אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
10 תחזיות IT לתחום האחסון ב-2014

10 תחזיות IT לתחום האחסון ב-2014

חברת נט-אפ אספה עבור "כלכליסט" את רשימת 10 התחזיות שלדעת החברה ישלטו בתעשיית האחסון בשנה הקרובה, ביניהן: הענן, השימוש בפלאש ועוד

13.01.2014, 18:15 | גיא רחמים

מהן המגמות לעולם ה-IT? להלן רשימה של 10 תחזיות הצפויות להתקיים במהלך שנת 2014. תחזיות אלו מתמקדות בתעשיית האחסון בישראל ובעולם:

קראו עוד בכלכליסט

1. הענן ההיברידי הופך לחזון הדומיננטי עבור ארגוני IT: ארגונים יבינו שמודל הענן ההיברידי נחוץ, כדי לשרת את היצע היישומים שלהם. מנמ"רים ימיינו את חבילות היישומים שלהם לכאלה, שמחייבים שליטה מוחלטת בענן מקומי פרטי, לכאלה שמחייבים שליטה חלקית בענן ציבורי ארגוני וכן עומסי עבודה זמניים בעננים ציבוריים בהיקפים גדולים, אותם מומלץ לרכוש כמודל תוכנה כשירות (SaaS). מחלקות IT יפעלו כסוכנים של מודלי ענן שונים אלה. שינוי זה ידגיש גם את הצורך בהזזה פשוטה ומהירה של נתוני יישומים בין עננים ובהקצאה עקבית של יכולות אחסון בין מודלי הענן השונים.

אחסון מבוסס פלאש ימשיך לתפוס תאוצה, צילום: בלומברג אחסון מבוסס פלאש ימשיך לתפוס תאוצה | צילום: בלומברג אחסון מבוסס פלאש ימשיך לתפוס תאוצה, צילום: בלומברג

2. 'משחקי הרעב' מתחילים עבור מערכי אחסון מבוססי Flash: שוק ה-Flash יחווה צמיחה, בשעה שיצרני מערכות אחסון ארגוניות יאמצו מגמה טכנולוגית זו. הקרב בין שחקנים מסורתיים והצעות Flash אגרסיביות, יוכרע על ידי אלה שיאפשרו ללקוחות לפרוס מערכות עם רמת הביצועים, האמינות ויכולת ההרחבה, המתאימות לדרישותיהם ולעומסי העבודה הספציפיים שלהם. את הצמיחה בשווקים הבינלאומיים יובילו שחקנים מסורתיים עם היכולת לספק ולתמוך במוצריהם בזירה הגלובלית.

3. אם אתה עובד ב-IT, אתה ספק שירות: כאשר תפקידו של המנמ"ר משתנה והוא הופך למנהל של שירותי ענן, מחלקות ה- IT הפנים ארגוניות, יהפכו עבורו לסוג נוסף של שירות. כל מערך ה-IT הארגוני יוגדר כענן פרטי והציפיות לרמת תגובתיות, עלות תחרותית והסכמי רמת שירות ישתוו לאפשרויות שמספקים עננים חיצוניים.

4. מציאות מול תיאורים מוגזמים הופכת לברורה יותר סביב אחסון מבוסס תוכנה: כאשר חזון מרכז נתונים מבוסס תוכנה עבר להיות מקובל, הפך מסלול ההתפתחות של רכיבי התשתית לברור יותר. תוכנה מבוססת מדיניות המפקחת על רכיבי תשתית מסורתיים מתחילה להכות שורשים. גרסאות ווירטואליות של רכיבי תשתית, רשת ובקרי אחסון, הופכות למקובלות יותר. הרכיבים הווירטואליים בעלי הערך הרב ביותר הם אלה שמשתלבים באופן טבעי עם רשתות ומערכות אחסון פיזיות קיימות וכאלה שיכולים להציע תכונות ושירותים עקביים לאלה, המסופקים על ידי הבקרים המסורתיים.

5. מחשבים ווירטואליים מאפשרים ניידות נתונים וגמישות יישומים: בדיוק כפי שמחשבים ווירטואליים מאפשרים תנועה של יישומים מופעלים בין שרתים פיסיים, הם ישחררו את הנתונים מהצורך באחסון פיסי ספציפי. מאגרים לוגיים אלה של נפחי נתונים מפשטים את המעבר של עומסי עבודה בין מערכי אחסון ומאפשרים אחסון עם זמינות גבוהה.

 

6. טכנולוגיית OpenStack שורדת את התיאורים המוגזמים וצולחת את שלב האימוץ הראשוני: טכנולוגיית OpenStack תמשיך לצבור מומנטום בשנת 2014 ותהפוך לאלטרנטיבה ה'פתוחה' עבור מוצרים מסחריים לניהול מרכזי נתונים. כאשר ההגדרה של OpenStack משתנה מ'פרויקט' ל'מוצר', יותר ארגונים וספקי שירותים יאמצו אותו. OpenStack תהפוך לטכנולוגיית הקוד הארגוני הפתוח המוצלחת ביותר מאז Linux.

7. שאלות לגבי עצמאות הנתונים ישפיעו על האחסון הציבורי והפרטי: האימוץ הנרחב של מחשוב הענן ושירותי האחסון קורא תיגר על חסמים מסורתיים וגאופוליטיים. מגמה זו מובילה לחששות של ארגונים גדולים במדינות רבות מפני חשיפה של הנתונים שלהם על-פי חוקי גילוי של ממשלות שונות. ארגונים מחוץ לגבולות ארצות הברית יחפשו אחר אפשרויות של עננים היברידיים שמאפשרים לשמור על הסוברניות (עצמאות) הנתונים, תוך ניצול החיסכון הכלכלי, שמגלם בתוכו מחשוב הענן.

8. אימוץ 40GbE מקבל תאוצה במרכזי הנתונים: ההתפתחות הבאה של ה-Ethernet, ‏40GbE, מתחילה להתפשט בבסיסיהם של מרכזי הנתונים. רוחב פס גדול יותר מאפשר העברה מהירה וקלה יותר של ערכות נתונים גדולות יותר ומעודד בתמורה צמיחה בנפחי הנתונים.

9. Big Data מתפתח מכלי ניתוח שיש ברשותך לאוסף דינאמי של נתונים חדשים: בשעה שארגונים מפיקים ערך מניתוח של נתונים קיימים, הם יעברו לאיסוף נתונים נוספים, שיעמיקו את התובנות שלהם. התקנים חדשים יצוצו במטרה לאסוף נתונים רבים יותר על התנהגות לקוחות, תהליכים תעשייתיים ותופעות טבעיות. מקורות מידע אלה ישמשו אנליסטים נלהבים, במטרה לשפר תובנות ותחזיות ויאיצו את פיתוחם של יישומי ניתוח חדשים לחלוטין.

10. אחסון במערך, תשתית אחודה, אחסון אובייקטים, מסדי נתונים מבוססי זיכרון - המומנטום שלהם יימשך גם בשנת 2014.

 

מספר מגמות טכנולוגיות, שיצרו מומנטום בשנת 2013 ימשיכו לצמוח. האימוץ של האחסון במערכים יואץ ותשתית אחודה תהפוך לאבן הבניין המשתלמת ביותר בתשתית במרכז הנתונים. אימוץ אחסון האובייקטים נמצא בצמיחה מתמדת מכיוון שיישומים המטביעים כמויות עצומות של מידע במסדי נתונים צוברים תאוצה. מסדי נתונים מבוססי זיכרון, אותם מובילה הפופולריות של SAP HANA, הופכים למגמה רווחת.

הכותב הינו SE Manager בחברת NetApp ישראל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות