אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בפעם השנייה: מחזיקי האג"ח של מועדון 365 התנגדו למיזוג עם המשביר החזקות צילום: מיקי נועם אלון

בפעם השנייה: מחזיקי האג"ח של מועדון 365 התנגדו למיזוג עם המשביר החזקות

ההתנגדות על רקע דרישה של מחזיקי האג"ח לביטחונות נוספים. כעת נראה שהסוגיה תגיע לבית המשפט שיכריע האם למחזיקי האג"ח יש סמכות להתנגד למהלך של מיזוג

13.01.2014, 12:51 | שי סלינס

מחזיקי האג"ח של מועדון 365 התנגדו שוב למיזוג עם החברה האם, המשביר החזקות, זאת על רקע הדרישה של מחזיקי האג"ח לביטחונות נוספים.

 

קראו עוד בכלכליסט

  

הטענה המרכזית של מחזיקי האג"ח הגדולים של מועדון 365 רועי ורמוס ושלומי ברכה, מקרן נוקד קפיטל, ואלכס רבינוביץ', המנהל קרן השקעות, היא שהשעבודים לא מספקים כדי להבטיח את שנת תשלומי הקרן למחזיקי האג"ח בשנים 2016 ו־2017. לטענתם, שווי השוק של קשרי תעופה, שמניותיה שועבדו לטובתם, אינו משקף בהכרח את השווי ההוגן לחברה. זאת לנוכח הסחירות הנמוכה במניה וההתחייבות של החברה להשלים את החסר במידה ששווי המניות של קשרי תעופה יירד, התחייבות שאינה בטוחה, אלא רק הבטחה.

כעת נראה שהסוגיה צפויה להגיע לפתחו של בית המשפט שיכריע האם למחזיקי האג"ח יש סמכות להתנגד למהלך של מיזוג.

ברקע למיזוג בין המשביר 365 החזקות ומועדון 365 עומדת השלמת העסקה עם חברת ההשקעות Nashone שבבעלות משפחת קורמן ובמסגרתה התחייבה להשקיע 134 מיליון שקל ברשת בתי הכלבו של המשביר. השלמת העסקה צפויה לשפר באופן משמעותי את נזילות ויכולת שירות החוב של המשביר, וסביר שהשלמתה תנטרל את ההתנגדות של קרן נוקד קפיטל. עם זאת, המיזוג אינו חלק מתנאי העסקה עם קורמן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
מועדון 365 הינה חברה בת בבעלות מלאה של המשביר
המשביר טוען עקרונית שאין לו מחוייבות/צורך לקבל את אישור בעלי אגח מועדון 365 למיזוג. לפנים משורת הדין - ומכובן על מנת שלא להסתבך בתהליכים משפטיים ארוכים, מסובכים ויקרים - המשביר הציעו לבעלי אגח המועדון בטחונות סבירים ביותר. בתור רו"ח ומי שמחזיק (אחזקות זהות בשוויין) הן באגח המשביר והן באגח המועדון אני יכול להגיד לך שהמשביר אכן לא צריך אישור למהלך שהוא עושה. הסיבה היחידה להצעת הבטחונות היא שקט תעשייתי. לכן, טוב יעשו ה"ה ורמוס וברכה אם יחליטו מה הבטחונות הדרושים להם. אחרי הכל, גם הם יפסידו במידה והעסק יתחיל לקרטע והמהלך החשוב ביותר - הכנסת משקיע למשביר - שמשרת גם אותם (!) לא ייצא אל הפועל. אני לצערי לא הצבעתי בהחלטה האחרונה (הייתי בטוח שתעבור ונמאס לי לשלוח כתבי הצבעה כל שני וחמישי) אבל בפעם הבאה שתהיה הצבעה - אצביע גם אצביע.
תגובה 4 טועה ומטעה  |  13.01.14
4.
אין בעיה למועדון 365 אך נוצרת בעיה למשביר 365 ב', ההסבר:
האיחוד נחוץ להמשביר כי קופת מועדון 365 מכילה הרבה מזומנים לאחר נכירת חברת ההסעדה סיבוס. הכסף הגדול הזה יכל לסדר להמשביר את בסיס ההון. הכשלת האיחוד מורידה את הביטחון דווקא לתשלום של אג"ח המשביר 365 ב' בעוד שמצבם של בעלי אג"ח מועדון 365 יותר טוב אם המזומן נשאר בקופה שלהם כמובן. מאחר ואג"ח המשביר עלה מאוד בגלל הציפייה לאיחוד, כעת משמסתבר שאין איחוד או לפחות לא בטוח שיהיה אג"ח המשביר צריך לרדת לפחות 10% ואף יותר. אציין שתשלומי המועדון מתבצעים לפני תשלומי המשביר וזה גם משמעותי. תחשבו ותחליטו.
לידיעתכם  |  13.01.14
3.
בסך הכל 18 אחוז מבעלי האג"ח הצביעו להתנגד
פשוט בעלי האג"ח הפרטיים ובעלי אג"ח שיש להם גם אג"ח של המשביר לא הצביעו ולכן מיעוט קטן של מחזיקי האג"ח שם מקלות בגלגלים תוך ניסון לסחוט את החברה. בסך הכל מצבם של בעלי האג"ח של מועדון ישתפר אם יהיה להם ביטחונות לעומת המצב היום. המיזוג לא גורע ממצבם אלא משפר אותו במיוחד לאור ההשקעה של האמריקאים. פשוט חבל על הזמן משחקים משחקים בשביל האגו
חם או יפת  |  13.01.14
2.
תודה לכלכ מי שמכר היום ואשפר לי להגדיל את האחזקה בזול
א. גם בלי מיזוג, המשביר יעמדו בתשלומי האגח. זה הכי חשוב ומה שבאמת קובע ב. מה שחשוב, יותר מהמיזוג, זו הכנסת משקיע (NASHONE או כל אחד אחר) ג. מחיר האגח יזוז לכיוון פארי, מהר יותר (אם הכנסת המשקיע תסתיים מהר) או פחות (אם זה יקח יותר זמן). ד. עוד 3 ימים יש תאריך אקס. מתנה חינם. ה. עוד שנה מתחילים לקבל תשלומי קרן (הטגח נפרע לשיעורין). מה רע? ו. תסתכלו מה קורה למחיר המניה היום (עולה) וצבינו שלדחיית המיזוג אין שום משמעות כלכלית ובסה"כ מדובר בתרגיל של מחזיקי המועדון להרויח עוד כמה גרושים/בטחונות. המיזוג יעבור, כך או אחרת, במוקדם או במאוחר. בקיצור, כל מי שרוצה למכור מוזמן לעשות זאת. אני ממשיך לקנות במרץ!
קניתי היום עוד  |  13.01.14
1.
איזה שטויות
אם החברה מוכנה לשים כבטוחה מזומן אם שווי קשרי תעופה ירד מתחת ל 110 אחוז אז אין בכלל בעיה. אם ורמוס וחבריו מתנגדים שיציגו הערכת שווי לקשרי תעופה. לשמחתי אני גם בעל אג"ח של מועדון וגם של המשביר אז אני לא יכול להצביע אבל אני העסקה עם נאשהון תשפר את מצב החברה בצורה נהדרת וזו טעות לשים מקלות בגלגלים בשביל חוב כלכך נמוך. בסך הכל החוב שנשאר עומד על 38 אלף ערך נקוב וכמה מיליונים מוחזקים על ידי בעלי השליטה או חברות בשליטתם כך שלציבור יש חוב של כ 34-5 מיליון ש"ח בלבד. אם ניקח בחשבון שהבעיה של מרמוס היא 2016-7 אז מדובר על חוב של כ 17 מיליון ש"ח בלבד כאשר ההכנסות השנתיות מדמי חבר גבוהים מסך החוב כולו.
בעל אג"ח  |  13.01.14