אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
IBM מקימה את "קבוצת ווטסון": יחידה עסקית המתמקדת במחשוב קוגניטיבי

IBM מקימה את "קבוצת ווטסון": יחידה עסקית המתמקדת במחשוב קוגניטיבי

היחידה החדשה תתמקד בפיתוח ויישום עסקי של טכנולוגיות מחשוב קוגניטיבי בסביבות ענן. החברה תשקיע יותר ממיליארד דולר בפיתוח הטכנולוגיות החדשות

14.01.2014, 11:15 | כלכליסט

IBM מקימה יחידה עסקית חדשה, "קבוצת ווטסון" העתידה להתמקד בפיתוח ויישום עסקי של חידושים טכנולוגיים בתחום המחשוב הקוגניטיבי באמצעות סביבת ענן. כך על פי הודעת החברה אתמול (ב').

קראו עוד בכלכליסט

הקמת היחידה העסקית החדשה מהווה שינוי אסטרטגי בגישה העסקית של IBM, המיועד להאיץ את תהליכי ההצגה וההחדרה לשוק של של כלי תוכנה, שירותים ויישומים, המסוגלים לחשוב, להשתפר באמצעות תהליכי למידה אוטונומיים, ולגלות תשובות ותובנות בשאלות מורכבות, על בסיס ניתוח כמויות גדולות של Big Data.

טכנולוגיות המחשוב הקוגניטיבי מתבססות על ווטסון טכנולוגיות המחשוב הקוגניטיבי מתבססות על ווטסון טכנולוגיות המחשוב הקוגניטיבי מתבססות על ווטסון

IBM תשקיע יותר ממיליארד דולר בקבוצת ווטסון, תוך התמקדות במחקר, בפיתוח ובהצגת יישומים קוגניטיביים מבוססי ענן מחשוב ושירותים משלימים. ההשקעה כוללת 100 מיליון דולר הזמינים למטרות מחקר ופיתוח בחברות הזנק, שנועדו לתמוך בקהילה אותה השיקה IBM לא מכבר, המאגדת עסקים ומפתחים הבונים סוג חדש של אפליקציות קוגניטיביות הנשענות על ווטסון, בסביבת הענן למפתחים של IBM.

על פי תחזיות של חברת ניתוח השוק גרטנר, עתידות מכונות חכמות להוביל את המהפכה המשמעותית ביותר שנולדה אי פעם באמצעות טכנולוגיות המידע. מומחי גרטנר קובעים כי המכונות האלה הופכות את בני האדם ליעילים יותר, ומאפשרות להם לבצע משימות "בלתי אפשריות" לכאורה.

לדברי עודד כהן, סגן נשיא בIBM ומנהל מעבדת המחקר של IBM בחיפה, "אנו ניצבים בנקודת מפתח בהיסטוריה של עולם הטכנולוגיה: אנו מסוגלים להפוך כיום את המערכות הקוגניטיביות לסטנדרט של עולם המחשוב – והמהלך הנוכחי של IBM מכניס אותה אל עידן חדש".

מטה קבוצת ווטסון של IBM יפעל במרכז העיר ניו-יורק, ויעסיק כ- 2,000 אנשי מקצוע שיתמקדו בתכנון, פיתוח והאצת השימוש בטכנולוגיות הקוגניטיביות של ווטסון, המחוללות שינוי בתחומי תעשייה ובמקצועות שונים ומורכבים. הקבוצה החדשה תישען על יכולותיהם של מומחים העובדים במערך המחקר והפיתוח של IBM, ובחטיבות השירותים, התוכנה והמערכות של החברה.

 

בראש קבוצת ווטסון, יעמוד מייקל רודין, שהיה עד לאחרונה סגן נשיא בכיר ומנהל קבוצת פתרונות התוכנה של IBM, שם היה אחראי לאספקת פתרונות ייעודיים למגזרי תעשייה בתחומים צומחים במיוחד דוגמת ניתוח עסקי אנליטי, מסחר חכם, ערים חכמות ועסקים ברשתות חברתיות.

אחת המשימות המרכזיות של קבוצת ווטסון בIBM, תהיה להמשיך ולקדם את המחקר והפיתוח המתמקדים בהאצת האספקה של חדשנות מבוססת כלי מחשוב קוגניטיבי באמצעות הענן, לארגונים המשתמשים. במסגרת המיזם הזה, תתאים IBM את ווטסון לעבודה משולבת בסביבת Softlayer, תשתית מחשוב הענן העסקי שנרכשה לאחרונה על ידי IBM.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות