אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תושבי השפלה קנו הכי הרבה מכוניות ב-2013

תושבי השפלה קנו הכי הרבה מכוניות ב-2013

לפי נתוני איגוד יבואני הרכב, אשתקד נמסרו 45.9 אלף מכוניות בשפלה. במקום השני - גוש דן. ואיפה נמכרו הכי הרבה ב.מ.וו X6?

12.01.2014, 15:59 | תומר הדר

רוב המכוניות שנמכרו בישראל בשנת 2013 נמסרו לתושבי השפלה, כך עולה מנתונים שמפרסם היום (א') איגוד יבואני הרכב הישראלי, המפלחים את מסירות הרכב השונות לפי אזורים.

קראו עוד בכלכליסט

נתונים אלה, יש להדגיש, מתייחסים גם למכוניות שנרכשו על ידי חברות ליסינג, שנרשמו בהתאם למיקום המשרד הראשי של חברת הליסינג.

כאמור, מבין אזורי הארץ השונים, 45,948 מכוניות, המהוות 21.6% מכלל המכוניות שנמסרו בשנת 2013 נמסרו לתושבי השפלה. במקום השני, עם 40,794 מכוניות, המהוות 19.1% מכלל הרכבים שנמסרו אשתקד נמצא גוש דן ואילו במקום השלישי עם 36,049 רכבים, המהווים 16.9% מכלל הרכבים שנמסרו בשנת 2013 נמצאת תל אביב.

אאודי A8, אתר יצרן אאודי A8 | אתר יצרן אאודי A8, אתר יצרן

אחרי תל אביב, בפער קטן בלבד נמצא אזור השרון עם 35,372 מכוניות המהוות 16.6% מכלל המסירות ואילו במקום החמישי, בפער ניכר, נמצאת חיפה עם 17,109 רכבים המהווים 8.05% מכלל המסירות.

בשרון אוהבים אאודי A8, בתל אביב מעדיפים מרצדס S קלאס

 

בנוסף לפילוחים לפי אזורי הארץ השונים, מפלח הדו"ח גם את מסירותיהם של דגמי רכב ספציפיים, מה שמאפשר קבלת מידע מדויק עם מקום מגוריהם של הרוכשים. כך לדוגמה, מן הדו"ח עולה שמבין לקוחות אאודי, שרכשו את לימוזינת הפאר אאודי A8, אחד בלבד נמכר באזור הגליל והעמקים, ארבעה נמכרו באזור עמק זבולון, שלושה נמכרו באזור חיפה, שבעה נמכרו באזור השרון, שישה נמכרו באזור גוש דן, שישה נוספים נמכרו בתל אביב ושישה נמכרו באזור השפלה. בדרום נמכרה רק אאודי A8 אחת.

גם רכב הכביש שטח ב.מ.וו X6 זוכה לפופולריות רבה בדרום.כך, בגליל נמכרו שבעה-עשר רכבי ב.מ.וו X6 בשנת 2013, בעמק זבולון נמכרו שמונה, בחיפה נמכרו עשרה, באזור השרון נמכרו שמונה, בגוש דן נמכרו שבעה X6 ואילו בתל אביב נמכרו שישה X6 בלבד. אך המחוז בו נמכר מספר ה-X6 הגדול ביותר הוא מחוז הדרום - שתושביו רכשו 18 ב.מ.וו X6 בשנת 2013.

גם מכירותיה של לימוזינת היוקרה של מרצדס - הS קלאס מופיעות בדו"ח - לפיו שתי מרצדס S קלאס נמכרו באזור הגליל. באזור עמק זבולון נמכרו שלוש מרצדס S קלאס ואילו בחיפה נמכרו שש מרצדס S קלאס. באזור השרון נמכרו שבע מרצדס S קלאס ואילו בגוש דן נמכרו רק שלוש S קלאס. בתל אביב עצמה מזנק מספר ה-S קלאס לתשע יחידות, כאשר בתל אביב נמכר גם המספר הגדול ביותר של גרסאות שונות של S קלאס, קרי הגרסה ההיברידית, הגרסה הרגילה והגרסה המוארכת. בשפלה, לעומת זאת, נרכשה רק מרצדס S קלאס אחת ואילו בישובי הדרום נרכשו ארבע.

היכן ניתן למצוא הכי הרבה פורשה? מבחינת מכירות רכב הכביש שטח של פורשה - הקאיין - עולה שבאזור הגליל נמכרה פורשה קאיין אחת בלבד. גם באזור זבולון נמכרה קאיין אחת בלבד. בחיפה נמכרו ארבעה קאיין ואילו באזור השרון מזנק מספר הפורשה קאיין ל-12 יחידות. ברחובות גוש דן הצפופים נמצאה חניה רק לשלושה קאיין ואילו בתל אביב נמסרו שישה קאיין. בשפלה לשם השוואה נמכרו שני קאיין בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
החיים הטובים בעמק זבולון, הא?
תתביישו לכם! עמק זבולון אעלק. העמק הזה הוא בכלל חלק מנחלת שבט אשר, שבט אשר המפואר שנאמר בברכת משה: בָּרוּךְ מִבָּנִים אָשֵׁר יְהִי רְצוּי אֶחָיו וְטֹבֵל בַּשֶּׁמֶן רַגְלוֹ. אבל המפא"יניקים של הצפון לא הבינו מהחיים שלהם וחשבו שבגלל שזבולון בורך "לְחוֹף יַמִּים יִשְׁכֹּן וְהוּא לְחוֹף אֳנִיֹּת וְיַרְכָתוֹ עַל-צִידֹן" אז הנחלה שלו מגיעה עד הים, ולא כן היא! בושה! המפא"יניקים קבעו שהאיזור הוא של שבט זבולון הזבלנים ולא של בני אשר המבורכים, ומאז כל מה שיש בקריות זה זבולונים ערסים שקונים ב.מ.וו ואאודי, ומכאן הקשר לעולם הרכב שנאמר בספר יהושע ""כִּי הַר יִהְיֶה לָּךְ כִּי יַעַר הוּא וּבֵרֵאתוֹ וְהָיָה לְךָ תֹּצְאֹתָיו כִּי תוֹרִישׁ אֶת הַכְּנַעֲנִי כִּי רֶכֶב בַּרְזֶל לוֹ כִּי חָזָק הוּא" ומפרשים חכמים: הכנעני הוא בן ערב, הנוסע ברכב חזק (כלומר משופר ועובר טסט בקומבינה) ובני ישראל במקום שיתעלו מעליהם נעשים ערסים ונדמים להם וקונין ב.מ.ווין ואאודין ומתחרין בחרקות!
פגעיאל בן עכרן , נחלת אשר  |  16.01.14
9.
צריך להוריד את חברות הליסינג.
הנתונים מגוכחים ומסולפים. מרבית חברות ההשכרה/ליסינג הגדולות יושבות בשפלה ואין שום קשר בין מיקום המשרדים של חברת הליסינג למקום מושבם של העובדים. מספיק שSIXT יושבת בצריפין ורושמת מידי שנה 20-25 אלף רכישות חדשות כדי להטות את נתוני הדו"ח בצורה שהופכת אותו לחסר כל משמעות.
רועיקי  |  13.01.14
לכל התגובות