אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנצ'סטר סיטי רוצה שצ'אבי ישחק עבורה בארה"ב צילום: איי אף פי

מנצ'סטר סיטי רוצה שצ'אבי ישחק עבורה בארה"ב

מנצ'סטר סיטי בוחנת את האפשרות להפוך את כוכבה של ברצלונה צ'אבי להחתמה המרכזית של הפרנצ'ייז שלהם במועדון בארצות הברית

14.01.2014, 19:11 | סוכנויות הידיעות

מנצ'סטר סיטי בוחנת את האפשרות להפוך את כוכבה של ברצלונה צ'אבי להחתמה המרכזית של הפרנצ'ייז שלהם במועדון בארצות הברית. ניו יורק סיטי לא תתחיל לשחק ב-MLS עד 2015, אז ימלאו לצ'אבי 35 שנים, ותישאר לו שנה אחת בחוזה עם ברצלונה.

צ'אבי, שהעביר את כל הקריירה שלו בברצלונה, אמנם דיבר כבר על רצונו לפרוש בנואו קאמפ, אך בשבוע שעבר רמז כי ייתכן שיעביר את ימיו האחרונים על המגרש במקום אחר. "זוהי זכות להיות מקושר לברצלונה, אך איני יודע מה יקרה בעתיד", אמר.

קראו עוד בכלכליסט

צ צ'אבי | צילום: איי אף פי צ

הדברים הללו הובילו להשערות בספרד ובאמריקה שחלוצה לשעבר של ברצלונה תיירי הנרי מנסה לפתות את צ'אבי שיצטרף אליו בניו יורק רד בולס. מתברר עוד כי מנהלי מנצ'סטר סיטי מפגינים עניין רב בצ'אבי, בעודם מחפשים דרכים לאפשר למועדון הניו יורקי שלהם להשאיר את החותם הגדול ביותר ב-MLS.

מנהל הכדורגל בסיטי צ'יקי בגיריסטיין והמנכ"ל פראן סוריאנו מכירים את צ'אבי היטב מימיהם בברצלונה, וחושבים שהשחקן הספרדי הוא הפנים המושלמות לקבוצה החדשה שלהם.

צ'אבי מרוויח לפי ההערכות שכר של 8 מיליון יורו לאחר מס והוא קרוב לוודאי יזכה להעברה בחינם מברצלונה בשנה הבאה אם הוא יביע רצון לעבור לאמריקה.

סיטי השקיעה למעלה מ-300 מיליון ליש"ט בקבוצת ה-MLS שלה וניו יורק סיטי תהיה בעלת התקציב הגדול ביותר בליגה האמריקאית. קבוצות ה-MLS יכולות להחתים שלושה שחקנים ייעודיים מחוץ לתקרת השכר וצ'אבי נחשב כמי שיהווה מקור משיכה מסחרי גדול, ויעודד את אוהדי ברצלונה בניו יורק לתמוך במועדון החדש.

בגיריסטיין וסוריאנו מתעקשים כי מנג'ר ניו יורק סיטי ג'ייסון קרייס יזכה לבחור בעצמו אילו שחקנים הוא מחתים, אך מודים שהם יהיו חייבים להתאים לסגנון שצ'אבי עזר להטביע בברצלונה, ושמנואל פלגריני ניסה ליצור מחדש במנצ'סטר.

"יש לנו פילוסופיה שאנחנו רוצים לשחק כמו שאנחנו אוהבים ולאחר מכן נחתים את המאמן", בגיריסטיין סיפר. "אחרי זה הוא חופשי".

לכך הוסיף סוריאנו: "אלה רעיונות כלליים, אך מאד חזקים. לעולם לא נבחר מנג'ר, בין אם זה מנואל פלגריני במנצ'סטר או ג'ייסון פה שלא יאמין בעמודי התווך הללו. על העמודים הוא יוכל לבנות כל מה שירצה".

קלאודיו ריינה, קשר לשעבר בסיטי שמשמש כמנהל הספורט בניו יורק סיטי, אישר כי הוא וקרייס כבר החלו בעבודה לנסות לפתות כוכבים. "עלינו להיות מאד אגרסיביים ולפעול בתקיפות בכל הקשור לגיוס שחקנים ובמציאת שחקנים", אמר ריינה. יש לנו 36 סקאוטים בתוך קבוצת הכדורגל של סיטי, והתחלנו במגעים איתם כבר בשנה שעברה. זה מאד מהנה, אם לומר את האמת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות