אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רדיו ללא הפסקה נקנס ב-70 אלף שקל בשל התבטאויות נתן זהבי צילום: אופיר יעקובי

רדיו ללא הפסקה נקנס ב-70 אלף שקל בשל התבטאויות נתן זהבי

העונש הוטל על התחנה בשל שתי תוכניות ביוני אשתקד בו גידף זהבי את ח"כ ישראל אייכלר. מנכ"ל רדיו ללא הפסקה איל פאר: "זה מרגיש כמו סתימת פיות. נערער לבית המשפט"

13.01.2014, 11:32 | אופיר דור

ועדת ערר של הרשות השנייה קנסה את תחנת "רדיו ללא הפסקה" ב-69,700 שקל בשל התבטאויותיו של השדרן נתן זהבי נגד ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה).

במקור הטילה הרשות השנייה על תחנת רדיו ללא הפסקה עיצום כספי של 25 אלף שקל בלבד. אולם התחנה בחרה לערער על החלטה זאת וועדת הערר בראשות ד"ר דליה זליקוביץ', חברת מועצת הרשות השנייה, החליטה דווקא להחמיר את העונש ולהטיל עליה את הסנקציה המקסימלית.

הוועדה קבעה כי היא "רואה בחומרה את ההתבטאויות הפוגעניות והבוטות לרבות השימוש בהקשרים נאציים. הוועדה סברה כי ראוי לתת כר נרחב לזכות לבטא דעות שונות ואף חריגות בשידורי הרדיו, אך לצד זכות זו עומדות זכויות יסוד נוספות אשר ביסודן החובה לשמור על כבודו של אדם, וזאת לא נעשה בשידור האמור אשר עסק ברובו בביזוי ובהשפלה ולא בהבעת דעה בלבד".

ח"כ ישראל אייכלר, צילום: חיים צח ח"כ ישראל אייכלר | צילום: חיים צח ח"כ ישראל אייכלר, צילום: חיים צח

העונש הוטל על התחנה בשל שתי תוכניות ששודרו במהלך חודש יוני 2013. במהלך תוכניות אלו אמר זהבי כי ח"כ אייכלר הוא "גמד תרבותי, יצור חסר חוט שידרה, אוכל חינם, מנוול, עוכר ישראל וחתיכת חרא. אחרי שתמות אייכלר, מה יישאר ממך? כלום! נאדה! גורנישט!.. ככה נראית הכנסת וככה נראים חבריה, ואם אתה חבר כנסת של מדינת ישראל, גם יריקה אתה לא שווה", אמר זהבי. "סמרטוט, חלאה, זוהמה! ...בושה וכלימה למדינת ישראל שעל מנהיגיה נמנים אנשים כמו אייכלר. לא הרב, ולא הח"כ, ולא אמו. הייכלר, הייכלר, הייכלר, הייכלר, הייכלר!".

מנכ"ל רדיו ללא הפסקה איל פאר מסר בתגובה כי "לדעתי מועצת הרשות השנייה טעתה בהחלטתה. זה מרגיש כמו סתימת פיות והשתקת ביקורת לגיטימית. בכוונתנו לערער על ההחלטה ולהביא את הדיון לבית המשפט, כפי שהחוק מאפשר לנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות