אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צ'אק נוריס יכול לבטל מטבע וירטואלי שקרוי על שמו עוד לפני שיושק

בשולי הרשת

צ'אק נוריס יכול לבטל מטבע וירטואלי שקרוי על שמו עוד לפני שיושק

לא, זו לא בדיחה: השחקן המיתולוגי הצליח לבטל השקת תואם-ביטקוין שנושא את שמו. לא באמצעות כוחו או קסמו האישי - כי אם בעזרת עורך הדין שלו. גם הראפר קניה ווסט ביטל החודש השקת מטבע שכזה

15.01.2014, 18:09 | נמרוד צוק

כשצ'אק נוריס רוצה לקבור את המטבע הווירטואלי שלך שמשתמש בשמו, הוא...שולח את העו"ד שלו. זה נשמע אולי כמו הגיג מ"עובדות צ'אק נוריס", אבל זה סיפור אמיתי שהתרחש בימים האחרונים: השקת המתחרה החדש לביטקוין, Norris Coin, בוטלה ברגע האחרון לאחר שהשחקן איים בתביעה.

קראו עוד בכלכליסט

אתר הפרויקט, norriscoin.org, הורד מהרשת, כמו גם חשבונות הפייסבוק והטוויטר שלו שנסגרו. תחילת המסחר במטבע, שתוכננה להתחיל אתמול, נעצרה.

"זהו שימוש לחלוטין לא מורשה בשמו של נוריס, ואין לו כל קשר למיזם. יועציו המשפטיים טיפלו בעניין והפרויקט נסגר, לאחר שמפעיליו קיבלו הודעה בדבר הפרת הזכויות של נוריס", הודיע דוברו של השחקן.

בעולם האמיתי, הוא משתמש בעורך דין כמו כולם בעולם האמיתי, הוא משתמש בעורך דין כמו כולם בעולם האמיתי, הוא משתמש בעורך דין כמו כולם

"לצ'אק נוריס לא אכפת מציוד כריית המטבעות הוירטאוליים ששוכב במרתף של ההורים שלכם. הוא יחטיף לכם אגרוף בפרצוף בפעם הבאה שתלכו לקנות בוריטו בטאקו בל. ב-10 בלילה, ה-14 בינואר, הנוריס קוין יושלך לשדה הקרב של הכלכלה הוירטואלית כשהוא מפיץ כמות הגונה של כאב, בעיטות, טילים, כאב ראש וצדק", כתבו מפתחי המטבע האנונימיים בהודעה המנוסחת ביצירתיות שהתפרסמה באתר המיזם, כמה שעות לפני סגירתו.

כשקניה ניצח את Coinye

זו הפרשה השניה מסוג זה שמתרחשת החודש - לפני שבוע נעצר פרויקט דומה בשם Coinye, מטבע וירטואלי עתידי שהשתמש בשמו של קניה ווסט לקידום עצמי, ובוטל ברגע האחרון לפני ההשקה בעקבות איומים משפטיים ששלח הראפר. הפעילות לקראת השקתו הופסקה ביום חמישי, וכעת נותרה ממנו רק ההודעה "Coinye מת, קניה ניצח" בדף coinyeco.in.

מטבעות וירטאוליים אלטרנטיביים, שמופקים ונסחרים באופן דומה לביטקוין אבל זוכים לפופולריות נמוכה בהרבה ומוכרים בעיקר בחוגי ההאקרים וחובבי התחום, קיימים כבר מספר שנים. בחודשים האחרונים התגבר העניין בהם בעקבות הזינוק בערך הביטקוין. הם כוללים את הלייטקוין, ה-BBQCoin, ה-Dogecoin ועוד כמה עשרות מטבעות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות