אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכירו את RoboEarth: האינטרנט של הרובוטים

הכירו את RoboEarth: האינטרנט של הרובוטים

רשת תקשורת חדשה מבוססת ענן תסייע לרובוטים לחלוק מידע וללמוד. הפרויקט שהוצג השבוע בהולנד כולל רשת של 4 רובוטים שיטפלו בפציינט תוך שיתוף מידע ביניהם

15.01.2014, 16:38 | רפאל קאהאן

האינטרנט אינו רק בשבילנו בני האנוש. חוקרים באוניברסיטת איננדהובן מתכננים להציג היום (ד') רשת תקשורת דמויית אינטרנט המיועדת לרובוטים. כך על פי דיווח של ה-BBC. הרשת תסייע לרובוטים לחלוק מידע במהירות וכן תאפשר להם לימוד של מיומנויות ויכולות חדשות ללא צורך במפעיל חיצוני.

קראו עוד בכלכליסט

החוקרים מקווים שהרשת החדשה תאפשר לצמצם את המעורבות של מפעילים אנושיים וכך לאפשר לרובוטים או מחשבים לפעול באופן עצמאי יותר וכן לפתור בעיות בעצמם. הרשת, שמכונה RoboEarth, מתבססת על מערכת מחשוב ענן שאוגרת את המידע.

RoboEarth: רובוטים יוכלו לטפל בחולים ללא צורך במפעילים אנושיים, צילום: אם סי טי RoboEarth: רובוטים יוכלו לטפל בחולים ללא צורך במפעילים אנושיים | צילום: אם סי טי RoboEarth: רובוטים יוכלו לטפל בחולים ללא צורך במפעילים אנושיים, צילום: אם סי טי

הרשת תאפשר לרובוטים ללמוד מהניסיון של דומיהם. כך למשל רובוט שסיים למפות שטח מסויים בבית, מפעל או משרד יוכל להעלות את המידע לענן וכך לחלוק אותו עם שאר הרובוטים באתר מבלי שאלה יצטרכו לבצע מיפוי מחדש. דמיינו לכם שואב אבק רובוטי שיוכל להעביר את תוכניות הדירה שלכם למחליפו במקרה ותתקדמו לדגם חדש יותר.

מעבר לכך היתרון במערכת מעין זו היא שרובוטים לא יזדקקו ללמוד פעילויות חדשות, כל מה שיצטרכו לעשות הוא להוריד אותן ישירות מהענן בהתאם לצורך. מערכת RoboEarth תצוייד גם במנוע מחשוב שיוכל לבצע עבור הרובוטים פעולות חישוב מסובכות מעבר ליכולותיהם. כך ניתן יהיה לצמצם את הצורך לצייד אותם במעבדים חזקים שזוללים חשמל, מה שיאפשר גם את צמצום גודל הסוללות שלהם.

הפרויקט מומן על ידי חברת פיליפס והאיחוד האירופי ומשתתפות בו חמש אוניברסיטאות בסך הכול. הפרויקט פועל מזה כארבע שנים והניסוי הנוכחי הוא הראשון מסוגו, כך על פי החוקרים. הניסוי יתבסס על ארבע רובוטים שיפעלו בסביבה דמויית בית חולים וינסו לסייע לחולים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות