעלי מניות המיעוט שלה, ובכך סללה את הדרך למיזוג בין כור לחברה־האם שלה (67.3%), דסק"ש

לשווי העתידי ולהתפתחויות במכתשים אגן נודעת השפעה על בעלי מניות המיעוט הנוכחיים בכור, וזאת אף שלאחר השלמת המיזוג כור תהפוך לחברה פרטית שכל מניותיה מוחזקות על ידי דסק"ש.

הסיבה לכך היא שהסכם הפשרה מקנה לבעלי מניות המיעוט את הזכות לרכוש מדסק"ש אופציה תמורת 14.64 שקל לכל מניית כור, ובכך להבטיח לעצמם תמורה עתידית הנגזרת משווייה העתידי של מכתשים אגן.

התמורה לבעלי מניות המיעוט שירכשו את האופציה מדסק"ש תשולם במקרה שכור תמכור את אחזקותיה במכתשים אגן, או שזו תונפק לציבור. אם עד ל־17 באוקטובר 2018 לא תבוצע עסקה למכירת מניות מכתשים אגן ולא תבוצע הנפקה לציבור, בעלי המניות הנוכחיים של כור, שירכשו במסגרת המיזוג את האופציה, יקבלו תמורה שתיקבע על סמך הערכת שווי שתבוצע למכתשים אגן על ידי מעריך שווי שימנה בית המשפט. 

כך או אחרת, למנכ"ל החדש שימונה במקומו של ויגודמן יש השפעה על השווי העתידי של מכתשים אגן ויוצא מכך, ולנוכח הסכם הפשרה והמיזוג בין כור לדסק"ש, גם על התמורה שיקבלו בעתיד בעלי מניות המיעוט של כור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות