אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל שינתה את תנאי השימוש ב-gmail. איך נמנעים מספאם והטרדות?

מדריך כלכליסט

גוגל שינתה את תנאי השימוש ב-gmail. איך נמנעים מספאם והטרדות?

ענקית האינטרנט החליטה שמעתה, כל אחד יוכל לשלוח לכם מייל דרך גוגל+, גם אם אינו מכיר אתכם או יודע מה כתובת המייל שלכם. כדי להימנע מהפצצת ספאם, מציג "כלכליסט" מדריך לחסימת ההודעות

12.01.2014, 18:09 | עומר כביר

גוגל ערכה בסוף השבוע שינוי באופן הפעילות של ג'ימייל. הוא מאפשר בתור ברירת מחדל לכל משתמש ברשת החברתית הכושלת שלה, גוגל+, לשלוח למשתמשים מיילים ישירות לתיבת הג'ימייל שלהם - וזאת מבלי צורך לדעת את כתובת המייל שלהם.

קראו עוד בכלכליסט

מעתה, בכל פעם שמשתמש מזין פרטי נמענים במייל חדש שיצר, גוגל תאפשר לו לכתב אנשי קשר וחברים מהמעגלים השונים שלו בגוגל+ גם אם הוא לא יודע את כתובת המייל שלהם.

מכיוון שכל משתמש ג'ימייל מחזיק, כברירת מחדל שאינה ניתנת לשינוי, גם בחשבון גוגל+ יכולים מעתה כל חבריו ברשת החברתית לשלוח לו מיילים ישירות לתיבת הג'ימייל. בנוסף, יכול גולש אקראי לצרף משתמש שאינו מכיר לאחד המעגלים שלו, ואז לשלוח לו מיילים.

השינוי לא חושף את כתובת הג'ימייל של הנמען, אלא אם זה בחר לענות לשולח - אך הוא עדיין פותח פתח לשליחת ספאם ושאר הונאות, ומהווה כרסום נוסף בפרטיות של משתמשי ג'ימייל.

למרבה המזל, בינתיים לפחות ניתן לחסום אפשרות זו בארבעה צעדים פשוטים:

1. היכנסו ללינק זה, שמקשר לעמוד ההגדרות של ג'ימייל.

הסרה באנגלית, צילום מסך: GMAIL הסרה באנגלית | צילום מסך: GMAIL הסרה באנגלית, צילום מסך: GMAIL

2. גללו עד להגדרה "+Email via Google" ("דוא"ל דרך +Google" למשתמשי ג'ימייל בעברית), שמתחבאת למרבה אי-הנוחות באמצע העמוד.

3. הקליקו על תיבת הגלילה שליד ובחרו באפשרות No one ("אף אחד" בגרסה העברית).

הסרה בעברית, צילום מסך: GMAIL הסרה בעברית | צילום מסך: GMAIL הסרה בעברית, צילום מסך: GMAIL

4. כעת גללו לתחתית העמוד והקליקו על Save Changes (“שמור שינויים”).

זהו. חסמתם ממזיקים ומעיקים בגוגל+ את האפשרות לכתב אתכם בג'ימייל. נתראה בכרסום הפרטיות הבא.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
לשלוח *מייל*, לא מיילים
"...יכול גולש אקראי לצרף משתמש שאינו מכיר לאחד המעגלים שלו, ואז לשלוח לו מיילים." תיקון: השינוי מאשר לשלוח עד מייל אחד, אלא אם מקבל המייל השיב לך (ואז ניתן להמשיך להתכתב כרגיל). אם באמת היה כאן נסיון לחסוך מהקוראים מצב לא נעים של ספאם, אך לאפשר כן ליהנות מתכונה זו (שיכולה להיות שימושית עבור רבים), ניתן היה לכלול ב"מדריך" גם הסבר על יצירת פילטר מתאים שיכניס את כל "שטף המיילים" הזה לתווית (label) נפרדת מתיבת הדואר הנכנס.
דני  |  12.01.14
לכל התגובות