אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לחיים: סאנטורי היפנית רוכשת את יצרנית המשקאות בים ב-16 מיליארד דולר צילום: בלומברג

לחיים: סאנטורי היפנית רוכשת את יצרנית המשקאות בים ב-16 מיליארד דולר

בעקבות הרכישה תהפוך החברה היפנית ליצרנית המשקאות המזוקקים השלישית בגודלה בעולם. מדובר בפרמיה של 25% על מחיר מניית בים בוול סטריט; בים מייצרת בין השאר את מותג הוויסקי ג'ים בים ומותגי האלכוהול מייקרס מארק

13.01.2014, 14:55 | סוכנויות הידיעות

חברת סאנטורי הולדינגס היפנית הודיעה היום (ב') כי היא מתכוונת לרכוש את חברת המשקאות בים (Beam), יצרנית מותג הוויסקי ג'ים בים ומותגי האלכוהול מייקר'ס מארק, תמורת 16 מיליארד דולר במזומן ובחובות.

בעקבות הרכישה תהפוך החברה היפנית ליצרנית המשקאות המזוקקים השלישית בגודלה בעולם. על פי פרטי ההסכם, תשלם סאנטורי 83.50 דולר למניה, פרמיה של 25% ממחיר הסגירה של בים מיום שישי, שעמד על 66.97 דולר.  

  , צילום: בלומברג צילום: בלומברג   , צילום: בלומברג

סאנטורי היא היצרנית של שורה של משקאות אלכוהוליים, כולל מותגי הוויסקי יאמזאקי (Yamazaki) והקושו (Hakushu). כמו כן היא כבר משמשת כמפיצה של מוצרי בים ביפן, בעוד שבים היא המפיצה של המשקאות של סאנטורי בסינגפור ובשווקים נוספים באסיה.

הדירקטוריונים של שתי החברות אישרו פה אחד את העסקה, שאמורה להיסגר ברבעון השני של השנה. אם כי היא עוד צריכה לזכות באישור בעלי המניות של בים. חברת Pershing Square של ביל אקמן מחזיקה ב-13% מבים, נכון ל-30 בספטמבר שהופכים אותה לבעלת המניות הגדולה ביותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות