אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרוטליקס: צפי להכנסות של 39 מיליון דולר תוך שנה וחצי בברזיל

פרוטליקס: צפי להכנסות של 39 מיליון דולר תוך שנה וחצי בברזיל

החברה מעריכה כי שיתוף הפעולה שלה עם פייזר ימשיך להיות רווחי גם השנה, וכן כי הכנסותיה כתוצאה מכך ימשיכו לגדול

13.01.2014, 17:07 | ערן סוקול

חברת פרוטליקס(PLX) פרסמה היום (ב') אבני דרך קליניות ומסחריות לשנה הנוכחית, בברזיל, בהתאם להסכם אספקה והעברת הטכנולוגיה, החברה מצפה להכנסות של כ-39 מיליון דולר עד לסוף יולי 2015. 

קראו עוד בכלכליסט

בישראל, החברה צופה להגיע לנתח שוק של תרופת האלליסו (ELELYSO), תרופת הדגל של החברה, של כ-25% מהמטופלים המבוגרים במחלת הגושה.

החברה מעריכה כי שיתוף הפעולה שלה עם פייזר (Pfizer) ימשיך להיות רווחי גם ב-2014, וחלקה של החברה כתוצאה משיתוף הפעולה ימשיך לגדול.

אלליסו נבחרה לאחרונה להיות תרופת הבחירה לכלל חולי הגושה, כולל מטופלים ותיקים, על ידי מספר חברות ביטוח מקומיות בארה"ב, והסכמים דומים עם חברות ביטוח נוספות, מקומיות ולאומיות, מצויים כעת בדיונים. החברה מעריכה כי חלק מהסכמים אלו ייחתמו במהלך השנה, כאשר הסכמים אלו עשויים להערכת החברה להוביל לצמיחה נוספת בחלקה של החברה בשיתוף הפעולה עם פייזר.

אישורי שיווק של התרופה מצויים כעת בהליכי אישור במספר מדינות, ביניהן קנדה, אוסטרליה וארגנטינה. "אנו מקווים להשיג את האישורים הללו במהלך השנה" נמסר מהחברה.

תרופת האלליסו אושרה ב-2013 בברזיל, מקסיקו וצ'ילה. בנוסף לאישורים שכבר התקבלו בארה"ב, ישראל ואורוגוואי. כאשר בישראל, מאז התווספה התרופה לסל התרופות, הפכה התרופה לתרופת הבחירה עבור חולי גושה מבוגרים נאיביים בישראל. כתוצאה מכך, מרבית חולי הגושה המבוגרים שאובחנו בשנה החולפת ומקבלים טיפול בישראל, מטופלים באלליסו.

דוד אביעזר, מנכ"ל פרוטליקס דוד אביעזר, מנכ"ל פרוטליקס דוד אביעזר, מנכ"ל פרוטליקס

"בשנת 2014 פרוטליקס מצפה להשיג מספר אבני דרך, הן במישור המסחרי והן במישור הקליני, אשר הינן בעלות פוטנציאל להוספת ערך רב לחברה", כך אמר היום נשיא ומנכ"ל החברה, ד"ר דוד אביעזר. "אנו מצפים לראות גידול במכירות של אלליסו בכל הארצות בהן אושרה והושקה התרופה, ובראש ובראשונה בארצות הברית, ישראל, ברזיל, צ'ילה ומקסיקו. כמו כן, אנו מצפים שהאלליסו יאושר בקנדה, אוסטרליה וארגנטינה".

החברה הודיעה היום כי אביעזר, יציג את יעדי החברה ואבני הדרך האסטרטגיות לשנת 2014 בכנס הרפואי ה-32 של ג'י פי מורגן שיערך ביום חמישי. המצגת תכלול סקירה אסטרטגית ודגשים קליניים של החברה לשנה הנוכחית. שידור ישיר של המצגת ניתן יהיה לראות באתר החברה.

בהיבט הפיתוח הקליני אמר אביעזר "אנו מתכננים לדווח נתונים משתי תוכניות פיתוח קליני עיקריות: טיפול במחלת הגושה באמצעות מתן אנזים GCD אוראלי דרך הפה ובמתן האנזים PRX-102 לטיפול במחלת הפברי, וכן להתחיל ניסויים קליניים של מתן אוראלי של מולקולת האנטי -TNF שלנו לטיפול במצבי דלקת וכן באנזים של DNASe לטיפול בסיסטיק פיברוזיס".

תרופת הדגל של פרוטליקס היא כאמור האלליסו לטיפול במחלת הגושה. מחלת זו היא הנפוצה מבין מחלות הקשורות באחסון ליפידים והנה מחלה מטבולית תורשתית הנגרמת בשל חסר באנזים הגלוקוצרברוזידאז. כתוצאה מחסר זה, חומר שומני בשם גלוקוצרברוזי מצטבר באיברים כמו הטחול והכבד וגורם להגדלתם ופוגע בתפקודם.

כל התרופות למחלה זו עוסקות במתן האנזים החסר באמצעות עירוי. ישנם כ-10 אלף חולים במחלה בעולם שהטיפול בה נחשב ליקר מאוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות