אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

נחשף בכלכליסט

הושג הסדר חוב בצים; מחזיקי האג"ח יקבלו פיצוי של עשרות מיליוני דולרים

ההסכם נחתם הלילה לאחר שהחברה ובעלי השליטה בה, עידן עופר ואודי אנג'ל הסכימו לוותר על פטור מתביעות. החברה לישראל תעביר לנושים כ-66% ממניות חברת הספנות

16.01.2014, 09:51 | גולן חזני

חברת צים חתמה על הסכם עקרונות סופי להסדר מול נושיה. ההסכם נחתם הלילה לאחר שהחברה ובעלי השליטה שלה הסכימו לוותר על פטור מתביעות. במקביל יקבלו מחזיקי האג"ח פיצוי של עשרות מיליוני דולרים, מהכספים שעליהם יוותר עידן עופר ואודי אנג'ל,המחכירים אוניות לחברה.

כפי שנחשף ב"כלכליסט" אתמול, בעלי החוב יקבלו מניות בחברה: החברה לישראל המחזיקה כעת ב-100% בצים תעביר לנושים כ-66% ממניות חברת הספנות, ותותיר בידיה כ-33% תמורת 200 מיליון דולר נוספים שתעביר לנושים.

עידן עופר, צילום: בלומברג עידן עופר | צילום: בלומברג עידן עופר, צילום: בלומברג

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
למנשה אמיהוד
ואוו... פוסט הליקוקים שלך למר דניאלי הרטיב אנשים גם ביוון. לצורך העניין כתבת גיבוב של שטויות שככל הנראה מישהו ביקש ממך לכתוב. העובדות הן 1. המשבר עדיין לא נגמר. 2. לחברה בגודל של צים אין יתרון בעולם שבו חברות מתחרות מכניסות צי בגודל צים וחצי בתוך שנה לקו סחר מרכזי בעולם. 3. החברה עדיין מפסידה כסף מדי רבעון. נכון ההפסדים הצטמצמו אבל בכל זאת - הפסדים כבדים 4. הענף הזה מושפע בצורה דרמטית ממצב הכלכלה בעולם. ביקוש להובלה ימית חופף לביקושי סחורות בעולם. כשכלכלת העולם מדשדשת והיא תמשיך לדשדש עוד שנים ארוכות - יש עודף היצע הובלה ימית עפ הביקוש. וכשזה קורה - יש מלחמת מחירים בה רק הגדולים שורדים. 5. ההפסדים הכבדים באמת נגרמו בגלל חוסר יכולת לקרוא נכון את המפה, תכנון שלא מתיישב עם המציאות ואופורטוניסטיות חסרת תקנה. 6. בעולם שבו מחיר הדלק הוא הגורם המשמעותי לשורת הרווח וההפסד ושולי הרווח ממילא נמוכים - מספיקה עליה של 10 סנט לחבית נפט כדי להעביר אותך מרווח להפסד. איך תרוויחו כסף?
משה הירוק  |  16.01.14
6.
יש לך מועמד מומלץ ?
להחליף את ההנהלה ??? כי הבעיה היא לא באמת המשבר העולמי בעולם הספנות ? אולי ההנהלה הקיימת יכולה להתאים את עצמה למצב השוק אבל לא בטוח שיש מישהו שיכול לנהל את החברה באופן מקצועי יותר בטח ובטח במדינה כמו שלנו שבה עשרות של חברות ספנות ואפשר לבטח למצוא אנשי מקצוע שמבינים בעולם הספנות... בהצלחה ...
חווה  |  16.01.14
לכל התגובות