אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טלרד במגעים להנפקה בת"א לפי שווי של 300 מיליון שקל

בלעדי לכלכליסט

טלרד במגעים להנפקה בת"א לפי שווי של 300 מיליון שקל

אחרי שנקלעה למשבר קשה בתחילת 2009 והגיעה לסף פשיטת רגל, חברת ציוד התקשורת הישראלית רוצה לגייס מזומנים. תהליך ההבראה שהחל בהתמקדות בסלולר כבר נותן את אותותיו, עם מכירות שזינקו ליותר מ־100 מיליון דולר בשנה

14.01.2014, 07:45 | גולן חזני

טלרד בדרך לקאמבק: ל"כלכליסט" נודע כי מי שהייתה בעשור הקודם אחת מהחברות הבולטות בתחום התקשורת, מנהלת מגעים מול גופי חיתום להנפקה בבורסת ת"א לפי שווי של כ־300 מיליון שקל. מנכ"ל טלרד רן בוקשפן מוביל את המהלך. 

קראו עוד בכלכליסט

טלרד, שבשליטת קרן פורטיסימו, נקלעה למשבר קשה ולהסדר חוב מול נושיה בתחילת 2009. החברה עברה תהליך התאוששות בשנים האחרונות, שהתבטא בהגדלת ההכנסות וביציאה מסיבית לשווקים בחו"ל, זאת באמצעות רכישות של חברות והרחבת הפעילות.

החברה פועלת בתחום ציוד התקשורת ובעבר התמקדה בעולם התקשורת הנייחת בלבד. יותר מחצי ממכירותיה היו לענקית הקנדית נורטל נטוורקס, שנקלעה להקפאת הליכים, שבעקבותיה הוקפאו חובות עבר שלה לטלרד ובוטלה מכירת מלאים של טלרד לנורטל בהיקף של 11 מיליון דולר.

הסכם חדש שנחתם בין החברות שיחק לרעתה של טלרד וגרר הערת עסק חי מרואי החשבון שלה. לבסוף קרסה נורטל ומכירות טלרד צנחו ממאות מיליוני שקלים בשנה ל־25 מיליון דולר בלבד בשנים 2009 ו־2010.

טלרד הגיעה לסף פשיטת רגל. כור, שהחזיקה ב־69% ממניותיה, החליטה להעביר את מרביתן לשותפתה קרן פורטיסימו ללא תמורה. כור נותרה עם 10% מהמניות בלבד ואף ויתרה על מרבית הלוואות הבעלים שהעבירה לחברה.

רן בוקשפן מנכ"ל טלרד רן בוקשפן מנכ"ל טלרד רן בוקשפן מנכ"ל טלרד

ב־2005 פורטיסימו רכשה מכור 39% ממניות טלרד תמורת 16.5 מיליון דולר. היא הובילה ארגון מחדש בטלרד, שכלל פיטורי כ־250 עובדים ושינוי תמהיל המוצרים שלה. אולם אז הגיע המשבר העולמי והחזיר את הגלגל לאחור.

טלרד הפסידה 80.5 מיליון שקל ב־2008 ועוד 20 מיליון שקל ב־2009. ב־2010 גייסה החברה 10 מיליון דולר מבעלי המניות לאחר שהכנסותיה ירדו ל־25 מיליון דולר בלבד ־ תוצאות שטלרד, שרשמה רווח של עשרות מיליוני דולר בשנה והעסיקה 2,500 עובדים, לא הכירה בעבר.

תהליך ההבראה שהחל ב־2010 כלל התרחבות למוצרים לתקשורת הסלולרית. היקף המכירות השנתי שלה עמד ב־2013 על יותר מ־100 מיליון דולר, ה־EBITDA הוא כ־10 מיליון דולר ואילו הרווח הנקי עומד על מיליוני דולרים, כשהחברה נהנית מהפסדים צבורים בהיקף של עשרות מיליוני דולרים שמסייעים לה לקזז מס מהרווחים שהיא צוברת כיום.

 

החברה מעסיקה 420 עובדים ומכירותיה הן בתחום האינטגרציה לחברות ומתן שירותים בתחום של הקמת מרכזי נתונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
כל הכבוד לרן בוקשפן, איש משכמו ומעלה ולמגיב מספר 6
אתה חסר תרבות ופרגון האיש עשה מהפך בחברה ויצר ממנה חברה רווחית. אז נכון הוא מקצץ מהרבה מקומות ובצדק כי ככה עושים מנהלים גדולים בזמן משבר. ומצד שני הראיה העסקית שלו מדהימה, מי אתה חושב דאג לכך שיקנו את החברות הקטנות? עדיף שלא תגיב יותר אם אתה לא יודע. שבת שלום
מכיר אותו מהשירות הצבאי , תל אביב  |  17.01.14
לכל התגובות