אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשביר יקים עשרות סניפים של אופנה במידות גדולות צילום: גלעד קוולרצ'יק

בלעדי לכלכליסט

המשביר יקים עשרות סניפים של אופנה במידות גדולות

אחרי שוויתרה על רכישת מתאים לי מתכננת המשביר לצרכן לפתוח עשרות חנויות עצמאיות של המותג הספרדי Punt Roma

16.01.2014, 08:29 | נורית קדוש

חודשיים אחרי התסבוכת שנקלעה אליה רשת מתאים לי פועלת המשביר לצרכן להשתלט על תחום האופנה במידות גדולות. 

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי רשת בתי הכלבו צפויה להקים רשת חנויות במסגרת מותג האופנה הספרדי Punt Roma. הרשת הקימה בשבועות האחרונים קורנרים (פינות מכירה) תחת המותג ב־12 סניפי הכלבו. במסגרת סיור בישראל שערך בימים האחרונים בעל המותג רודריגו גרסיה התקבלה החלטה משותפת להקים רשת חנויות עצמאיות המונה 15–20 סניפים ב־150–200 מ"ר.

למותג הספרדי כ־200 חנויות בהפעלה ישירה בספרד ועוד כ־140 חנויות הפועלות באמצעות זכיינים במדינות ברחבי העולם, ובהן אנדורה, אלג'יריה, בחריין, צ'ילה, מצרים, אל סלבדור, גואטמלה, אירלנד, ירדן, לבנון, לוב, פורטוגל, רוסיה, ערב הסעודית, קטאר ועוד.

מהמטוס הפרטי לסיור בדיזנגוף סנטר

לישראל הגיע גרסיה במטוסו הפרטי, ובמסגרת הסיור ביקר בגרנד קניון בחיפה, בקריון, בקניון ערים בכפר סבא, בדיזנגוף סנטר ועוד כדי להתרשם מההיצע של מותגי אופנה למידות גדולות בקניונים וכן מפעילות המותג Punt Roma במסגרת חנות בתוך חנות בסניפי המשביר לצרכן. לביקור של גרסיה בישראל הצטרפו מנהל הפיתוח העסקי בחברה ומנהל המסחור האחראי להקמת החנויות.

חנות של  Punt Roma, מידות גדולות חנות של Punt Roma, מידות גדולות חנות של  Punt Roma, מידות גדולות

"הקפאת ההליכים שמתאים לי נכנסה אליה יצרה ואקום בשוק האופנה למידות גדולות, שמגלגל להערכתנו כ־1.5 מיליארד שקל בשנה. זיהינו את ההזדמנות והבנו שהיא לא תישאר ללא מענה לאורך זמן. מותג Punt Roma הוא אחד המותגים הגדולים בתחום האופנה לנשים בוגרות ולמידות גדולות בעולם". אנחנו כבר מנהלים משא ומתן עם קניוני עזריאלי ונערכים לפנות לקבוצת מליסרון כדי לקדם את הקמת החנויות", מסר אסף בן דב, מנכ"ל המשביר לצרכן. בכוונת הרשת לפתוח חנויות למותג בקניונים שהמשביר לא מפעילה בהם בית כלבו הכולל קורנר של המותג וכן במרכזים פתוחים שלמשביר אין חנויות בהם.

"שותף בינלאומי שמתמחה בתחום"

עם כניסת רשתות מתאים לי וג'אמפ בחודש אוקטובר האחרון להקפאת הליכים התמודדה המשביר לצרכן על רכישת המותג. זאת מתוך כוונה להקים מודל הפעלה המבוסס על חנות בתוך חנות בכל סניפי המשביר וכן מספר בודד של חנויות עצמאיות. המשביר התחייבה לשלם 850 אלף שקל במזומן ותמלוגים של 5% מעלות המוצרים, שייוצרו בידי הרוכשת ויימכרו במסגרת המותג למשך שלוש שנים. המשביר התנתה את העסקה בקבלת אישור הממונה על הגבלים עסקיים, ומשזה לא התקבל משכה את הצעתה. בעקבות כך החליט בית המשפט כי מתאים לי וג'אמפ יימכרו לחברת גלובל ריטייל, ספקית של מתאים לי שבעלת המניות שלה היא חברה מסין.

לדברי בן דב, "התוכנית שלנו היתה לחדור לעולם המידות הגדולות באמצעות רכישת מתאים לי, ומשהדבר לא יצא לפועל, חברנו לשותף בינלאומי שמתמחה בתחום ובאמצעותו נוכל לממש את התוכנית בצורה המיטבית".

רודריגו גרסיה מסר: "אנו מברכים על ההחלטה המשותפת ומגבים את המשביר בפיתוח המותג בחנויות עצמאיות. זה יתרום לחיזוק פעילות המותג בסניפי המשביר לצרכן ונתח השוק בקטגוריה החשובה הזאת ויעלה את המודעות למותג בישראל".

Punt Roma

 

  • שנת הקמה: 1977
  • מקור: ברצלונה, ספרד
  • בעלים: משפחת רודריגו גרסיה
  • סניפים: 340 (200 בספרד, 140 בשאר העולם)
  • פעילות בעולם: 24 מדינות

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
לא זה מה שצריך כאן-עוד אופנה יקרה?? מה
שצריך כאן בהול ודחוף זה שזכייני H&M ופוראבר21 בארץ יפקחו את העיניים ויראו שיש דרישה אדירה ושוק למידות ביניים ומידות גדולות ויביאו את ליין המידות הגדולות המקסים והנגיש כלכלית שלהן ארצה - כדי שצעירות יוכלו למצוא בגדים יפים ואופנתיים במבצעים ומחירים נגישים. עוד דחוף- שרשתות בארץ ירדו מהעץ הדמיוני שהן חיות עליו ויתחילו להגדיל את טווח המידות עבור המתלבשת הישראלית הממוצעת. ( תמנון, קסטרו,הוניגמן,רנואר ועוד ועוד...די להקטנת המידות או ל''הגדלתן'' רק בדגמים משמימים - עד מתי תרצו שנדלג עליכם ונמשיך להזמין לנו מלבושים אונליין ? למה שלא תלמדו מרשתות ענק מצליחות? אפילו ''מנגו'' יוצאת בליין פלאס סייז מעלף) לסיכום - הדבר האחרון שצריך כאן זו רשת אופנה יקרה שקהל היעד שלה הוא מבוגרות עשירות , לרובנו זה פשוט לא עוזר .
מוז , עמק הבננה  |  16.01.14