אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עמותות גייסו 330 מיליון דולר להצלת הפנסיות של דטרויט צילום: בלומברג

עמותות גייסו 330 מיליון דולר להצלת הפנסיות של דטרויט

הכסף יציל גם את אוסף האמנות המפורסם של המוזיאון המקומי, שחלקים ממנו היו אמורים להימכר כדי לסייע לעיר שפשטה את הרגל לשלם את חובותיה

14.01.2014, 23:21 | סוכנויות הידיעות

קרנות ועמותות פילנתרופיות יעבירו 330 מיליון דולר במסגרת עסקה שנועדה למנוע קיצוצים בגובה הפנסיה של גמלאי דטרויט, ולהציל את האוסף המפורסם של המכון לאמנות. כך דיווח היום (ג') "הניו יורק טיימס", מפי מקורות הקשורים להליכי פשיטת הרגל של העיר.

קראו עוד בכלכליסט

כספי הקרנות יעזרו להפחית את חובותיה של העירייה לגמלאים, צילום: טלי שמיר כספי הקרנות יעזרו להפחית את חובותיה של העירייה לגמלאים | צילום: טלי שמיר כספי הקרנות יעזרו להפחית את חובותיה של העירייה לגמלאים, צילום: טלי שמיר

מומחים אמרו ל"ניו יורק טיימס" כי מדובר בצעד תקדימי הן בעולם הקרנות - שמעולם עד כה לא הקצו כספים להצלת קרנות פנסיה של המגזר הציבורי - והן במקרים של פשיטות רגל של ערים. זו גם העדות הראשונה להתקדמות שחלה במגעים האינטנסיביים והסודיים עם נושי העיר כדי לפתור את המשבר הכלכלי החריף שבו היא נתונה.

תשע קרנות, רבות מהן קשורות למדינת מישיגן שבה שוכנת דטרויט, התחייבו להעביר את הסכום המדובר, שלמעשה יפטור את מוזיאון דטרויט אינסטיטוט אוף ארטס ממחויבותו למכור חלק מהאוסף שלו כדי לסייע לעיר לשלם את חובותיה, שמסתכמים ב־18 מיליארד דולר.

כספי הקרנות יעזרו בייחוד להפחית את חובותיה של העירייה לגמלאים, שקצבאות הפנסיה שלהם עשויות להתכווץ כחלק מהליכי פשיטת הרגל. על פי הערכות, בקופת הפנסיה של עובדי העירייה חסרים לא פחות מ־3.5 מיליארד דולר.

כחלק מהתוכנית, שהצדדים עמלים עליה בחשאיות כבר יותר מחודשיים, המוזיאון יועבר מבעלות העירייה לידי עמותות הקרנות הבהירו כי דטרויט חייבת להעביר את הכסף למערכת הפנסיה.

הקרנות אינן הראשונות שעושות מאמצים להציל את העיר שטבעה בחובות. בין התורמים לקופת העיר ניתן למצוא את מנכ"ל גולדמן זאקס לויד בלנקפיין ואת המשקיע המיליארדר וורן באפט, שהכריז באחרונה על מיזם שיסייע לעסקים קטנים בדטרויט בהשקעה של 20 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות