אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כך תבטיחו שפייסבוק לא תהפוך את הלייקים שלכם לפרסומות

מדריך כלכליסט

כך תבטיחו שפייסבוק לא תהפוך את הלייקים שלכם לפרסומות

הרשת החברתית הודיעה שתסיר את הפוסטים הפרסומיים מהפיד שלכם - אך תשלב את הפעילות שלכם בשירות בכלל הפרסומות שמוצגות בו. בארבעה צעדים קלים תוכלו להבטיח שלכם זה לא יקרה

14.01.2014, 20:02 | עומר כביר

בסוף השבוע הודיע פייסבוק שהחל מאפריל השירות הפרסומי שמכונה Sponserd Stories יבוטל כשירות עצמאי ותכונותיו ישולבו בכל הפרסומות בפייסבוק. מה זה אומר? שמאפריל, כל פרסומת בפייסבוק תוכל לשלב פעולות שביצעתם, כמו לייקים או ביצוע צ'ק אין בבית עסק, ולהציג אותם לחבריכם לצד הפרסומת - מעין המלצה או טיפ אוטומטי.

קראו עוד בכלכליסט

בפייסבוק מדגישים אמנם שמה שמוצגות רק פעולות שגם כך היו גלויות לחברים ושבכל מקרה לא נחשף מידע פרטי, אך אפשר לשער שרבים מהגולשים לא רוצים שהלייקים והפעולות האחרות שהם מבצעים ישולבו בפרסומות בלי ידיעתם.

למרבה השמחה, תביעה ייצוגית שהוגשה נגד פייסבוק בגין שירות זה למפרסמים הסתיימה בהסדר טיעון שחייב אותה לאפשר למשתשמים למנוע שימוש בלייקים שלהם בפרסומות. הגדרה זו קצת חבויה, אבל לא מסובך לתפעל אותה. “כלכליסט" מסביר איך בארבעה צעדים פשוטים.

1. לחצו על כפתור ההגדרות (אייקון בצורת גלגל שיניים) בפינה הימנית עליונה, ובתפריט שנפתח בחרו Account Settings.

2. בעמוד שנפתח לחצו על Ads ואז על כפתור ה-Edit שבתיבת ה-Ads and Friends.

3. פתחו את תיבת הגלילה שהופיעה, בחרו No one והקליקו על Save Changes.

4. ורק כי אתם כבר בסביבה, חזרו על אותו תהליך עם Third Party Sites, כדי למנוע מפייסבוק לאפשר למפרסמים לכלול את שמכם ואת תמונתכם בפרסומות שמופיעות מחוץ לפייסבוק (דבר שבכל מקרה הרשת החברתית לא עושה כעת, אך עלולה לעשות בעתיד).

זהו, מעתה מפרסמים לא יוכלו להציג לייקים שלכם בפרסומות שלהם. נתראה בכרסום הפרטיות הבא.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות