אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בואו מכות: 10 האתרים שהכי יעצבנו אתכם באינטרנט

בואו מכות: 10 האתרים שהכי יעצבנו אתכם באינטרנט

אתר שטוען שישראל היא בזבוז כסף עבור ארה"ב, מפלגה נאצית מודרנית בלב הדמוקרטיה, בלוג שלועג לציורים של ילדים, אתר שתוהה למה פדופיליה אינה חוקית, בלוג שמזהיר מפני צמחונים ואחד שטוען שאתם חייבים להיפטר מהחתול שלכם; פלורליזם מקוון למתקדמים

15.01.2014, 22:12 | ניצן סדן

אחת התפיסות הליברליות בהגות מדע המדינה גורסת שכל דעה צריכה להישמע - אפילו הקיצונית ביותר - כדי שתוכל החברה להחליט אם לאמץ או להוקיע אותה. חמוש בתפיסה זו, יצאתי לתור את הרשת אחר האתרים המקוממים ביותר.

באוסף זה תמצאו כמה דוגמאות בולטות, אשר נוגדות בצורה בולטת רעיונות עליהם יש הסכמה רחבה. מאחוריהם עומדים אנשים שמאמינים בהם באמת ובתמים. מי שרואה לנכון יוכל להגיב בהם, להתעניין ולתהות מה מקור הדעות הקיצוניות הללו.

Stop The Blank Check: ישראל היא בזבוז כסף

כל ילד יודע כיום שמדינת ישראל אינה האהודה ביותר בעולם. בין היתר - בקרב אזרחי בעלות בריתנו. האתר Stop The Blank Check יוצא נגד סיוע החוץ שמעבירה לנו ארצות הברית. "ישראל מקבלת בממוצע פי 7,000 יותר כסף מארה"ב מאשר מדינות אחרות בעולם, למרות העובדה שישראל היא אחת האומות האמידות בעולם", נכתב בעמוד הראשי שלו. הטיעונים של מפעילי האתר לא כולם פוליטיים. לראייתם, מדובר בבזבוז כסף שלא מועיל לחברה האמריקאית - ושישראל מתנהגת בכפיות טובה ולא פועלת בהתאם לאינטרסים אמריקאיים.

Stop the Blank Check Stop the Blank Check Stop the Blank Check

Ladies Against Feminism: שוויון לנשים? הצחקת אותי

על אף התקדמות מרשימה וחיובית בזירת השוויון בין גברים ונשים בחברה, ישנם גורמים שטוענים שכל מה שמתחבר לרעיונות פמיניזם הוא רע מיסודו. אתר Ladies Against Feminism מציג את הצד הנשי של שוללי השוויון. תמצאו בו שלל מאמרים ועדויות של נשים שמסבירות למה טוב להן לחיות בחברה פטריארכלית ומדוע כל רעיון השוויון הזה מסוכן לחברה.

Ladies against Feminism Ladies against Feminism Ladies against Feminism

American Nazi Party: נאציזם בלב הדמוקרטיה

בארצות הברית פעילה תנועה שקוראת לעצמה המפלגה הנאצית האמריקאית. היא קוראת לשימור זכויותיהם של הארים-האמריקאיים, כנגד השפעות של תרבויות שחורות ויהודיות. למרבה ההפתעה, הוא מוכן לקבל לשורותיו גם אנשים שאינם ארים, ואפילו מציג את סיפורם של בכירים נאציים בגרמניה של שנות הארבעים שהיו יהודים. ועם זאת, עדיין מדובר בגוף שפועל באין מפריע ומקדם את תפיסות תורת הגזע.  

American Nazi Party American Nazi Party American Nazi Party

Vegetarians Are Evil: סויה מוחקת את הבן אדם

בשנים האחרונות עלו לתודעה הציבורית נושאי הצמחונות והטבעונות, בין היתר גם בישראל. למרות התרומה של אורח החיים הצמחוני לבריאות האדם (וכמובן, לבריאות חיות המשק) - יש אתר שטוען אחרת. לפי Vegetarians Are Evil, הצמחונים הם למעשה כת אכזרית ומיליטנטית שמתעללת בילדים, מציג שורה של רוצחים מפורסמים שהיו צמחונים ועוד.

Vegetarians are Evil Vegetarians are Evil Vegetarians are Evil

STFU, Parents: לאף אחד לא אכפת מהילד שלך

בלוג זה מלקט מרחבי המדיה החברתית תמונות וסטטוסים שהורים העלו ומתארים את הדברים הנפלאים שעשו הילדים שלהם. להגדרתו, הוא מציג את הדברים שפוגעים בפרטיות הילדים או פשוט לא מעניינים אף אחד. כותבת הבלוג מגדילה לעשות - ומסבירה גם מה מטופש לדעתה בכל פוסט שהיא מוצאת. בין היתר, תוכלו למצוא שם הורים שמשפריצים אושר על כמה שהתינוק החדש שלהם מושלם או על כמה זה נהדר שהבת שלהם בהריון.

STPU, Parents STPU, Parents STPU, Parents

ואם בילדים עסקינן, שווה לבקר את הבלוג Crappy Children's Art שאוסף כל מיני תמונות שילדים קטנים ציירו עבור ההורים שלהם - ואז מראה לכל העולם בדיוק כמה הם גרועים וכמה חסרי כישרון הם הציירים הצעירים.

Crappy Children Crappy Children's Art Crappy Children

NAMBLA: תנו יד לפדופיל

האתר של הארגון האמריקאי לקידום אהבת גברים וילדים הוא אולי אחד התמוהים ברשת. כן, יש ארגון שתופס את האיסור על מין עם קטינים כרדיפה שמנוגדת לטבע האנושי. הארגון קורא לקביעת מסגרת מתירנית יותר לגברים שרוצים לנהל קשרים רומנטיים עם ילדים - ואף מציג שלל דוגמאות היסטוריות לכך.  

NAMBLA NAMBLA NAMBLA

Cats To Go: היפטרו מהחתול הארור!

כן, גם היצור הכי פופולרי באינטרנט זכה לאתר שקורא להרחיק אותו מן החברה האנושית. הוא נקרא Cats To Go ופועל בניו זילנד. לטענת מפעיליו, כדור הפרווה החביב שלכם רוצח מיליוני ציפורים כל שנה - ביניהן גם זנים נדירים. לפיכך, ממליץ האתר על צמצום אוכלוסיית החתולים, השארתם בבית בלבד ומונה שלל סיבות למה לא כדאי להיות בעל חתול. בנוסף, הוא מקדם חקיקה שתחייב רישום ותיוג של כל החתולים במדינה.

Cats to Go Cats to Go Cats to Go

The Truth: האבולוציה היא אגדת ילדים

תורת האבולוציה הוכחה פעמים רבות בעבר בניסויים נקודתיים - אפילו ברמת המבנים האטומיים. ואולם, את מפעילי את The Truth זה לא מעניין: תמצאו בו רשימה של 44 טענות לכך שמדובר בשקר גס, אגדת ילדים למבוגרים. הם גם קוראים תיגר על הגולשים - ומזמינים אותם למצוא הסברים שסותרים את 44 הטענות הללו.

Selfies at Funerals: כבוד למת? לא כאן

יש הרבה מאוד מוזרויות בטאבלר, רשת הבלוגים שבבעלות יאהו. אחד ההזויים ביותר הוא הבלוג הזה, שאוסף ומציג תמונות של בני נוער שצילמו עצמם בלוויות. לפעמים, לצד ארונו של הנפטר או ליד תמונתו. מדובר באופנה אמריקאית, שיש לקוות שתישאר אי שם מעבר לאוקיינוס.

Selfies at Funerals Selfies at Funerals Selfies at Funerals

מכירים אתרים מעצבנים נוספים? ספרו לנו בטוקבקים

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות