אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיריית רחובות תפחית את אגרת הביוב בשל תביעה ייצוגית צילום: יריב כץ

עיריית רחובות תפחית את אגרת הביוב בשל תביעה ייצוגית

התביעה הוגשה בספטמבר 2013 על ידי תושב העיר יואל סלמה, ובה נדרשה העירייה להשיב כספי גבייה עודפת על אגרת ביוב בשנתיים האחרונות בסכום המוערך ב־5.5 מיליון שקל

14.01.2014, 08:10 | דותן לוי

תביעה ייצוגית שהוגשה נגד עיריית רחובות על גביית אגרת ביוב מעבר לסכום שמתיר החוק, אילצה את העירייה להודיע כי תחדל לעשות כן. התביעה הוגשה בספטמבר 2013 על ידי תושב העיר יואל סלמה, ובה נדרשה העירייה להשיב כספי גבייה עודפת על אגרת ביוב בשנתיים האחרונות בסכום המוערך ב־5.5 מיליון שקל.

ארנונה. אגרת הביוב תופחת, צילום: ערן יופי כהן ארנונה. אגרת הביוב תופחת | צילום: ערן יופי כהן ארנונה. אגרת הביוב תופחת, צילום: ערן יופי כהן

לטענת התובע, העירייה פעלה בניגוד להוראות חוק העזר, ולא הפחיתה את תעריף אגרות הביוב למגזר העסקי ב־2% בכל שנה. בנוגע למגורים, נטען כי העירייה הצמידה את תעריפי אגרת הביוב בניגוד לקבוע בחוק ההתייעלות הכלכלית, וגם הצמדה זו הביאה לגביית יתר. העירייה הודיעה כי תשנה את מדיניותה אולם תושבים שירצו לקבל החזר ייאלצו להגיש תביעה נפרדת.

סלמה יוצג על ידי עורכי הדין אלכס כץ ומוטי איצקוביץ ממשרד כץ גבע איצקוביץ (KGI). מהעירייה נמסר: "מנענו הפעלת תאגיד מים שהיה גורם לתעריפים אף גבוהים יותר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות