אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המסחר בת"א ננעל בעליות; חלל זינקה ב-9.4% צילום: עמית שעל

המסחר בת"א ננעל בעליות; חלל זינקה ב-9.4%

מדד ת"א 25 ומדד הבנקים עלו ב-1%, ת"א 100 התחזק ב-0.8%; קרן אייפקס וחברות לוויין בינ"ל מובילות במכרז לרכישת חלל. פרוטליקס טיפסה ב-3.6% לאחר פרסום תחזיות ל-2014. כיל עלתה ב-2.6%. מחזור המסחר - 1.37 מיליארד שקל

13.01.2014, 17:35 | שי סלינס

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ב') בעליות על רקע העליות שנרשמות בבורסות אירופה ובמקביל ליציבות במסחר בשעת הפתיחה בבורסות של ניו יורק. מחזור המסחר הסתכם ב-1.37 מיליארד שקל.

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

  

ההבנה שהריבית במשק עשויה להיוותר אפסית עוד זמן רב ממשיכה לגרום לציבור הרחב להגדיל את רמות הסיכון בתיק ההשקעות ולהסיט כספים להשקעות באג"ח קונצרניות ובמניות. על פי נתוני בית ההשקעות מיטב דש, מאז תחילת ינואר גייסה תעשיית הקרנות 2.5 מיליארד שקל, 920 מיליון שקל מתוכם לקרנות אג"ח כללי, בדגש על קרנות מעורבות עם חשיפה מנייתית. מדובר בגיוסים שמהווים כמחצית מההיקף בקרנות מסורתיות - קרנות שאינן כספיות סולידיות שגייסו 1.8 מיליארד שקל מתחילת ינואר. זאת על אף שהתשואה שמציעות האג"חים בשוק ירדה דרמטית לצד עלייה בסיכון, על רקע העלייה החדה ממנה נהנה שוק האג"ח מזה שנתיים.

ארז צדוק מקרנות אביב, התייחס היום למסחר בבורסה ואמר כי "אומרים שאחד הסיכונים הגדולים בשוק המניות הוא להיות מחוץ לשוק, שכן אז אתה נכנס בנקודה הכי פחות נוחה. אז מי שנמצא בחוץ ותוהה מתי להיכנס, התשובה הכי טובה שאפשר לתת לו היא – בכל יום קצת. ומי שנמצא בפנים וחושש מהתיקון, אולי לא כדאי לנסות ולתזמן אותו".

"אנחנו בעיצומה של עונת הדו"חות בוול סטריט, כאשר אלקואה פרסמה דו"ח מאכזב לאחר הסגירה ורצף של מספר דו"חות מאכזבים עלול להביא את התיקון אפילו בעל כורחו, אז להישאר בשוק? כן, אבל לשים לב לדוחות", אמר צדוק.

צילום: בלומברג

שוק האג"ח

מחזיקי האג"ח של מועדון 365 התנגדו שוב למיזוג עם החברה האם, המשביר החזקות, זאת על רקע הדרישה של מחזיקי האג"ח לביטחונות נוספים. הטענה המרכזית של המחזיקים הגדולים היא שהשעבודים לא מספקים כדי להבטיח את שנת תשלומי הקרן למחזיקי האג"ח בשנים 2016 ו־2017. לטענתם, שווי השוק של קשרי תעופה, שמניותיה שועבדו לטובתם, אינו משקף בהכרח את השווי ההוגן לחברה. זאת לנוכח הסחירות הנמוכה במניה וההתחייבות של החברה להשלים את החסר במידה ששווי המניות של קשרי תעופה יירד, התחייבות שאינה בטוחה, אלא רק הבטחה.

 

מניות במרכז

טאואר-ג'אז שבשליטת החברה לישראל וחברת MAPS הקוריאנית הודיעו היום על התחלת ייצור של שבב טעינה מרחוק למכשירים ניידים, המבוסס על טכנולוגית תהודה מגנטית מתקדמת. השבב החדש משלב יעילות גבוהה, טכנולוגיית יישור מתח אקטיבית וטעינה ממרחק, שהינה הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בשוק כיום. חברת MAPS צופה להגיע לייצור המוני כבר ברבעון השני של 2014, תוך עבודה עם החברות המובילות בקוריאה בפרט ובעולם בכלל. 

דירקטוריון תנובה החליט אתמול לקדם את הליך ההנפקה של החברה. ההחלטה התקבלה בתמיכה של שותף אחד בלבד מתוך שלושת השותפים בבעלות על החברה – קרן אייפקס. שותף נוסף, מבטח שמיר, נמנע, ואילו הקיבוצים התנגדו. מהלך קידום ההנפקה מובל על ידי אייפקס במקביל למגעים שמנהלת הקרן, המנוהלת על ידי זהבית כהן, למכירת החברה לברייט פוד הסינית. כהן ביקרה בשבוע שעבר בסין לפגישות עם ראשי ברייט פוד, כשהמגעים הלא רשמיים נערכים סביב שווי של עד כ־9 מיליארד שקל לתנובה. הנפקה אמורה לספק שווי נמוך יותר, אבל תהיה מהלך שוודאותו גבוהה יותר.

 

קרן אייפקס וחברות הלוויין הבינלאומיות אינטלסאט והיספאסאט מובילות במכרז לרכישת חלל תקשורת. ל"כלכליסט" נודע כי ההצעות של השלוש מובילות את הרשימה של המציעות, המורכבת ככל הנראה מחמש חברות, שהגישו הצעות ועלו לשלב השני במכרז לרכישת החברה. המכרז מנוהל על ידי בנק ההשקעות ג'יי פי מורגן שנשכר על ידי חלל תקשרת, שבשליטת שאול אלוביץ' (64.5%).

השווי האמיתי של אי.די.בי פתוח: מינוס 23 מיליון שקל הערכת MNS העניקה שווי נכסי נקי של 981 מיליון שקל לחברה. בפועל, ההערכה ששימשה את המומחה הכלכלי בהסדר החוב של אי.די.בי אחזקות, עלולה להתברר כאופטימית. כך מתכווץ השווי במיליארד שקל יניב רחימי, 5 תגובותלכתבה המלאה

בדויטשה בנק מעריכים כי חברת כיל שבשליטת החברה לישראל, תציג ב-2013 בשורה התחתונה רווח נקי של 855 מיליון דולר, לעומת רווח נקי של 1.3 מיליארד דולר שהציגה החברה בשנה הקודמת. כך עולה מסקירה של דויטשה בנק על מניית החברה שבניהולו של סטפן בורגס. המניה זכתה בהמלצת "החזק" במחיר יעד של 27 שקל למניה, הנמוך כ-4.5% ממחיר הבסיס של המניה בשוק.

פרוטליקס מצפה להכנסות של כ- 39 מיליון דולר עד לסוף יולי 2015 מפעילותה בברזיל. ד"ר דוד אביעזר, נשיא ומנכ"ל החברה, יציג את יעדי החברה ואבני הדרך האסטרטגיות לשנת 2014 בכנס הרפואי ה-32 של ג'יי.פי מורגן, ואלה יכללו את הנתון הצפוי בברזיל. פרוטליקס מצפה לראות גידול במכירות של אללייזו (ELELYSO) בכל הארצות בהן אושרה והושקה התרופה, ובראש ובראשונה בארצות הברית, ישראל, ברזיל, צ'ילה ומקסיקו. כמו כן, היא מצפה שהאללייזו יאושר בקנדה, אוסטרליה וארגנטינה.

 

אירו סאט העוסקת בייזום פרויקטי בנייה למגורים בתל-אביב, הודיעה כי תגיש הצעת רכש למניותיה לפי מחיר של 2.716 שקל למניה, המהווה פרמיה של 25% על מחיר הבסיס של המניה בשוק. בכוונת החברה למחוק את מניותיה מהמסחר להפוך לחברה פרטית. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות