אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה שלילית בוול סטריט; דאו ג'ונס בירידה החדה מאז ספטמבר צילום: shutterstock

נעילה שלילית בוול סטריט; דאו ג'ונס בירידה החדה מאז ספטמבר

איבד 1.1%, S&P 500 ירד ב-1.3% ונאסד"ק - ב-1.5% - הירידה החדה מאז נובמבר; סודהסטרים צללה ב-26% לאחר שחתכה את תחזית הרווח וההכנסות ל-2013; סרגון קפצה ב-14.8% לאחר זכייה בשני פרויקטים חדשים; יצרנית המשקאות האלכוהוליים בים זינקה ב-24.6%

13.01.2014, 23:03 | מיקי גרינפלד

המסחר בוול סטריט ננעל היום (ב') בירידות, כאשר דאו ג'ונס רושם את הירידה החדה מאז ספטמבר, ונאסד"ק ו-S&P 500 בירידה החדה מאז נובמבר. זאת על רקע דו"ח התעסוקה המאכזב לחודש דצמבר שפורסם ביום שישי. עוד ברקע: פתיחת השבוע המלא הראשון בעונת הדוחות לרבעון האחרון, שבמרכזו מניות הפיננסים: 17 מבין 25 החברות הכלולות במדד S&P שיפרסמו השבוע דוחות שייכות למגזר זה.

בשוק הסחורות נסגר מחיר החוזה על הזהב בעלייה קלה של 0.3% ל-1,251 דולר לאונקיה - בכך רושם הזהב יום שלישי רצוף של עליות ומחירו הוא הגבוה מזה חודש. הנפט איבד 1% ומחירו נקבע על 91.8 דולר לאונקיה.

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500 

לנוכח נתוני התעסוקה המאכזבים, השוק מעריך כי הפד לא ימתין זמן רב לפני החלטה על שלב מצמצם נוסף, לאחר שכבר הוחלט על צמצום של 10 מיליארד דולר בהיקף רכישות האג"ח - ל-75 מיליארד בחודש. "המשק האמריקאי אכזב קשות את המשקיעים לאחר שייצר שליש מכמות המשרות ביחס לתחזית קונצנזוס האנליסטים לחודש דצמבר. יחד עם זאת אחוז האבטלה ירד מתחת ל7% נתון אשר מעניק אור ירוק לצמצום נוסף של רכישות האג"ח", אומר אלעד שמש, האסטרטג הראשי של Colmex בית השקעות.  

 

"בחדרי העסקאות ניתן להרגיש מימוש ער למכשירי גידור לטווח בינוני על מדד S&P 500. ביקוש זה מגלם את אמון המשקיעים כי נתון האבטלה לא יביא לירידות שערים חדות בטווח הבינוני. יחד עם זאת חשוב לעקוב מקרוב שכן עקומת הביקוש יכולה להשתנות במהירות בעקבות אירוע בשוק", מוסיף שמש.

ועדת באזל לפיקוח על הבנקאות, המורכבת מרגולטורים על הבנקים מרחבי העולם, הודיעה כי שינתה את ההגדרה של יחס הלימות ההון כך הבנקים יוכלו לדווח על רמות נמוכות יותר של הסיכון הכולל. יחס הלימות ההון מודד את רמות ההון שמחזיק בנק לעומת הנכסים הכוללים שלו. פירוש הדבר שהשינוי יוביל לדיווח של יחסי הון גבוהים יותר. כתוצאה מכך יופחת הלחץ על הבנקים להיפטר מנכסים או לגייס יותר הון כדי לעמוד בדרישות.

 

ההחלטה דחפה את מניות הבנקים הגדולים באירופה לעליות, ובאופן דומה ממקדת תשומת לב במסחר במניות הבנקים הגדולים של ארה"ב.

   

מקרו

הממשל הפדרלי רשם בחודש דצמבר עודף תקציב של 53 מילארד דולר - הגבוה ביותר שנרשם לממשל פדרלי בחודש זה. צפי הכלכלנים עמד על על עודף של 44.3 מיליארד דולר, לאחר גירעון תקציבי של 135.2 מיליארד דולר שנרשם בנובמבר.

 

על פי החלוקה השנתית הפיסקאלית, סוגר הממשל בזכות נתוני דצמבר רבעון פיסקאלי ראשון עם גירעון של 174 מיליון דולר - ירידה של 41% בגירעון בהשוואה לרבעון הפיסקאלי הראשון של שנת 2013.

  

המוסדות הפיננסיים במרכז, צילום: בלומברג המוסדות הפיננסיים במרכז | צילום: בלומברג המוסדות הפיננסיים במרכז, צילום: בלומברג

 

מניות במרכז

ההקלות על תנאי באזל 3 ממקדות עניין במניות הבנקים הגדולים בארה"ב, ובראשם בנק אוף אמריקה מריל לינץ', ג'יי.פי מורגן צ'ייס, סיטי, וולס פארגו, גולדמן זאקס ומורגן סטנלי. הבנקים צפויים לקבל גם דחיפה מההערכות לפיהם מרביתם יפרסמו תוצאות מעולות בדוחות השנתיים. השבוע יפרסמו דוחות ג'יי.פי מורגן ווולס פארגו (שלישי), גולדמן זאקס (חמישי) ומורגן סטנלי (שישי).

 

גולדמן זאקס מותיר את המלצת ה"קנייה" על מניית טוויטר והעלה את מחיר היעד מ-46 דולר ל-65 דולר. מחיר המניה לפני המסחר עומד על 57 דולר. "לאורך הרבעון האחרון ראינו גידול מהיר במוצרים החדשניים של החברה. אנו מאמינים שהגידול הזה מעיד על היכולות העתידיות של החברה, לאחר שנפתרו נושאים של יציבות האתר", נאמר בסקירת גולדמן.

 

בים (Beam) מזנקת לאחר שחברת סאנטורי (Suntory) היפנית הודיעה כי היא מתכוונת לרכוש את יצרנית מותג הוויסקי ג'ים בים ומותגי האלכוהול מייקרס מארק, תמורת 16 מיליארד דולר במזומן ובחובות. בעקבות הרכישה תהפוך החברה היפנית ליצרנית המשקאות המזוקקים השלישית בגודלה בעולם. על פי פרטי ההסכם, תשלם סאנטורי 83.50 דולר למניה, פרמיה של 25% ממחיר הסגירה של בים מיום שישי, שעמד על 66.97 דולר. השלמת העסקה צפויה ברבעון השני של 2014.

 

מנהל הכספים של ג'נרל מוטורס דן אמן (Dan Ammann) אמר בסוף השבוע כי יצרנית הרכז קרובה מתמיד לחזור ולחלק דיבידנד לבעלי המניות. ג'נרל מוטורס, שנכנסה להליך של פשיטת רגל עם פריצת המשבר הפיננסי וחולצה על ידי הממשל, חילקה בפעם האחרונה דיבידנד במאי 2008. במקביל, החברה הודיעה ביום שישי על קריאה לתיקון (ריקול) של 303 אלף מכוניות חדשות מדגם שברולט סילברדו ו-GMC סיארה בשל התחממות יתר במנוע על רקע בעיות בתוכנת המחשוב.

 

האייפון של אפל אינו מפר פטנטים שמצויים בידי מוטורולה מוביליטי שבבעלות גוגל. כך קבע בסוף השבוע בית משפט פדרלי לערעורים בארה"ב. הפסיקה אשררה החלטה דומה של נציבות הסחר הפדרלית מאפריל האחרון. "אנו מאוכזבים מההחלטה ושוקלים את צעדינו הבאים", מסר גורם בגוגל.

 

מייקרוסופט תשיק את הגרסה הבאה של מערכת נהפעלה שלה בתחילת הרבעון השני של 2015. על פי אתר TNW, ווינדוס 9 שמכונה Threshhold תוצג באפריל 2014 ותושק באופן רשמי כשנה לאחר מכן, באפריל 2015. מיקרוסופט, יחד עם אינטל ו-HP, ייסחרו על רקע הדו"ח שפורסם בסוף השבוע, ולפיו 2013 היתה השנה הגרועה ביותר מבחינת עבור יצרניות המחשבים אי פעם. על פי דו"ח של חברת המחקר גרטנר, במהלך השנה נמכרו ברחבי העולם רק 315.9 מיליון מחשבים, ירידה של 10% לעומת 2012 - החדה ביותר בהיסטוריה של המחשב האישי.

 

מניית רשת הקפה סטארבקסתיסחר על רקע הורדת המלצה מצד בלוס (Belus Capital Advisors) - בלוס הורידה את ההמלצה מקנייה להחזקה, וחתכה את מחיר היעד מ-90 דולר ל-75 דולר. מחיר המניה לפני פתיחת המסחר עומד על 77.67 דולר.

 

רשת המזון וונדיס (Wendy’s) פרסמה היום תחזית אופטימית לשנת 2014, לפיה תרשום החברה רווח של 34-36 למניה, מעל לצפי האנליסטים שעמד על 29 סט למניה, לצד גידול של עד 3.5% בהכנסות. במקביל אישרה ההנהלה תוכנית רכישה עצמית של מניות בהיקף של 275 מיליון דולר. כמו כן החברה מתכוונת להתמקד בתפריט זול יותר השנה, על מנת להתחרות על קהל המחפש רשתות מזון מהיר זולות יותר. 

 

מורגן סטנלי העלה הבנק את דירוג רשת מקדונלדסלתשואת יתר עם מחיר יעד של 115 דולר. "הנתונים הבסיסיים מאכזבים, אך ההנהלה זיהתה את החולשות ומטפלת בהן. לחברה יש מודל עסקי טוב ויתרונותיה התחרותיים אינם מוערכים מספיק", נאמר בסקירת הבנק על מקדונלדס. מחיר מניית מקדונלדס לפני פתיחת המסחר עומד על 95.80 דולר.

 

גולדקורפ הקנדית, חברת מכרות הזהב השנייה בגודלה בעולם (במונחי שווי שוק), מתכוונת להשתלט על חברת המכרות Osikso - גם היא מקנדה - באמצות הצעת רכישה במזומן ובמניות בשווי של 2.6 מיליארד דולר. 

 

מניות ישראליות

סודהסטרים הורידה  את תחזית הרווח וההכנסות ל-2013 בשל חולשה במכירות המכשירים ברבעון השלישי של השנה. על פי החברה, הרווח הנקי המתואם השנתי של החברה צפוי להסתכם ב-52.5 מיליון דולר - ירידה של 19% בהשוואה לתחזית הקודמת. בשורה העליונה צופה החברה הכנסות שנתיות של 562 מיליון דולר - ירידה של 0.9% לעומת התחזית הקודמת. בתחזית הקודמת החברה ציפתה לעלייה של 30% ברווח הנקי ובהכנסות בהשוואה ל-2012. 

 

טבעהודיעה היום על פרסום ממצאים המדגימים הבדלים משמעותיים בהשפעה הביולוגית והחיסונית של קופקסון בהשוואה לגרסה הגנרית לכאורה של גלטירמרר אצטט המשווקת בהודו עם השלכות קליניות אפשריות. על פי טבע, ניתוח ממצאי מחקר שביצעה מלמד כי כי קופקסון מגביר את רמות ה-FOXP3 (חלבון המעורב בתגובת מערכת החיסון) באופן עקבי ויעיל יותר מהגרסאות הגנריות לכאורה של החומר הפעיל גלטירמר אצטט. 

 

טאואר ג'אז וחברת MAPS הקוריאנית הודיעו היום על התחלת ייצור של שבב טעינה מרחוק למכשירים ניידים, המבוסס על טכנולוגית תהודה מגנטית מתקדמת. השבב החדש משלב יעילות גבוהה, טכנולוגיית יישור מתח אקטיבית וטעינה ממרחק, שהינה הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בשוק כיום. חברת MAPS צופה להגיע לייצור המוני כבר ברבעון השני של 2014, תוך עבודה עם החברות המובילות בקוריאה בפרט ובעולם בכלל.   

 

סרגון נטוורקס, ספקית פתרונות Backhaul (תקשורת אלחוטית בין תחנות הבסיס והמתג הראשי) לרשתות אלחוטיות מתקדמות, הודיעה על זכייה בשני פרוייקטים רחבי היקף, לפריסת אלפי עורקים, עבור שני מפעילי תקשורת מובילים בהודו ובצפון אמריקה. במסגרת הפרוייקט הנוכחי בהודו תספק סרגון פתרון תקשורת המאפשר קיבולת גבוהה של מולטי-גיגה ביטים על גבי ערוץ שידור בודד. ההתקנות יתבצעו במהלך 2014, כחלק מפריסה רחבה של רשת 4G/LTE במדינה.

 

פרוטליקס מצפה להכנסות של כ- 39 מיליון דולר עד לסוף יולי 2015 מפעילותה בברזיל. ד"ר דוד אביעזר, נשיא ומנכ"ל החברה, יציג את יעדי החברה ואבני הדרך האסטרטגיות לשנת 2014 בכנס הרפואי ה-32 של ג'יי.פי מורגן, ואלה יכללו את הנתון הצפוי בברזיל. פרוטליקס מצפה לראות גידול במכירות של אללייזו (ELELYSO) בכל הארצות בהן אושרה והושקה התרופה, ובראש ובראשונה בארצות הברית, ישראל, ברזיל, צ'ילה ומקסיקו. כמו כן, היא מצפה שהאללייזו יאושר בקנדה, אוסטרליה וארגנטינה. 

 

קליק סופטוורפרסמה תחזית מעודכנת לתוצאות הרבעון הרביעי של 2013. החברה צופה הכנסות שיא של כ-30.5 מיליון דולר ברבעון, ומדווחת על מספר שיא של 19 לקוחות חדשים שנוספו במהלך הרבעון, 10 מהם לקוחות של שירותי ענן. בתחזית הקודמת עמד צפי ההכנסות על 26-28 מיליון דולר.הכנסות קליקסופטוור ב-2013 כולה צפויות להסתכם בכ-103 מיליון דולר.  

 

ביולייןהגישה את הבקשות הרגולטוריות הדרושות להתחלת ניסוי קליני Phase 1 באינדיקציה נוספת ב- BL-8040, טיפול חדשני לנדידת תאי גזע ממח העצם למחזור הדם ההיקפי. הבקשות הרגולטוריות הוגשו לוועדת הלסינקי המוסדית (IRB) של בית החולים הדסה והניסוי צפוי להתחיל במהלך הרבעון השני של שנת 2014. התוצאות הסופיות צפויות במחצית השנייה של שנת 2014.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות