אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נבחרת הדירקטורים: גברים צריכים ציון 58 כדי לעבור שלב, נשים רק 36 צילום: נמרוד גליקמן

נבחרת הדירקטורים: גברים צריכים ציון 58 כדי לעבור שלב, נשים רק 36

ל"כלכליסט" נודע כי במסגרת הליך סינון המועמדים לתפקידי דירקטור בחברות הממשלתיות, ניתנו תנאי סף שונים לגברים, נשים ובני מיעוטים, כדי לשמור על ייצוג מאוזן. שלב הראיונות האישיים מיועד להסתיים עד אמצע חודש פברואר

16.01.2014, 07:06 | גיל קליאן

במסגרת הליך סינון המועמדים לנבחרת הדירקטורים של החברות הממשלתיות, כדי לוודא שיישמר איזון בין גברים, נשים ובני מיעוטים נקבעו ציוני סף שונים לכל קטגוריה: 58 לגברים, 36 לנשים ו־10 לבני מיעוטים. הציונים ניתנים בשיטת ניקוד מצטבר, שבה השכלתם וניסיונם המקצועי של המועמדים מתורגמים לנקודות.

בחינת תהליך הניקוד מעלה כי תנאי הסף של 36 נקודות לנשים ו־10 לבני מיעוטים הוא תנאי סף שסביר כי מועמדים רבים יעברו אותו. כך למשל, עבור מתמודד בן מיעוטים מספיק להחזיק בתואר שלישי שמקנה 15 נקודות כדי להתקבל, ניסיון ניהולי מקנה עד 30 נקודות, כאשר מועמד עם ניסיון של מעל 10 שנים בתפקיד ניהולי בכיר כבר הבטיח לעצמו 8 נקודות. גם היקף המכירות של החברה בה נצבר הניסיון יכול להקנות עד 8 נקודות, ורמת בכירות התפקיד יכולה להקנות עד 6 נקודות נוספות.

לפני כמה שבועות נערך ניפוי המועמדים הראשוני לנבחרת, שנועדה להבטיח איוש מושבי דירקטוריון בחברות ממשלתיות ללא זיקה פוליטית.

כעת, לאחר סינון מועמדים חסרי ניסיון ניהולי וכאלה שלא עמדו בציון הסף, נותרה הרשות עם כ־1,000 מועמדים שיזומנו לראיונות אישיים וייכנסו לנבחרת הדירקטורים של הרשות, אך רק 500 מהם יקבלו מושב בדירקטוריון של חברה ממשלתית עד סוף 2014.

באמצע חודש פברואר יתחיל תהליך שיבוץ המועמדים, שיתבסס בין השאר על המידע שנאסף בראיונות האישיים עם המועמדים. הרשות מיועדת להשלים עד סוף השבוע 200 ראיונות של מועמדים נוספים, ואת הראיונות לכל 1,000 המועמדים ולמועמדים נוספים שערעורם יתקבל ישלימו כאמור עד אמצע החודש הבא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

33 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

33.
מי הגאון שהמציא את הניקוד
באם את אישה שעשית דוקטורט בשירת ימי הבניים בהתכתבות עם אונברסיטת טוקטומבו במדינת טוקטומבו הרי שקיבלת 15 נקודות אוטומטית + עוד קצת ניסיון ואת בפנים אם אתה עורך דין או רואה חשבון 20 שנה בשוק הציבורי בישראל עם ניסיון עשיר בחברות תקבל 0 על השכלתך !!! פשוט טימטום
רועי  |  20.01.14
30.
זה נולד בחטא, גם מנהל רשות החברות הוא מינוי מוצנח של נתניהו, ללא תהליך בחירה,
וזה לכל אורך שדרת התפקידים בסקטור הציבורי, כולל מבקר המדינה שיכול להיות שהוא בן אדם טוב אך הוא לא מבין בביקורת, והוא הובא על ידי שמרון, הבן דוד של ננתניהו, כולל וועדות טירקל וטרכטנברג שנבחרו על ידי נתניהו על מנת שישמשו כאנשי שלומו. וזה ממשיך למינויים של "אנשי אמון" במשרדי הממשלה כמו אצל ארדן, רשות הגנים, מינוי מתוכנן בבנק הדואר, וכו'. אין סיבה שלא יהיה במשרד ממשלתי מנכ"ל וצוות יועצים מקצועי שיישארו עם כל שר, אך כל עוד זה כסף ציבורי, אז יש הסכמה בשתיקה, אצל השרים, להחליף את הסגל הבכיר, וכל זה כמובן על חשבון התקציב שהציבור מממן. זה כולל לשכה מרכזית לסטטיסטיקה שיושבת בתוך משרד ראש הממשלה ומוציאה הערכות מדד קצת תמוהות, בלשון המעטה, לא שיש שם בחישה בנתונים, אך בפועל הם מנותקים לגמרי, מחירים עולים בעשרות אחוזים לעומת הצפי שלהם. זה ממשיך דרך שכר שערורייתי של חברי כנסת ש"עובדים" 8 חודשים בשנה, עם פנסייה שנתית של 4% וטלפון ועתון לכל החיים, וממשיך דרך 30,000 סודנים שמסתובבים כאן בלי שאף שר ביטחון או פנים, יתן את הדין ויחזיר אותם מיד למקום שממנו הם באו, שכך היה ננהג בכל מדינה מתוקנת כמו ארה"ב, צרפת, שוויץ, שלא לדבר על רוסיה וסין. באף מדינה מהנזכרות לעיל, הם לא היו מעיזים להפגין אפילו חצי דקה. וזה כולל 100,000-200,000 רוסים שהתפלחו כאילו לעלייה ובאו לקחת כסף ציבורי, וזה כולל 30,000 פיליפינים שאין להם שום זיכה לישראל וכו' וכו'. וכך יושבים כ- 300,000 אנשים שאין להם זיכה לישראל ותופסים 300,000 משרות על כל המשתמע מכך. והכל מתחיל ונגמר בדוגמא אישית של הנהגה, שאין כרגע. והכתובת על הקיר, שכבות האיכות של אקדמאיים, יוצאי צבא עוזבות לחו"ל ללא נקיפות מצפון, ונשארים השכבות הפחות טובות. ומדינת ישראל שהוקמה על ידי חלוצים שעזבו בתים מבוססים על מנת להקים מדינה ולייבש ביצות, הופכת לעוד מדינה "ים-תיכונית". וזה לא מוביל לעתיד טוב למדינת ישראל.
אחיקם  |  16.01.14
לכל התגובות