אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הון אנושי: אוכלים את הלב

הון אנושי: אוכלים את הלב

מהמסעדות החביבות על דיוויד אסיא ועד החסכנות המופלגת של יגאל בריטמן המנוח, האלפיון העליון מציג גישה מרעננת להידוק החגורה

16.01.2014, 08:55 | ארי ליבסקר

חמישי בערב, בפרמיירה של "דבר מצחיק קרה" בקאמרי, פגשתי את יצחק שרם, מי שחלש פעם על קבוצת חברות בשווי של כ־2 מיליארד שקל - הנוחי דנקנר של הניינטיז, אם תרצו. "אני מאוד לא אוהב את ההשוואה הזאת, מעולם לא הגעתי להיקף מינוף כזה", הוא נחרד. "יש לי היום קרן השקעות קטנה, ואני לא חייב דין וחשבון לאיש. הסיבה לנפילתו של דנקנר היא תאוות השליטה: הוא לא רצה שותפים, ובמקום להחזיר את החובות, את הכסף שהרוויח השקיע בקניית מניות אי.די.בי".

דוד פורר ומורי ארקין דוד פורר ומורי ארקין דוד פורר ומורי ארקין

בדיוק באותו בוקר התנצל רני רהב על איומי "טיל הרעל" שלו, והנושא העסיק רבים מהנוכחים. רעייתו של בכיר במשק אמרה לי: "הדרך שבה רני מתלהם בימים האחרונים גורמת נזק בלתי הפיך לדימוי של הקהילה העסקית בקרב הציבור".

 אבל כל העניין הזה נשכח ברגע שלאירוע הופיע יוסי חכמי עם בת זוג אקסטרווגנטית אפילו יותר מרהב - אורית פוקס, ידוענית שמחבבת אירועי טראש־סלב ומוכרת לציבור בעיקר מצילומיה החושפניים בחופי הים. פוקס גרמה להרמת גבה בקרב רבים מהנוכחים, אם להשתמש בלשון עדינה. היא שאלה אם אני חושב שההצגה מצחיקה, "כי אני פשוט לא אוהבת הצגות מדכאות". חשבתי לעצמי שהאלפיון כבר קיבל את ההצגה שלו.

המשכתי לשיחה עם עו"ד יוסי גרוס, שניצל את הבמה והביע תמיכה במינויו של אהרון פוגל ליו"ר אי.די.בי. "מדובר באדם מקצועי ומהימן, ואני יוצא כנגד הביקורת שהושמעה על מינויו", הצהיר גרוס. שאלתי אם הוא גם מעריך את ההחלטה של פוגל שלא לקבל שכר על תפקידו, וגרוס אמר, "אל תדאג, פוגל לא יעבוד בחינם".

יצחק שרם יצחק שרם יצחק שרם

למחרת שמעתי שוב על פוגל, הפעם מפי דוד שורר, מבעלי חברת התרופות ניאופארם, באירוע לקראת צאת ספרה האוטוביוגרפי של אמו שושנה פורר. פורר אמר: "פוגל כבר לא צריך את הכסף במעמדו, זה לא המניע העיקרי שלו. מדובר ברצון להשפיע. תוקפים אותו ללא כל סיבה מוצדקת".

אחר כך פגשתי את קלוד בריטמן, אלמנתו של רו"ח יגאל בריטמן שנהרג לפני כחצי שנה בתאונת מטוס טרגית. שאלתי לשלומה, ואמרתי לה שהצטערתי לשמוע על מות בעלה.

קלוד בריטמן אמרה: "אני במצב רוח מצוין.

אורית פוקס ויוסי חכמי אורית פוקס ויוסי חכמי אורית פוקס ויוסי חכמי

אי אפשר להמשיך להתאבל כל החיים, ממשיכים הלאה. אבל לצערי, הסתכסכתי עם הילדים של יגאל במשפט ירושה מכוער.

הצעתי להם חלוקה הוגנת של הירושה, אבל הם מעוניינים להתנקם באבא שלהם דרכי. הוא לא נתן להם כסף בימי חייו משום שהוא היה קמצן, ועכשיו אני סובלת מכך".

תפסתי את מורי ארקין, מי שהיה מבעלי אגיס ובעל מניות בטבע, ושאלתי אותו על מינויו של ארז ויגודמן למנכ"ל טבע. ארקין שמר על עמימות ואמר: "אני לא יודע מה יעלה בגורל טבע. הם במצב מורכב וזו משימה לא פשוטה". אחר כך הוא נפנה לשיחה עם דיוויד אסיא, ממייסדי מג'יק וכיום בעל קרן הון סיכון. אסיא המליץ בחום על מסעדת "טופולופומפו", ואפילו שלח לפורר מייל עם רשימת מנות מומלצות - אבל הזהיר שלא להתפתות למנות המיוחדות שמוציא השף אבי קונפורטי, עליהן הוא מחייב בסכומי עתק. פורר הביע הזדהות: "זו לא שאלה של כסף אלא של הרגשה; אף אחד לא אוהב שדופקים אותו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות